Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P 405


Sniper17

Recommended Posts

Zdravím všechny, prosím o radu ohledně chcípání motoru u P 405  1.9D 51kw. Jde o to že za jízdy pokud brzdím a podřazuji prostě zhasne, volnoběh drží v pohodě a motor šlape jak má. Prolezl jsem od hadiček po čerpadlo ale nikde nic, jak zhasne tak stačí otočit a běží jak nic. Jsem z toho už na prášky a nejhorší je že to udělá snad pokaždé na kruháči a pak tam stojím jak trotl :D:D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Sniper17 napsal:

 za jízdy pokud brzdím a podřazuji prostě zhasne,

A nebude tam někde vzduchová bublina nebo nějaká podobná blbost? 

Zkus postavit auto čumákem z kopce (třeba z rampy) jestli si bude v klidu klapat na volnoběh nebo taky chcípat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Hafity napsal:

Předpokládám, že máš na mysli brždění motorem....

Nene motorem pokud brzdím tak ok ale jak dobržduju třeba na kruháč a podřadím prostě zhasne, hned jak otočím klíčkem běží jak hodinky. Napadlo mě že spojka už je na tom dost blbě je možné že by měla vliv ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, RichVa napsal:

A nebude tam někde vzduchová bublina nebo nějaká podobná blbost? 

Zkus postavit auto čumákem z kopce (třeba z rampy) jestli si bude v klidu klapat na volnoběh nebo taky chcípat.

Zavzdušnění mě napadlo jako první ale zavzdušněné to není, vyměnil jsem i ventil na čerpadle vše stokrát prolezl :D startuje na brnk jak studené tak teplé.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Sniper17 napsal:

Nene motorem pokud brzdím tak ok ale jak dobržduju třeba na kruháč a podřadím prostě zhasne, hned jak otočím klíčkem běží jak hodinky. Napadlo mě že spojka už je na tom dost blbě je možné že by měla vliv ? 

spojka jako mechanicky na to vliv nemá--zmáčkneš pedál a odpojíš motor od zbytku auta--, motor by se měl udržet ve volnoběhu, ale pokud máš nad pedálem spínač něčeho na elektriku, mohlo by to být tam :myslim, pokud tam spínač máš, zkus ho odpojit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dýzl

taky myslím, že je to v elektrice :), protože píše ,,při přeřazení'' a to musí sešlápnout spojku..., takže pokud má nad pedálem spínač, může při sešlápnutí dojít ke zkratu, který se projeví zhasnutím motoru --aktivací stop ventilu :myslim, nebo má nad pedálem chumel kabelů a když sešlápne pedál spojky, udělá zkrat..., on jinak píše, že na volnoběh to normálně jede, zhasíná to jen při přeřazení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadla mně ještě jedna zkouška.... Stojící vozidlo, nastartovanej motor, otáčky zvýšený na caca 3000 po dobu caca 2 minuty a potom sundat rychle nohu z pedálu plynu....  Páč furt nemůžeme vyloučit přidírání regulátoru uvnitř čerpadla.... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...