Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cyklisti-1.5 metru odstup


ozzy56

Recommended Posts

co na to říkáte?,  myslím, že krok dobrým směrem, i když nevím, jak tu vzdálenost bude Policie kontrolovat-měřit 😉, ale protože jezdím na kole, tak vím, jak je nepříjemné, když si o můj levý rukáv čistí kamion bočnici 😂, osobně objíždím kolaře co nejvíc to jde

https://zdopravy.cz/auta-budou-muset-objizdet-na-silnicich-cyklisty-ve-vzdalenosti-az-15-metru-z-chodniku-bude-mozne-auto-odtahnout-78961/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=PNxa4Yxp96k-202104141730&dop_id=11272912

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako ,taky záleží na samotných "kolařích",tady  když potkavam nebo předjíždím ,tak ani jeden,a kolikrát jede celá rodinka  jedou si to pěkně skoro prostředkem silnice,těžko je budu objíždět 1,5m jsou opravdu jedinci když jedou po kraji, s nima nemám problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

@vendelinekPřesně tak! Ohleduplnost musí být na obou stranách. Bezohledným cyklistům říkám křupky. To je jak s chodci. Některé pustíš na přechodu a svižně přejdou silnici a poděkují a pak jsou tací kteří se vlečou jak smrad, div si uprostřed ještě nezapálí cigáro. Prostě ti dají najevo že oni mají tu přednost a uhryz se v řiť. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidíme, co se bude dít až to začne platit. Momentálně nikdo nemá představu jak se to bude kontrolovat. Podle mě praxe obrousí hrany a ono si to nějak sedne. 

Podle mě mnohem blbější ten nově platící bod, kdy údajně cyklista NEMUSÍ využít souběžně vedoucí cyklostezky, ale je to jen na jeho vůli (§ bohužel nevím, zaslechl nebo četl jsem to v nějaké debatě). 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Chce to rozum na obou stranách.  Každý normální člověk to kolo objede s větším odstupem, pokud to jde. Na těch okreskách je to jasný, a tam je těch kolařů nejvíc, tam já nemám absolutně šanci nějaký takový odstup dodržet.

A to ještě v té novele je, že je bude možné předjíždět i přes plnou čáru (což se dělá normálně), ale teď to bude legálně a když dáš 1,5 m odstup, tak jsi v protisměru za plnou čárou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Tam ale já většinou nechvátám a ty vysportovaný šlapou statečně, těm skoro nestíhám 😂.  Tak by mě zajímalo když mě bude kolista předjíždět.. taky musí dodržet 1,5 m ???  😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele osobně to neřešim, u nas v libu např. po cestě do garaže kde dělám ty moje pelechy je cyklostezka, vede chodníkem, je značená ale ty kolo*rdi se serou pořád v silnici , tkaže je vždycky pěkně vytrestám ropáckým čmoudem 

Jinak s těmahle jedincema nemam problem dokud se nechovaj jak hlupáci, jedou dva velde sebe apod.. z bedřichova jsou schopni dupat i z kopce dolu jen aby neztratili tempo.. at si jdou zavodit na nějaký zavody ne ? .. pak ho sundá nebohej 80tník ve fabii  protože mu ten lofas vletí pod auto

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...