Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cyklisti-1.5 metru odstup


ozzy56

Recommended Posts

Co jsem slyšel, tak největší problém s tím mají členové našeho rybářského spolku. Obávají se, že dodržení vzdálenosti bude znamenat objíždění cyklisty "pangejtem" v protisměru případně rovnou po jiné silnici :aut 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, morepower napsal:

Dyť je to moje věc, proč mě furt někdo chce zachraňovat?

Já s Tebou takřka souhlasím. Ale ono to je třeba i o zdravotnictví. Když nebudeš mít tu helmu (já jezdím zásadně bez helmy), nepřipoutaný (taky jezdím nepřipoutaný, klidně 2 km),,... můžeš skončit v nemocnici s vážnými následky, léčba bude stát peníze a další. Nehledě o možných trvalých následcích, ivalidním důchodu,... Takže až tohle všechno půjde za dotyčným, pak můžeme remcat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za mě proč ne,ale ať policajti taky pokutujou a vychovávaj ty cyklisty.Jako zrovna dnes jsem měl docela slušnej slovník za volantem.Kolona jak prase a vepředu samozřejmě cyklista.OK,ale proč,když vedle vede cyklostezka.Ujedeš půl kilometru a další.Jen pro změnu dva vedle sebe a úplně na pohodu.Předjedeš,myslíš si,že už bude pohoda a najednou se před tebou klátí přes půl silnice mařka na bruslích.Nervy začínaj prcovat a po ujetí dalšího cca kilometru si to štráduje borec na kolobrndě.Začínám mít pochybnosti,jestli náhodou já nejsem ten debil a nejedu po cyklostezce.Už jsem čekal jen dítě na tříkolce a bylo by to komplet.Dnes sem si opravdu přál aby napadl metr sněhu.No a ty body a pokuty co za to vymejšlej,tak to už je snad lepší je sundat a ujet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Péťa já ti rozumím, ale jak sem psal předtím ("A ne, nezatížíme náš zdravotnickej systém idiotama..." ), ani to nemusí jít za každým, jak píšeš.

Za prvý→ Pojištění je prostě pojištění a zdravotní pojištění je prostě produkt jako každej jinej. Platíš si ho, přijde prů3er a ten se z pojištění hradí. Taky si můžeš navíc platit úrazovku apod...přijde prů3er a místo základní péče dostaneš maximální péči, třeba. Prostě produkt a samozřejmě, každej produkt má svoji cenu a podmínky.

Za druhý→ ono by to neznamenalo, že automaticky bude každej druhej zrakvenej, respektive, že jich  najednou skokově přibude. Jak píšeš, sám se řídíš svým vlastním názorem a helmu a pasy používáš podle sebe. Takže například ty bys svoje chování nezměnil a nezávisle na tom, jestli platí nějaká restrikce nebo ne. A přesně takle by se chovala naprostá většina. Kdo helmu používá, tak bude dál, bez ohledu na zákon a kdo ji nepoužívá tak ji používat nebude... Naopak by lidé více vnímali, pokud by se někomu známému něco stalo, protože by hodnotili jeho rozhodnutí a ne povinnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@*nohafuc* tak jako ideál je od praxe vzdálenej dost, to nepopírám. A přiblížit se mu je prostě těžký, myslim ale že ne nemožný..

Mě se líbilo jak napsal @sitler"Me nevadej cyklisti, ja nesnasim kreteny. A je mi uplne jedno v cem nebo na cem sedi. "

a má pravdu. Tohle totiž žádný nařízení nezmění...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, *nohafuc* napsal:

Tak za mě proč ne,ale ať policajti taky pokutujou a vychovávaj ty cyklisty.Jako zrovna dnes jsem měl docela slušnej slovník za volantem.Kolona jak prase a vepředu samozřejmě cyklista.OK,ale proč,když vedle vede cyklostezka.Ujedeš půl kilometru a další.Jen pro změnu dva vedle sebe a úplně na pohodu.Předjedeš,myslíš si,že už bude pohoda a najednou se před tebou klátí přes půl silnice mařka na bruslích.Nervy začínaj prcovat a po ujetí dalšího cca kilometru si to štráduje borec na kolobrndě.Začínám mít pochybnosti,jestli náhodou já nejsem ten debil a nejedu po cyklostezce.Už jsem čekal jen dítě na tříkolce a bylo by to komplet.Dnes sem si opravdu přál aby napadl metr sněhu.No a ty body a pokuty co za to vymejšlej,tak to už je snad lepší je sundat a ujet.

A teď si představ, že bývalý radní pro zmrvení dopravy v Praze (Dolínek) do tohohle inkriminovaného návrhu zákona propašoval bod, podle kterého je čistě na rozhodnutí cyklouše, zda pojede po cyklostezce nebo po souběžně vedoucí silnici - už tedy žádná povinnost. Prý jsou některé cyklostezky pro rychlé cyklouše nebezpečné..... 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Galuskáči jazdia zásadne po ceste a často dvaja vedľa seba. Krajnica je pre nich tabu, lebo defekt. Pravda je, že spravidla majú o čosi väčšiu rýchlosť, ako ostatní cyklisti. Ale u nás je to nič v porovnaní s Talianskom. Konkrétne mám skúsenosti z oblasti predhoria Alp, severne od Milána. Cez víkend vytiahnu svoje drahé cestné bicykle, oblečú sa ako keby to bola Giro d’Italia a jazdia v skupine s kámošmi. Okresky sú úzke, doprava hustá, takže niekedy sa autá za nimi vlečú kilometre. Zdalo sa však, že šoféri boli v pohode. V našich zemepisných šírkach sme predsa o čosi uponáhľanejší, a tým pádom aj zlostnejší 😠.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt sever Talianska mi pripadal nesmierne pohodový. Bol som tam len 6 mesiacov, ale najradšej by som tam zostal žiť natrvalo. Mimo hlavných ťahov som párkrát zažil situáciu, že dve autá v protismere zastali, šoféri sa rozprávali niekoľko minút, vytvorila sa kolóna, ale nikto, opakujem nikto nezatrúbil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já asi ziju v jiné zemi...ale zatím se mi cyklisti pokud jedou v počtu dva a více snažili udělat místo na predjeti...asi je to přístupem...neprivalim to za nimi jak velká voda...neturuju jim motor za zadkem...ale pomalu se přiblížím...zaregistruji mě a hned se dopravní situace ujasni...objedu je až když to jde...a všichni jsou v pohodě...ba nemám ani problém když jede rodinka s prtatama...tak hold dorazím do cíle o pár vteřin později... pozor do toho nezahrnuju cyklokreteny z Prahy...kde větší část z nich nezná dopravní předpisy a je schopno si vynucovat sva práva...o povinnostech nikdy neslyšeli...

Kde jsou ty časy kdy jsem ujel 80 km za den na kole...zase budu muset osedlat:)

A teda zemi k bydlení bych neměnil ani za zlaty prase...je tu pěkně na ty naší maly  hroude...jen bych tedy vyměnil ty, o kterých je tu zakázáno mluvit...😋

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

chlapi, jezdíte na kole??  asi nee, jinak byste nebyli tak zatvrzelí proti cyklistům , přece jde o to, aby ubylo těch ču*áků, co jsou schopni možná ,,ze srandy'' líznout cyklistu na milimetry a pak se můžou po*rat smíchy :myslim, já bych je totiž nenakopal tam kde vy, ale do ksi*tu :roker, tohle totiž ten, kdo jezdí i na kole neudělá :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozzy - na hlavu je vznik dalšího buzeračního zákona bez reálné možnosti vynutitelnosti. Na silnici se pohybuje velké množství účastníků provozu s drtivá většina se chová už dneska tak, že takový zákon nepotřebují. Pak ale jsou jedinci rozptýlení ve všech skupinách v podobném poměru, ti se chovají okolí ohrožujícím způsobem a s těma žádný takový zákon nemá šanci hnout (páč žádnej poblicajt nemá šanci v provozu vzdálenost motorového vozidla od cyklisty změřit - snad jedině v případě, že řidič vozidla cyklouše sundá a to je už dost velkej malér už dnes). Z mého pohledu takový zákon jen posílí vzájemnou naštvanost mezi oběma skupinama - už vidím v barvách, jak pumpičkoid pojede schválně metr od kraje, páč ON přece má 1,5 m širokou zónu, kam nikdo nesmí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kole jezdím, ale na mém názoru to nic nezmění.. Samozřejmě že líznout cyklistu zrcátkem je blbost, ale uzákonit 1.5m je taky blbost. Jsou situace kdy ta vzdálenost dodržet prostě nejde - třeba když pojedou dva vedle sebe, to už pak prostě nevychází.. A takových případů je víc :) Mě cyklisté nevadí, pokud jedou tak jak mají. Když jsou ohleduplný ke mě, rád jsem ohleduplný k nim. Ale to je prostě furt dokola... Vždy se najde někdo kdo se postaví na druhou stranu a bude tvrdit jak je to v pořádku, ať jde o cokoli :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jezdím na kole do práce denně 33 let , snažím se jet za čárou co nejblíže krajnice a řidiči jsou různí, mám i zkušenost že vlek za nákladním autem mě hodil do příkopu , že mě návěs předjížděl v pravotočivé zatáčce a málo si najel a já ležel jsem na chodníku, ale je to ojediněle , horší je když jezdíš v dešti nebo sněhu a dostáváš to od aut kdy jsou kaluže nedej bože vyjeté koleje v zimě a přímý zásah těmi zbytky co zůstávají mezi koly aut. Ale pokud jsou řidiči rozumný a aspoň počkají až projede protijedoucí auto dá se to , problém je , že u nás nejsou nikdy cyklostezky co bychom za ně dali .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...