Jump to content

Vrazající spojka (308sw 2018)


Recommended Posts

Ahoj všem. Prosím prosím o radu.

Začala mě u auta vrzat spojka.Dělá to vždy po odjetí určité vzdálenosti. Za studena je vše vpohodě, ale stačí ujet 20km a začne vrzat. K vrzání se přídá i horší chod spojky, jakoby drhne a cuká. To je docela problém při pomalém pouštění(rozjezdy či řazení dvojky a trojky,kdy nechcete aby auto cukalo a podržíte spojku na záběru). V servisu si stím neví rady. Mám na záruku měněnou celou spojku a dvouhmotový setrvačník,ale i přesto to pořád dělá. A ještě poznatek.Když jedu cca 50km v hodině a lehce noha opřená o plyn na udržování rychlosti,tak pokud se dotknu pedálu spojky(takový to opření nohy a sešlápnutí o 1 mm) tak cítím velmi silné vibrace v pedálu. Díky.Snad jsem to pospal srozumitelně

Link to post
Share on other sites

ahoj, pokud to dělal servis, je to na reklamaci, je to nepříjemné, ale nic jiného se s tím nedá dělat, prostě servis musí nejprve zjistit, zda je to v ovládání spojky (mezi pedálem a spojkou), nebo přímo ve spojce (přítlačák, drhne ložisko atd.)

jinak doporučím neopírat levou nohu o pedál spojky, prostě vůbec, ani milimetr :myslim

Link to post
Share on other sites

Podle videa to vypadá, jak kdyby ten zvuk vycházel z kabiny u pedálu.... Zkusil bych tam stříknout na zkoušku Konkor.... A jak píše @ozzy56 : o pedál nohu neopírat, to je špatný návyk....

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

ahoj, mám úplně stejný vrzavý problém (1.2 SW rv 10/2018). Už dvakrát jsem reklamoval v servisu (Kopecký Vysoké Mýto) v rámci záruky a vždy jen promazali ale vrzání zůstalo, neměl jsem čas ani chuť tam auto nechávat, ale řekli, že pošlou dotaz na centrálu, co s tím. No teď budu mít víc času, tak do servisu opět budu volat, zdali mají nějaké info a zajedu mimo termín garančky znovu do servisu. 

Někde jsem se dočetl, že je to uvnitř, že je to šílená práce pod volantem a že plastový díl drhne o kovovou součástku a tím to vyřešil. Zkusím najít tu diskuzi a hodit se link.

 

 

Edited by MatesVonBahnhof
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...