Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Neduhy 5008


doctortom508

Recommended Posts

Nič v zlom ja mám Peugeot rád,sám jeden vlastním.je to len môj názor.. píšem o Peugeote ako značke a modeloch spred 10 rokov, dnešné Peugeoty sú určite už kvalitou vyššie aj keď mám pocit že francuzi dobiehaju alebo kompenzuju nižšiu kvalitu bohatšou výbavou oproti konkurencii

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zpracování některých detailu a materiálu v interiéru to mas pravdu když jdeš po  detailech ,sám to vidím na naši 3008 , proti tomu Kia Sportage kterou jsem prolejzal tak tam to bylo vse precizně slicovane👍👍 U W Tiguanu a Karoqu taky, ale málokdo to řeší někdo si toho nevšimne nikdy😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má jedno turbo a ještě takové malé :) a těch 130K jezdí hodně :) hlavně s každým olejem hlídat rozvody, občas sundat vanu a pořádně vyčistit koš atd ;) 

Rozvody jsou nově na 1.2 na 105t.. každých 105t se mění řemen, každých 210t se mění kompletní rozvodová sada ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Milan+ napsal:

@Charlie 1

No a přesto jsi šel do krabice i když jsi to viděl, divný.

Na každým aute se najde něco 😉…ty detaily mě nějak netizi….a interiér se mi hodně líbí,super je i ve Sportage, mě se musí auto líbit a 3008 je pořad smrncovni auto a nezaostává vevnitř ani zvenku za novýma autama, Jo Peugeoty jsou jedny z nejpovedenejsich aut po stránce designu👍U

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, ChouLu napsal:

Má jedno turbo a ještě takové malé :) a těch 130K jezdí hodně :) hlavně s každým olejem hlídat rozvody, občas sundat vanu a pořádně vyčistit koš atd ;) 

Rozvody jsou nově na 1.2 na 105t.. každých 105t se mění řemen, každých 210t se mění kompletní rozvodová sada ;) 

A Jaký motor by jsi doporočil ? Může být i nafta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@frana09 záleží co sháníš za ročník, ale jistota je 2.0HDi ;) pokud chceš něco novějšího, kde se 2.0 už nedává, tak pak moc na výběr nemáš.. ale menší zlo je 1.2PT.. kde sice s každou druhou výměnou oleje sundat vanu, ale ty motory relativně fungují 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Charlie 1 napsal:

Na každým aute se najde něco 😉…ty detaily mě nějak netizi….a interiér se mi hodně líbí,super je i ve Sportage, mě se musí auto líbit a 3008 je pořad smrncovni auto a nezaostává vevnitř ani zvenku za novýma autama, Jo Peugeoty jsou jedny z nejpovedenejsich aut po stránce designu👍U

taky myslím, výběr auta je kompromis jako ve všem..., a dávám hodně na to, aby se mi auto líbilo 😉,  hned za tím je technika, motor atd., z pežotů se mi nejvíce líbí nová 3008 :super, naopak ta první je dizajnově katastrofa --to nemá s pověstným designem pežotu nic společného, prostě fádní auto, ale zase se dalo koupit s 2.0 HDi 👍, bohužel dnešní výběr motorů u pežotu je otřesný, osobně bych šel jen do čistého dieselu, kdyby aspoň udržovali tu čtyřválcovou 1.6 benzín, takový obsah uspokojí většinu, proč to u jiných firem jde? 🤔 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože vyrobne je ta 1.2 3V levnější než 1.6 4V a lidi tomu prd rozumí a je jim jedno co tam mají, no Jo u W group to jde u Kia A Hyundai to jde 1.5,1.6,i 2.0 benziny i nafty… a některý automobilky už nemají ani nafty a benziny….na mě jsou ty Kie a Hyundai moc designové nesourody,ostrý hrany a oblinky ty auta pak strašně designové stárnou a po 2-3 letech už jsou zastaralý…. Nechci se někoho dotknout berte to jako můj názor kazdymu se líbí něco jiného 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, ChouLu napsal:

@frana09 záleží co sháníš za ročník, ale jistota je 2.0HDi ;) pokud chceš něco novějšího, kde se 2.0 už nedává, tak pak moc na výběr nemáš.. ale menší zlo je 1.2PT.. kde sice s každou druhou výměnou oleje sundat vanu, ale ty motory relativně fungují 

AHoj ChouLu.....nevíš nahodou ( nebo nemůžeš nejak zjistit) proč  v oficialní WEB už.příručce k P5008 je od 4.7.2022 -) 31.12.9999 v nabidce vznětovych  motorů uveden jen 1.5 BlueHDI EAT8 ? Není tam ani 1.5 BlueHDI MANUAL ! 

Co tím chtěl vyrobce/dovozce do CR říci ? Zajímá mě především ale  k 3.7.2022 ukončená nabídka 2.0 BlueHDI EAT8. ( nejde již v EU  objednat.....jen na Francouskem peugeot webu) .... vs tato nova už. příručja od 4.7.2022.............tedy zda Peugeot  ještě dovyrobí/dodá  delarum/zakazníkům  auta s 2.0 BlueHDI EAT8 objednanou před 4.7.2022. =  v mem případě objednana ALLURE PACK 2.0 BlueHDI EAT8 v unoru/2022 ?

Nebo to znamena že od 4.7.2022 PEugeot proste 5008 s 2.0 BlueHDI EAT8 nevyrábí = ani ty již kdysi objednané ?

Pokud to nevíš, můžeš se prosím nekde u kolegů na prodeji zeptat ...co lze v teto oblasti očekavat ?

Diky předem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

@ChouLu Ahoj, také se zeptám na jeden detail. Ptal jsem se už "vedle" na 1,6hdi ... Chci měnit vanu u motoru 1,6hdi, 84 kw, 2014 ... Můžeš mi prosím doporučit tmel, nebo silikon, kterým v servise lepíte vany, místo těsnění? Našel jsem Loctite 5926 Blue, ale nejsem si jist.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Tak včera se mi po měsíci vrátilo auto ze servisu. Výměna motoru, nové turbo a nový EGR ventil. Vše na prodlouženou záruku. Problém s mizející vodou neustal ani po výměně těsnění pod hlavou, tak Peugeot rozhodl, že vymění motor raději. Turbo začalo pískat po výměně zmíněného těsnění a EGR našli že je vadný když měnili motor. Jo a rovnou jsem dostal i zesílený řetízek na vačkách. Takže prodloužit si záruku se vyplatilo 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...