Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ve které ZOO podpoříme lva?


Péťa

Kterou ZOO chcete podpořit?  

33 hlasů

  1. 1. Kterou ZOO chcete podpořit?

    • ZOO Praha
      1
    • ZOO Chleby (Středočeský kraj)
      6
    • ZOO Dvůr Králové nad Labem (Královéhradecký kraj)
      6
    • ZOO Ústí nad Labem (Ústecký kraj)
      1
    • ZOO Plzeň (Plzeňský kraj)
      0
    • ZOO Liberec (Liberecký kraj)
      0
    • Park exotických zvířat Dvorec u Borovan (Jihočeský kraj)
      2
    • ZOO Brno (Jihomoravský kraj)
      2
    • ZOO Hodonín (Jihomoravský kraj)
      2
    • ZOO Olomouc (Olomoucký kraj)
      2
    • ZOO Ostrava (Moravskoslezský kraj)
      1
    • ZOO Zlín (Zlínský kraj)
      4
    • Jiná (uveď v diskusi)
      6

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

@Medvědmáš pravdu ohledně ZOO Tábor-Větrovy. Uvedenou ZOO jsem několikrát navštívil a je jiná, než ostatný. I mě se tam líbilo.
Pokud mohu podoknout, tak i ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou je velice pěkná ZOO, ve které sice nemají lva, ale za to tam mají zvířata vyskytující se v ČR a SR (dříve ČSSR) + v celé Evropě. Mají tam i zastoupení zvířeta z jiných kontinentů naší Země. ZOO Ohrada se za poslední roky rozrostla. Vím, že není v našich možností přispět všem ZOO, ale napadlo mě, že by to mohl být dobrý nápad a tip na výlet, až opatne šíleství a šaškárna okolo covidu 19 a jeho mutací. Bohužel, začíná se opět objevovat ptačí chřipka. Tak snad se ze všeho dostaneme a bude moci opět volně a svobodně brázdit po krásách naší vlasti.
Nevím, kolik je v ČR ZOO, ať se jedná o soukromná či spravovaná obcí, krajem pod. . Každá ZOO má ,,svoje" kouzlo, zajímavost co se týká živých tvorů. V některých jsou výjmečné unikáty, které se nevyskytují ani v přírodě a nebo jsou výjmečná svými odchovy vzácných druhů živočichů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ačkoli jsem chtěl dát hlas malé ZOO, tak mé svědomí a srdce patriota nakonec zvítězily a dal jsem naši ZOO Ostrava. Vy to stejně rozhodnete jinak a já bych kvůli tomu nespal 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá... 😃 tak první je můj jak už sem zmínila takže Chleby -1 a laguna +1 :) a jestli bude někdo držkovat, tak Chleby sem dala dřív než to sem Hoky napsal... a prostě se mi laguna líbí víc z mnoha důvodů... 🥰 - bohužel nemaje haranty a maje spousty jiný práce než vytloukat zoo, tak sem netušila, že něco takovýho vůbec existuje....

a druhej si napíše sám... :)

Upraveno uživatelem Weri 605
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Weri 605 napsal:

..... - bohužel nemaje haranty a maje spousty jiný práce než vytloukat zoo, tak sem netušila, že něco takovýho vůbec existuje....

Buď v klidu. Myslím, že o našem cestování po všech možných zajímavostech v ČR (a nejen zde) se tu obecně docela dost ví a přesto přiznávám, že jsem o této ZOO (Laguna) neměl ani tucha. 

Jinak za mě hlasování pro Větrovy neměním, ale ani s Lagunou nemám problém (prostě spíš jsem pro podporu malých soukromých ZOO, velké nikdo padnout nenechá) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě je dost smutný, že ZOO musí(?) hrát takhle na city a "vydírat" utrácením zvířat, když přístup vlády je dlouhodobě dost selektivní podle toho, jak moc kdo křičí... 😕

A mmch, všimli jste si, že se v tom článku píše "na základě počtu ohrožených druhů živočichů, které ... chová"? Takže ZOO bez ohrožených druhů buď začnou vyhrožovat utrácením taky a ještě víc (chudáci koně, pštrosi, ovce, lamy, klokani...) nebo budou fofrem shánět pandu, papoušky, plazy, pavouky či jinou zvířenu na seznamu WWF nebo čeho 🙈🙉🙊

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Veverka Ano, máš pravdu. Zní to možná nelidsky, ale taky mám takový dojem. Pokud se nepletu, tak na letošní rok MŽP nazvýšilo dotaci pro zoologické zahrady o deset milionů korun (z 20 na 30 000 000,-Kč). Ale ono je lepší hrát na ,,city" lidí a brát si jako rukomí bezbranná zvířata. Osobně bych nedělal rozdíl mezi druhy zvířat rozdíly!
Pokud mohou dostat navýšení taxikáři a podobně, tak se domnívám, že i zvířata. Copak nepotěší oko i duši dítěte i dospělého člověka, pohled na zdravé zvíře? A je jedno, o jaké zvíře se jedná. I když na exotické či méně známé zvíře je to jiné. I tak, jedná se o živého tvora. Myslete si, co chcete, ale tak to vidím já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...