Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 407, kontrola tlaku v pneu RT3


longstarr

Recommended Posts

Ahoj,

Nevite nekdo, jak funguje kontrola tlaku v pneu u 407ky? Pred 2 roky jsem menil gumy a typek ze servisu mi rikal, ze jeden ventilek neni origo a nema ten se snimacem, takze tam dal gumovy. chtel bych to s dalsi vymenou zprovoznit, ale vubec netusim, jestli jde nejak poznat, jestli vubc funguje ta jednotka v aute.

ted jezdim na plechacich a pocitac nehlasi zadny problem, zadna kontrolka, ani chyba na diag, tak si rikam, jak vubec poznat, ze to v tom aute funguje 🙂 at nekupuji ty ventilky zbytecne...

Lexia mi ukazuje, ze kontrola tlaku, TPMS nebo jak se to jmenuje, tam ma byt. to mi ale pise i u alarmu a taky nefunguje 🤣

Asi se nudim pri lockdownu, ale da se to nejak vyzkouset s tema kolama i kdyz jsou osazeny pouze 3 senzorama ze 4 a jak poznam, ze nemaji za 15 let(pokud jsou puvodni) baterku v haji?

diky moc za tipy

 

PS, sorry za preklepy. cinsky xiaomi 😛

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Tak jsem se do toho pres svatky pustil a moc chytry z toho uprimne nejsem 🤪

Diagnostika u DSG nehlasi zadnou chybu a pocitac je nastaven jako aktivni.

Ja si myslel, ze kdyz je ta kontrola atiktivni, tak bude auto hlasit chybu.

Nebo je to tak, ze musi bt v kontaktu s tema cidlama (ventilkama) aby hlasil chybu?

 

Kdyby tato funkce v aute nefungovala poznal bych to uz te v diagnostice? At nekupuju ventilky zbytecne🤑

image.png.4d85441629583ccb07754ebd04aaef33.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Tak se vracim k tematu :) Uspesne jsem to nasel nekde na googlu. Natocil jsem video a hodil to na youtube. Treba se to bude nekomu jete nekdy hodit :)

Bylo to v BSI pod zakaznikem. Po aktivaci se krasne auto rozblikalo, ze mu chybi ventilky :P

Na dalsi pneumatiky objednam ty vetilky z Alika.

Jeste jednou diky vsem

https://youtu.be/aGDXFIl9Cbc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj,

Vracim se po dlouhe dobe k tomuto tematu.

Prisly mi ventilky z Alika. Chtel jsem se zeptat, jestli se daji ty ventilky nejak vyzkouset, kdyz nejsou nasazene na pneu.

Letni gumy budu menit az pristi rok, ale ventilky bych chtel vyzkouset naprazdno.

Nasel jsem v diagnostice 3 moznosti registrace ID ventilky.

  1. manualne napsat ID, co jsou na ventilku. - ale netusim, jak po zadani ID manualne zjistim, ze to funguje
  2. Kazde kolo postupne natlakovat na 3,7 baru a diag si nacte postupne kazde kolo
  3. pri jizde nad 20km za hod si diag taky ventilky nacte sama.

posledni dve moznosti nemohu pouzit, jelikoz nejsou ventilky na gumach :D

Prehlednul jsem neco? Ja myslel, ze mi diag ukaze vsechny ventilky v dosahu (neco jako wiifi/bluetooth).

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...