Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Vrazající spojka (308sw 2018)


Ihsahn

Recommended Posts

Ahoj všem. Prosím prosím o radu.

Začala mě u auta vrzat spojka.Dělá to vždy po odjetí určité vzdálenosti. Za studena je vše vpohodě, ale stačí ujet 20km a začne vrzat. K vrzání se přídá i horší chod spojky, jakoby drhne a cuká. To je docela problém při pomalém pouštění(rozjezdy či řazení dvojky a trojky,kdy nechcete aby auto cukalo a podržíte spojku na záběru). V servisu si stím neví rady. Mám na záruku měněnou celou spojku a dvouhmotový setrvačník,ale i přesto to pořád dělá. A ještě poznatek.Když jedu cca 50km v hodině a lehce noha opřená o plyn na udržování rychlosti,tak pokud se dotknu pedálu spojky(takový to opření nohy a sešlápnutí o 1 mm) tak cítím velmi silné vibrace v pedálu. Díky.Snad jsem to pospal srozumitelně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, pokud to dělal servis, je to na reklamaci, je to nepříjemné, ale nic jiného se s tím nedá dělat, prostě servis musí nejprve zjistit, zda je to v ovládání spojky (mezi pedálem a spojkou), nebo přímo ve spojce (přítlačák, drhne ložisko atd.)

jinak doporučím neopírat levou nohu o pedál spojky, prostě vůbec, ani milimetr :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

ahoj, mám úplně stejný vrzavý problém (1.2 SW rv 10/2018). Už dvakrát jsem reklamoval v servisu (Kopecký Vysoké Mýto) v rámci záruky a vždy jen promazali ale vrzání zůstalo, neměl jsem čas ani chuť tam auto nechávat, ale řekli, že pošlou dotaz na centrálu, co s tím. No teď budu mít víc času, tak do servisu opět budu volat, zdali mají nějaké info a zajedu mimo termín garančky znovu do servisu. 

Někde jsem se dočetl, že je to uvnitř, že je to šílená práce pod volantem a že plastový díl drhne o kovovou součástku a tím to vyřešil. Zkusím najít tu diskuzi a hodit se link.

 

 

Upraveno uživatelem MatesVonBahnhof
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...