Jump to content

Recommended Posts

Plánoval jsem na letošní léto dlouhatánskou třítýdenní cestu do končin, kde kvalita silnic vyžaduje něco s vyšší světlou výškou a lepší průchodností alespoň lehčím terénem, než naše 307CC nebo 2008. Před Vánocemi 2020 jsme si tedy s manželkou dopřáli jeden vánoční dárek navíc. Rozhodovala samozřejmě barva, jiné než červené auto si pořídit nemůžeme, a přítomnost automatické převodovky. Říkáme mu p.Mopagi, vyrobili ho v listopadu 2007, prvních devět let prožil v Belgii a má aktuálně najeto 235000 km. Zatím u nás dostal nové celoroční obutí, motorový olej, vzduchový filtr a nové zadní kotouče kvůli nefunkční ruční brzdě, dovybavil jsem ho palubní kamerou. Rychle jsme si na něho zvykli, jezdí se s ním pěkně, se 110 kW to není úplný lenoch, je z něj pěkně vidět na všechny strany a člověk se v něm  cítí bezpečně. Když si pak přesednu do 307CC, připadám si, jako bych seděl úplně na zemi.

Mimo asfaltu si zatím s námi užil jen sníh, led a nějaké to hluboké bláto. A jak dříve člověk prožíval tu trochu vzrušení - projedu tudy, nebo zapadnu ? - tak s p.Mopagim je v tomhle směru celkem nuda. Jede pořád, když mu to přijde, jako dobrý nápad, tak si připne pohon zadní nápravy.  

Plán na letní dovolenou jsem trochu zredukoval, i tak to bude cesta s prvky hodnými p. Mopagiho, pokud tedy stihne do té doby dojít k nějakému rozvolnění co se cestování týče. Uvidíme.

IMG-20210307-WA0007.jpg

Edited by petrinza
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...