Jump to content

Recommended Posts

Plánoval jsem na letošní léto dlouhatánskou třítýdenní cestu do končin, kde kvalita silnic vyžaduje něco s vyšší světlou výškou a lepší průchodností alespoň lehčím terénem, než naše 307CC nebo 2008. Před Vánocemi 2020 jsme si tedy s manželkou dopřáli jeden vánoční dárek navíc. Rozhodovala samozřejmě barva, jiné než červené auto si pořídit nemůžeme, a přítomnost automatické převodovky. Říkáme mu p.Mopagi, vyrobili ho v listopadu 2007, prvních devět let prožil v Belgii a má aktuálně najeto 235000 km. Zatím u nás dostal nové celoroční obutí, motorový olej, vzduchový filtr a nové zadní kotouče kvůli nefunkční ruční brzdě, dovybavil jsem ho palubní kamerou. Rychle jsme si na něho zvykli, jezdí se s ním pěkně, se 110 kW to není úplný lenoch, je z něj pěkně vidět na všechny strany a člověk se v něm  cítí bezpečně. Když si pak přesednu do 307CC, připadám si, jako bych seděl úplně na zemi.

Mimo asfaltu si zatím s námi užil jen sníh, led a nějaké to hluboké bláto. A jak dříve člověk prožíval tu trochu vzrušení - projedu tudy, nebo zapadnu ? - tak s p.Mopagim je v tomhle směru celkem nuda. Jede pořád, když mu to přijde, jako dobrý nápad, tak si připne pohon zadní nápravy.  

Plán na letní dovolenou jsem trochu zredukoval, i tak to bude cesta s prvky hodnými p. Mopagiho, pokud tedy stihne do té doby dojít k nějakému rozvolnění co se cestování týče. Uvidíme.

IMG-20210307-WA0007.jpg

Edited by petrinza