Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 807 - nestartuje


Virkof

Recommended Posts

Ahoj Všem,

Hledal jsem ale zatím jsem nic nenašel a proto tedy zakladám.

Máme k na pardní auto od znamého u nás.

Dovezl ho stím že mu občas blbne.

Po vyložení všeho se snažím dohledat oč by šlo.

Jedná se o Peugeot 807 2,0HDi 80kW, rok 05 najeto neco malo 170tis.

Servisováno a za poslední dobu i sledovano v servise.

Auto se chová dosti vzláštně, za poslední 4 měsíce. Jezdilo do prosince normálně, Pak náhle přestalo startovat, stím že tedy, točí a točí občas i náznak že by chtěl ale nic, pak se dá na nabíječku a po nabytí drc a hned chytne. Servis co to měl u sebe, vyměnil vstřiky, překostřil,změřil tlaky a vše ok, dala se nová baterka, Dokonce unich auto stalo na dilně a vždy chytlo, pak si ho známí odvezl domu a první den v pořadku chytlo i když bylo studené i teplé, nežere olej ani nekouří, když to jede jde pěkně za plynem a nikde nic neškube ani nic jineho. Ale jak mile auto vychladne a příjde se druhý den tak auto jen točí a točí. Diagnostika nic neukazala bylo to na 3tech a vše ok.
Mate někdo napád co by to mohlo být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Zkusím to ale prý se to již dělalo. Ale za zkoušku to je možné.

Jen jsem se dozvěděl že prý v servisu to vzali na lano a na 3, to roztahli a to i chytlo prý samo po cca 10metrech.

Je to divné a hlavně i to chování, když je to teplé chytne hned bez problémů. 

Napadla mně asi blbost ale nemohl by bejt utahanej startér.

Upraveno uživatelem pavelu96
Necituj přímo předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No utahanej startér by to být mohl ale tak snad když to bylo několikrát v servisu tak by takovou věc dokázali odhalit. Já bych spíš sázel na nějakýho šotka v elektrice něco okolo imobilizéru nebo ŘJ a to se hledá hodně špatně to chce diagnostiku mít pořád po ruce nebo to dát mechanikovy který má diagnostiku umí s ní a aby se pokusil na připojeném autě tu závadu vyvolat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Radek Hurvajz changed the title to Peugeot 807 - nestartuje

Ahoj. Tak zatím pokrok asi moc ne. Ale vyndal jsem Startér a zkusil ho podle návodu a on se sice točí ale je asi přidřeny jelikož se točí velmi těžce a během cca 10sek byl hodně ohřátý. Uvidím sehnal jsem zatím jiný a až bude čas a počasí dám si práci a vyzkouším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechej ten nový starter vyzkoušet v servisu na stolici--změří odběr, otáčky, vinutí atd. , je hloupost ho montovat bez znalosti základních veličin :myslim

 pokud ti je to fuk, tak vyzkoušet aspoň ve svěráku a brzdit pastorek dřevěnou násadou 😉

 

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás chalani. Mam taky problém s 807-ou. Je to 2,2hdi 84kw a nie a nie naštartovať. Akože keď priamo napojiť na cerpadlo 12v tak je to v poriadku. Auto naštartuje bez problémov. A keď zapojím konektor tak nič sa nedeje. Hodnoty na voltmetri behajú hore dole. Pripojím aj video ak sa bude dat. Ale max co cerpqdlo dostane je 9V. Poraďte co stým môže byt. Dikes. Uz som bezradný 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj všem.

Tak výsledek je hotov, startér prošel generálkou,byli vypálené uhlíky, a rotor být v uložení vydařený o 3-6mm do pouzdra v horní části. Oprava sice 22000 ale je nato záruka. No samozřejmě prošel jsem všechny kostry a očistil a proměřil kabeláž. A poslední problém byl v naftě jelikož byla stará tak neměla potřebné hodnoty.

Prozatím je to vyřešeno. 

Teď ještě dořešit vyskakující hlášení ESP/ABS které se projevuje za jízdy.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...