Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zvuk při couvání


pavelsch

Recommended Posts

Zdravím Peugeotaci, mám prosím dotaz, po přehozeni kol z 16 na 17 ( asi to nesouvisí) se mi začlo projevovat při ostřejším couvání ( většinou v plném rejdu) a následném dupnutí na brzdu, takové tlumené bouchnutí( přirovnal bych jako gum.palicí do přední nápravy) 308 t9 2.0hdi automat 6 aisin.

Mohla by to být poloosa, ale je to jen při couvání a zadupnutí brzdy, třmeny? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co tě vede k ostrému zadupnutí při couvání v plném rejdu? No, napadá mě, že při plném rejdu jsou kola nejblíž k plastovým podběhům, mohou to být milimetry. Když zadupneš, kola prostě zapruží v uložení a mohou se při tom dotknout podběhů. Ten zvuk, co popisuješ by tomu odpovídal. Když se podíváš na auto, které právě prudce dobrzdilo (i rovně) uvidíš, jak se přední kolo po úplném zastavení pružně vrátí směrem dopředu třeba o 1 cm.

Máš ty 17 kola v rozměru podle TP?

Upraveno uživatelem Velickin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vycouvávám z vrat do ulice, projevuje se to i při rovném couvání, při plném rejdu to udělá skoro vždy, dříve na 16 se tak nedělo. Není to zvuk jako o podběhu, ale jako přeskočení-bouchnutí.  17 jsou orig.

Upraveno uživatelem pavelsch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Pokud to dělá i rovně, tak si zkontroluj dotažení kol🤷‍♂️ Jinak široká kola při couvání a velkém rejdu na některých površích bouchají - odvalují se po malém poloměru a tou větší styčnou plochou se po povrchu někdy nedostatečně smýkají a pak si kvůli tomu poposkočí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo takhle - tak tohle mně dělá taky. Jestli to jde zezadu nebo zepředu nevím. Taky mám automat, auto je úplně nové, el. parkovací brzda. Předpokládám, že to bude nějaké vymezení vůlí, kde přesně, nevím. Jezdí to normálně, nikde nic nemlátí, jede to rovně - neřešil bych to (nebo alespoň já nebudu:papa).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...