Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Cyklisti-1.5 metru odstup


ozzy56

Recommended Posts

před 1 minutou, ozzy56 napsal:

možná jsem to tady už napsal--podle mě nejde o to dodržet 1.5 metru, nikdo to asi ani měřit nebude, spíše jde o to, aby po předjetí cyklisty byl cyklista stále na kole a nee ve škarpě, ju ?? 😉

Za celou mojí řidičskou praxi si stav, kdy bych při předjíždění pumpičku shodil nemůžu vybavit (a nevím ani o nikom z mého okolí, kdo by cyklouše sundal nebo byl řidičem motorového vozidla katapultován z picyklu dolů). Neříkám, že se tak neděje, ale není to nijak dramaticky vysoké % nehod. Takže já toto opatření řadím do bubliny opatření hnutí Auto*Mat ve smyslu: "My Vám, Vy smrdutí autaři, ten život opepříme".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si stále myslím, že účelem předpisu je bezpečnost cyklistů :), zažil jsem s nima všelijaké situace jako řidič i jako cyklista a chuji jsou všude , ale pokud příští rok předjedeš cyklistu a ten bude zraněný, pravděpodobně policie uplatní tento paragraf proti tobě :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozzy - jezdíš po Ově, já často nejen po Praze, ale ve VŠECH městech se setkávám se situací, kdy mi těsně před auto skočí pumpička z chodníku a já mám co dělat, abych ho nepovozil na kapotě (nevěřím, že by se to Tobě nikdy nestalo).A pokud sundám takové vemeno, pak doufám, že zrovna bude kamera správně fungovat, páč jináč se fakt v duchu Tvé myšlenky můžu dočkat, že budu za rok bez not.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008
před 2 minutami, ozzy56 napsal:

už píšou něco o ,,černých skříňkách

pokud se nemýlím, tak černé skříňky jsou povinné u nových modelů od června 22, příští léto 😆

Ad. Taky si myslím, že podobné nařízení neřeší vůbec nic, maximálně dokáže všechno zkomplikovat. Když se potkají na silnici dva normální lidé problém nebyl a nebude, když se potkáš s blbem ať už na jedné nebo druhé straně, problém byl a bude většinou vždy..

Jako  @Medvěd jsem taky neměl žádný zásadní problém, ale asi proto, že ten problém prostě nevyhledávám. Někdy je to na hraně, to přiznávám. Zrovna nedávno Praha sjezd na Holešovice kolem těch super cyklo pruhů.. kolisti, do toho blbové na koloběžkách, potácí se to tam ze strany na stranu.. ty by potřebovali fakt rapla který by je sundal

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konflikty se poslední dobou množí čím dál víc, je toho plný internet.. Ale překvapuje mě, jak moc do toho cyklisté jdou. 

Třeba tento - je mi jedno jestli si někdo myslí že jsem je nějak ohrozil, ale na přechodu na kole nemá co dělat, tečka. Samozřejmě že bych ho nesrazil, ale ohleduplnost ode mě čekat nemůže. Kdyby ta žena za ním vjela na přechod, zastavím. Když ale zastavila, beru to jako že mě pouští. Ovšem jeho okamžité nadávky a pak.. Nevím co to mělo být, jestli chtěl nějaký fyzický konflikt nebo proč :D Prostě mi to nejde do hlavy - on něco porušuje, ale já jsem ču*** že na něj přitom neberu ohled nebo co? Sorry ale ne. Kdyby tam místo mě seděla horká hlava, konflikt by byl na světě.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, ozzy56 napsal:

@Medvěd   každá nehoda se vyšetřuje, pokud máš kameru, bude tam zaznamenán její přesný průběh --cyklista, koloběřkář atd. má taky svoje povinnosti, tam bych se nebál :myslim

Pokud ta kamera zrovna bude správně fungovat (viz. moje nedávné video z cesty za Péťou, kde mě ohrozil střelec v dodávce a video bylo tak přesvětlený, že tam bylo jen co tušit - ale důkaz ani náhodou)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem na yt viděl myslím u agresivnihoridice záběr kdy tam nějaký řidič zdrcnul pumpičku,co vjela do křižovatky mezi auta... Ne že by toho konkrétního řidiče nějak ohrozil... Ale jen pro ilustrací, že je opravdu možné natrefit na magora i za volantem.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Rikic339

tyhle případy vidím imrvére--byly doby, kdy jsem se s nima hádal, ale je to marné..., myslím, že i takoví cyklisté narazí jednou na rapla, co vyleze z auta, rozbije jim hubu a kolo hodí za plot, jinak on se v tom videu za tebou hnal, protože asi nejsi postavou Rambo :) , jinak by sklapnul, to si piš 

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Rikic339 napsal:

Konflikty se poslední dobou množí čím dál víc, je toho plný internet.. Ale překvapuje mě, jak moc do toho cyklisté jdou. 

Třeba tento - je mi jedno jestli si někdo myslí že jsem je nějak ohrozil, ale na přechodu na kole nemá co dělat, tečka. Samozřejmě že bych ho nesrazil, ale ohleduplnost ode mě čekat nemůže. Kdyby ta žena za ním vjela na přechod, zastavím. Když ale zastavila, beru to jako že mě pouští. Ovšem jeho okamžité nadávky a pak.. Nevím co to mělo být, jestli chtěl nějaký fyzický konflikt nebo proč :D Prostě mi to nejde do hlavy - on něco porušuje, ale já jsem ču*** že na něj přitom neberu ohled nebo co? Sorry ale ne. Kdyby tam místo mě seděla horká hlava, konflikt by byl na světě.

 

Na kol jezdíme s dětmi pokud možno mimo hlavních cest lesní stezky apod. Před přechodem vždy skezt z kola a přejít silnici... Pro tyto případy v autě vozím teleskopický obušek je malý a rychlý a peprak😂😂 než se z někým pretahovat😉 samozřejmě bych to použil jen v případě ohrožení mě nebo rodiny... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, MJSytic napsal:

Záleží, na jaké straně bude ležet "důkazní břemeno". Zda cyklista bude muset dokázat, že to bylo málo a nebo řidič, že to bylo akorát :myslim 

Povinnost stíhá řidiče, takže nejspíš i důkazní břemeno, že dodržel... 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...