Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cyklisti-1.5 metru odstup


ozzy56

Recommended Posts

@ozzy56 ano, jezdim na kole a s plnym vedomim rikam ze z pozice cyklisty i ridice je ten zakon naprosty nesmysl a *neumím psát slušně*ovina a nezabrani to vubec nicemu. Jen to povede daleko sirsimu konfliktu cyklisti vs auta a to primarne u tech omezencu, co do toho z obou stran pujdou silou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Medvěd napsal:

Ozzy - na hlavu je vznik dalšího buzeračního zákona bez reálné možnosti vynutitelnosti ...

omyl, staci si stoupnout na misto, kde je silnice siroka mene, jak 3,5m a pri zname sirce auta, vetsinou lehce pres 2m, mas zcela jasne a nezvratitelne prokazano, ze jsi porusil. Staci uz jen na kameru natocit, jak jsi predjel a jses v tom za plnych 7 bodu a bez not na pul roku, bez moznosti odvolani. Pevne verim, ze se tento pristup k tomuto debilnimu ustanoveni u PCR velmi rychle ujme :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jarin011 - co má společnýho motorkář podjíždějící kolonu s cykloušem, co z mě zcela neznámých příčin ignoruje cyklostezku, která vede souběžně s komunikací a na jejíž vybudování přispěli i ti, co na kolo sedli naposled v minulém století?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Medvěd  mám z tvých příspěvků ohledně cyklistů pocit, že bys všechny nejradši přejel, a že je nemáš rád, o tom jsem přesvědčen  :(

jinak idioti budou na obou stranách, to je bez debat, já si jenom myslím, že domů se chceme vrátit všichni--ti za volantem i ti na kole, možná by stačilo trochu ubrat EGO a těch smrťáků a těžkých zranění na kole bude méně, doufám, že ten zákon k tomu trochu pomůže--nedělat nic je to nejhorší  :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozzy - vypadlo Ti písmenko -d- ve dvanáctém slově, oprav si to. :D

Jinak i já občas na kole vyjedu a nemám pocit, že by se kvůli tomu měl svět zbořit ani že řeka má téct do kopce. Na silnicích spolem musíme nějak koexistovat a vynucování si omezení chování jedné poměrně silné skupiny různými zákony z pera sdružení Auto*Mat (kdo má auto a chce s ním jezdit je lump a musíme mu jeho choutky řádně opepřit) mě opravdu ani trošku málo nebaví

P.S.
A ještě k tomu předjíždění cyklistů - mám to jako mnozí zdejší pisatelé, tzn. že je předjíždím s podle mého dostatečným odstupem a určitě je neohrožuju. Jsou ale situace, kdy bych některým nejraději nařezal - ale nikdy jsem to až do takového stavu nehnal.

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ozzy56 zrovna vcera jsem jednoho takovyho bezcennyho cyklozmetka vyhnal az do prikopu. Prej ze chce taky dojet domu. To urcite. Zmetek v utazenenym dresu zarizlym do prdele nedal prednost a z vedlejsi mi to na statovce natvaltoval rovnou pred auto. Mel jsem tam nejakych 95, jel jsem s nalozenym vlekem. No... v protismeru jel kamion. A to cyklohovado ne ze by teda, kdyz uz mu prednost nic nerika, najel aspon az za krajnici, ale proste vlevo od bily cary a nazdar. Takze mi hvizdaly kola od brzd, klakson se malem uvaril a hajzla jsem dohnal az na kraj prikopa. A nemit s sebou dite tak prisaham bohu, ze bych mu jeste dosel rozbit drzku, rozslapal mu ten jeho kram na kterym jel a pak zavolal 158 ze mi primo najel pod vlek, A takovahle zbytecna jebka mi bude kazat neco o 1.5m odstupu a jak se citi byt ohrozena. Leda kulovy. Pekne po rypaku a nasrat.

Upraveno uživatelem sitler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle miluju ta zlost a nenávist v lidech, co blbnete, nás se ptát nebudou jak to uzakonit a po novém roce to tak bude, s tím nic neuděláme. Taky nemám rád řidiče kteří neumí při předjíždění cyklisty ani zablikat a dělají myšky ale co naděláme. A ty motorky to byla jen vsuvka jen že pro ně pravidla moc neplatí jen na okraj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenavist a zlost?Vuci zmetkovi, co me vedome a umyslne ohrozil defakto na zivote.. to mi prijde v poradku a jsem ochoten s tim zit. Byla to na 100% jeho chyba. Vedel o me, videl me. Pokud ne, tak je slepej a nema tam co delat.

A jse msi naprost jist tim, ze tenhle zakon bude jen dalsim bodem svaru. A primarne od agresivnich cyklounu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono je taky problém,že auta sou čím dál větší a silnice se naopak dělaj čím dál užší.

Zrovna včera jsem to názorně předvedl i policajtům.Dojel jsem tři kličkující a kochající se důchodce na elektrokolech,kteří mezi sebou dodržovali odstup cca 5m.Takže je jednotlivě předjet nešlo a abych je vzal všechny najednou,nikoho neomezil,ani neohrozil,a ještě dodržel na úzké silnici odsup 1,5 metru bylo nemožné.Jeli za mnou ještě dvě auta a to druhý byli policajti.Normálně bych ty cyklisty protroubil a šmejknul je,ale říkám si proč to nevyzkoušet.Nasadil sem jejich rychlost 15-20 km/h a v klidu sledoval ve zpětným zrcátku jak za náma narůstá kolona.Odhadem už se nás takhle táhlo asi 15 a bylo vidět jak sou všichni na nervy.Jen cyklouši si to užívali.Policajti cca po kilometru ztratili nervy,zapnuly majáky a jakože najednou někam spěchaj,profrčeli těsně kolem nich.V tom se cyklisti probudili a uhnuli na krajnici.Ok jen tak něco mě nerozhodí a docela mě to i bavilo,ale nechci ani domyslet,kdyby najednou potřebovala jet rychlá a musela se úplně zbytečně,prokousávat touhle úplně zbytečnou kolonou,kvůli úplně zbytečnýmu dodržování odstupu 1,5m.Když na úzké sinici potkám cyklistu v protisměru tak taky přeci neskočím do škarpy,jen abych dodržel odstup.Taky sem jezdil na kole,ale jako účastník provozu sem ten provoz taky sledoval,a když už za mnou jelo auto,tak sem se uhnul nechal ho v klidu předjet a zas pokračoval.Jenže dnes se cyklisti (né všichni) chovaj jak když jim ta silnice patří a absolutně neberou na nic ohledy.O dodržování předpisů a dávání znamení o změně směru jízdy ani nemluvím.Taky asi spoustu lidí se.u,když jedu na invalidním skůtru,ale sleduju provoz,a když to jen jde,tak uhnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuhle o tom bylo na ČT u Jílkové napsal bych že tam byla extra sestava hostí ale když by si to někdo přečetl a vydedukoval z toho o kom mám jaké smýšlení tak bych mohl mít asi oplétačky se zákonem. Ale na jeden argument si pamatuju ten co tam byl za řidičskou veřejnost s trenkama na hlavě aby ho nikdo nepoznal páč to je jeho image hodil do pléna dotaz proč v tom zákoně není že pokud je vedle silnice cyklostezka proč tam není že jsou povinni ji použít a ten takovej že za politiky mu odpověděl že některá kola jsou tak výkonná že dosahují rychlostí při kterých by byla na těch cyklostezkách nebezpečná a že lidi který žijou cyklistikou najíždějí tolik km že musí jezdit po silnicích aby se mohli realizovat. Pak tam byl tuším za odbornou veřejnost a ten se ptal proč není v tom zákoně lépe specifikováno co musí splnit člověk užívající elektrokolo a že je spousta lidí který nedostanou potvrzení od lékaře na řidičák protože z různých příčin nesplní podmínky zdravotní způsobilosti a takový lidi se bez nějakého omezení pustí do provozu na veřejných komunikacích se strojem který může mít výkonové parametry motocyklového skůtru na jehož řízení už je potřeba ŘP ale tohle že nikoho nezajímá protože teď frčí byznys s elektrokoly a má tu správnou podporu na to taky politik neuměl odpovědět jen tam plácal cosi o tom že je na každém aby posoudil jestli má nebo nemá dostatek zkušeností aby takový stroj zvládnul.  

Ano nemám rád cyklisty pokud se plancají po silnici ve stylu já sportuju a ty mě neomezuj ale já si můžu dělat co chci protože teď je to in.  Na druhou stranu mi nedělá problém se cyklistovy který se chová tak jak má vyhnout při předjíždění s tak velkým odstupem jaký mi průjezdní podmínky na vozovce v ten daný moment dovolí. Ale opravdu jako nebudu pokud to podmínky nedovolí se za nima táhnout x km než bude možné je předjet s dostatečným odstupem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..mno, zakon ale hovori jasne:    ust. § 57 odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb., se říká: „Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty, je cyklista povinen jich užít.“ 

...a bohuzel, uz jsem to tad psal jinde, kazda zajmova skupina ma sve hlasite kreteny a kvuli nim  a neustalym vytvareni zastupnych pseudo-problemu jsme tam, kde jsme. Mlcici vetsina se v podstate nikdy neozve.  Nevim jak vy ostatni, ale ja jsem aspon emailem zprcal sveho senatora, aby vedel jak ma k tehle prasarne hlasovat....   ...a to sam jezdim na kole, na kolobezce, na inlajnech, na motorce a i autama   ....  ...letadla sem netaham . to je jinej pribeh...  :D

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....muze ... na letisti v Tabore jsem jednu malem sundal v L-13 ... vede tam cesta tesne kolem letiste.  Me poryv protivetru rozhodil rozpocet na pristani a byl jsem "kratkej" .... cestu (kde je teda "f"tipna znacka dej prednost letadlum) jsem preletal tak v metru a pul .... pumpicku na ceste  jsem  potazenim "preskocil" a prastil s tim na zem na samem kraji VPZ .....  ... kluzaky letaji potichu a krome male klapky na strane na prekrytu kabiny nemaji  zadna otviraci okenka ... takze jsem nemohl ani zarvat  bacha vole....  

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi vám připadám, že kopu jen za cyklisty, ale hovada nemám rád ať mají v ruce volant nebo řídítka :roker, chtěl jsem jen apelovat, že skoro všichni řídíme a jezdíme na kole, tak by bylo vhodné se chovat tak, aby těch nebezpečných situací bylo co nejméně, většinou stačí vžít se do kůže toho druhého, ale to dnes bohužel není IN, já vím..., jsem realista 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, BubakGS napsal:

..mno, zakon ale hovori jasne:    ust. § 57 odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb., se říká: „Je-li zřízen jízdní pruh pro cyklisty, stezka pro cyklisty nebo je-li na křižovatce s řízeným provozem zřízen pruh pro cyklisty a vymezený prostor pro cyklisty, je cyklista povinen jich užít.“

Ano, TEĎ zákon hovoří takhle, ale v tom novém upraveném už to právě nebude :) 

Mě se zkrátka nelíbí, že se přikazuje a omezuje jen na jednu stranu a to na řidiče.. Mělo by to být fér na obě strany :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...