Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Oprava bočního průrazu pneu


PetrZe

Recommended Posts

Dnes jsem si, abych se procvičil ve výměně kola, "šikovně" najel k obrubníku a cvaknul si 4 dny starou pneumatiku. Při brouzdání v eshopech s nejbližším termínem dodání nové, jsem narazil na tenhle servis, kde nabízí opravu svařením a vulkanizací. Má s tím někdo zkušenost? Na jednu stranu se mi nechce vyhodit 2.500 za novou gumu, ale riskovat, že se mi ta záplata někde utrhne bych taky nechtěl. 

 

20210403_175833.jpg

Upraveno uživatelem PetrZe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil bych novou, než si nekde rozbit hubu nebo nedejbože vzit někoho ssebou. Co to je 2500,- proti zranění či životu.

 

Opravu bych mozna zvažil když by to byla dirka od hřebiku, ale tenhle veletrh bych nenechaval opravit.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduchý pokud to do toho servisu který jsi našel nemáš daleko tak tam zajeď a nech to posoudit toho mistra kterej to umí. Každá taková škuba je specifická záleží jak moc to jde k patce a to je to co musí posoudit ten kdo to dělá. Běžně se takové poškození opravuje technologie na to existuje a je vyzkoušená.  Gumu bych pak hodil na zadek a tím flastrem dovnitřku a nemělo by to nic udělat. Já jsem si takhle kdysi škubnul dva dny jetou Michelinku odvez jsem to ke svému gumaři a ten ji zavařil a dali jsme ji na zadek tím flastrem dovnitř a vydržela úplně stejně jako ostatní. 

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou jsem se na to ptal v pneu servise. Řekli mi že průrazy bočnice se smí opravovat, ale jen na pneumatikách s rychlostním indexem do 180 km/h. Také mi vysvětlovali že tato metoda bylo vytvořena pro opravy pneumatik nákladních aut nebo traktorů protože tam je ta guma drahá a u osobního auta se nevyplatí. PS: gumu jsem neměl proraženou skrz, ale jen na dráty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já podobně loni prorazil gumu na GTi.  To je guma do 270 km/h, možná vic, a zesilena. Nikdo se nechtěl bavit ani o provizorní opravě (pomalý únik), jenom na dojetí (nemám rezervní kolo). Nakonec jsem to přes noc zalepil chemoprenem a dojel do pneuservisu (100 km daleko bez dofukovani), kde měli mojí pneu skladem a vyměnili. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...