Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Plechová garáž - zkušenosti, doporučení, dokáže někdo vyrobit? :-)


Jirkap

Recommended Posts

Kluci, prosím máte doporučení na plechovou garáž? Už jsem pořídil jednu na motorku (viz obrázek), ale ještě bych něco podobného potřeboval udělat.

Co jsem koukal a psal, vše je polské a hlavně nikde není uvedena síla, atd. Popřípadě jestli někdo dokáže vyrobit.

Díky Jirka

20210329_093106.jpg

Upraveno uživatelem Jirkap
Aktuální foto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to se řešila tuším tahle na motku.  číhni www.garazujeme.cz    jsou to teda Poláci maj nebo měli kancelář někde na Ostravsku tuším už je to asi 6 roků co mi dělali na míru dílnu. A jsem s tím spokojenej. 

S tou výrobou to bude dost podobný jako to tenkrát vycházelo u té na motku. Akorát že když tohle bude bez těch vylomenin jako vozík na přední kolo motky tak by to mohlo bejt trochu jednodušší ale stejně se při výrobě jednoho kusu nedostaneš pod cenu těch fabricky vyráběnejch i když bude vymyšlená na míru přesně na tvůj pozemek. 

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výš jak no tohle jsou věci který se vyplácí dělat v jakémsi stavebnicovém systému kdy ve velkém nakupuješ veškerý materiál a pak to jen přizpůsobíš požadavku zákazníka a bohužel v Polsku asi vychází vše levněji než tady proto se tady takhle dokázali prosadit a druhá věc je mezi nima a čechama není tak velká jazyková bariéra.  Jak opsal ozzy56 taky by to bylo řešení ale když spočítáš kolik bude stát materiál kolik dáš za práci tak se opravdu vyplatí nejdřív zkusit někoho kdo to dělá ve velkém. Protože když nemáš doma nic co by jsi použil tak to není jen u těch vinglech, plechu a trhacích nýtech ale i o barvě nějakém kování na dveře atd.  Samozřejmě že když by jsi oslovil nějakou zámečnickou firmu v okolí tak to budou schopný udělat a třeba by to udělali i z materiálu který bude silnější ale těžko budou při kusové výrobě konkurovat firmě která dělá seriovou výrobu s individuálníma úpravama minimálně v ceně materiálu. A co se týče toho z jakého dělají materiálu když je to ten trapézový plech tak opravdu stačí ta síla kterou používají těma prolisama se to zpevní že nikde nic nepruží a nelezou z toho zvuky při tom když se o to opře normální vítr nebo když na to normálně prší. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, ozzy56 napsal:

nechej svařit rám z jeklu (vinklu) a oplechuješ si to už sám, 4 vrták a trhací nýty..., plech si vybereš podle svého--myslím profil, tloušťku atd. :myslim

taky mam letos v planu delat plechovou garaz. Uz loni jsem to pocital zda svepomoci, nebo na miru, a to co tady Ozzy pises, je blbost. Podivej se prvne na ceny a pak rad. Rozhodne se to vyplati koupit jako skladacku, nez to shanet po dilech. Jak jsem ti Jirko jiz psal, v 99% se to dela z 0,75 plechu, a myslim, ze to staci. Kdyby byla 1, bylo by to samozrejme lepsi. Ja vybiram tady: https://www.garazeplechove.cz/parametry-garaze.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

napsal jsem, jak bych to udělal já :), mám kolegu, co pracuje ve sběrně kovů, takže profily (zánovní) bych měl za cenu šrotu..., svařil bych si to sám, oplechoval sám..., hlavně bych použil jinou tloušťku materiálu, než používají tyhle firmy, protože vím, co to dělá ve větru atd., prostě bych měl za tu jejich cenu garáž v jiné kvalitě, ale jasně, že každý tu možnost a kvalifikaci nemá :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, ozzy56 napsal:

napsal jsem, jak bych to udělal já :), mám kolegu, co pracuje ve sběrně kovů, takže profily (zánovní) bych měl za cenu šrotu..., svařil bych si to sám, oplechoval sám..., hlavně bych použil jinou tloušťku materiálu, než používají tyhle firmy, protože vím, co to dělá ve větru atd., prostě bych měl za tu jejich cenu garáž v jiné kvalitě, ale jasně, že každý tu možnost a kvalifikaci nemá :papa

schvalne jsem pocital i jestli mam vzit plech jen tak, nebo v barve.... I v te barve svepomoci, jsem byl asi o 30% vic, nez kolik mam priplatek..... a to nepocitam cas..... 

neni to o kvalifikaci ani o moznostech..... je to o mem case. Se s tim budu *neumím psát slušně* mesic, vzdy po praci, misto toho proste prijedou 2 typci a za 2 hodiny mam garaz...... ale svym zpusobem mas pravdu, ale .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Scratch napsal:

neni to o kvalifikaci ani o moznostech..... je to o mem case.

tak ještě jednou--napsal jsem, jak bych to udělal já, mám veškeré vybavení, kvalifikaci a času tři zádele, protože nepracuju, chápeš to? mám hafo vrtáků, elektrod, kýbl nýtů, řezné, brusné kotouče atd., sem se předzásobil 😂

 ale být na tvém místě řešil bych to asi jak píšeš :myslim

EDIT: umím s železem, když chcu něco ze dřeva, objednám v Polsku a dovezou, smontují a natřou mi to na chatě, já sedím a pak zaplatím, do dřeva moc nejsem

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ozzy56 tak jeste jednou, dotaz znel na kontakt na prodejce plechove garaze, popr. kdo by umel vyrobit. Pokud umis, a to vime, vyrob ji tedy Jirkovi. Pokud ne, zaloz si tema "udelej si sam".... Asi jako kdyz nekdo hleda servis na vymenu oleje a ty mu napises, ze si ho vymenis sam...... 

nech to spat a kdyz najdes nekoho kdo to bude delat za hezke penize z 1mm plechu, tak beru :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

tak jsem koukal na ty plechove garaze, co jsem doporucoval a ac ted budu delat mensi nez jsem planoval, tak se zvedla cena o 6000, coz neni malo.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, radim.1008 napsal:

Celoevropsky není plech, železo, hliníková fólie... Kdo má, tak pochopitelně natahuje cenu. 

jestli je to pravda, tak valím zítra pro toaleťák 😂

ale tohle fakt nechápu, i v kapitalismu může být něčeho nedostatek ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...