Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2.0 HDI RHR - ohnuté ojnice ?


palec17

Recommended Posts

Ahojte,

po mesiacoch menenia dielov a rôznych testov a čítaní na internete som sa priklonil k variante že mám asi ohnuté ojnice na motore ( v skratke studený motor ide nepravidelne akoby na 3 valce, po zahriatí ide celkom pekne...). Mám doma dva motory (mali podobné príznaky), obidva som rozobral a zatiaľ zmeral presah piestov len posuvným meradlom (viem je to veľmi nepresne no myslím že aspoň na nasmerovanie to stačí).

1.Na prvom motore som mal na 3 piestoch presah cca 0,6 mm a na 4tom 0,2 mm

2.Na druhom motore to bolo ešte zaujímavejšie jeden piest vôbec nepresahoval bol zarovno, možno aj desatinu utopený. Ostatné mali cca 0,2 až 0,4 mm presah ale boli akoby nakrivo . Proste jedna strana piestu presahovala 0,4 a druhá 0,2.

- neviem aká je tolerancia pri týchto presahoch a ani koľko má byť na tomto motore presah, snáď ma niekto nasmeruje. Ak je tu niekto kto by vedel poradiť, prosím napíšte. Myslím ale že obidva motory sú zlé.

Zajtra vyberiem piesty a kuknem v akom stave sú ložiská.

1617389910539.thumb.jpg.1d5055cec1773ad9da12fb86d3b9b0da.jpg1617389910543.thumb.jpg.aacf2783dacb73e3e669ce30a6454bba.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...