Jump to content

1.5 BHDi 96 kW na 110 kW - má to smysl a případně jak?

Recommended Posts

...klasika. Po přesednutí z auta, co má 2x takový výkon, do Rifteru člověku ty koně chybí - hlavně na dálnici. Hrozná škoda, že díky Bruseli tam není ten 2litr jako v Travelleru. Motor 1.5 BHDi je díky krouťáku a 8AT je překvapivě svižný do těch 100 km/h - to mě baví... ..heeen, heeen, heeen, heeen, heeeen.. ..a valíme kilo... .. dál už je to horší. Na dálnici by se mi hodil nějaký ten koník do rezervy....

Zajímal by mě názor zdejších znalců Peugeotu jestli ano a jak. Možnosti mám 2:

- tuning box od německých RaceChip

- úprava přímo ECU - Quantum Tuning

... obě metody (pokud to není jen pod.f.u.c.k) nabízí teoreticky těch cca 110 kW a 340 NM proti sériovým 96kW a 300 NM.

..a teď do mě.. 😀

Edited by BubakGS

No v první řadě protože to máš funglovku tak to chce od někoho kdo to umí zaonačit tak že nepadne záruka. Nevím jak u těch 1,5 ale vím že ve druhé generaci co byli 1,6 tak tam to bylo téměř totožný železo a že úpravou dalo dostat na koníky silnější verze a že to vydrželo jak je to s dnešníma motorama nevím . Možná by mohl vědět @ChouLu jestli to jde nebo ne. A jak moc by to případně mohlo ohrozit motor na životě.

...v naftě se nevyznám. Je to můj první diesel vůbec. U turbobenzínů to tak často je - motor s turbem a vším k tomu je stejný a podle toho, kolik automobilce nasypeš, takovou verzi máš v ECU....

Určitě né cestou boxu ;)  

V peugeotu ti nikdo jinej soft než v autě je nemůže ani nemá jak nahrát :) 

u 1.5 je lehce problém €6.3 normy, adblue, NOx atd.. takže když už tak čipem a určitě se zárukou :) Ale počítej s tím, že určitě během roku bude min jedna, dvě aktualizace softu a v tu chvíli ti například na prohlídce smažou čip z jednotky ;) 

...no právě. To u tohohle poměrně nového motoru asi pár aktualizací ECU ještě přijde...  Při současné covid panice stejně ani nikam jet moc nemůžu, tak bude chvíli trvat, než to vůbec zajedu... Uvidíme pak...

• 1 month later...

le expérience ....   ..mno az po zabehu teda......  ...primo z Reichu od vyrobce a se zarukou na motor pochopitelne... a s moznosti vraceni... .  ...+ apka na ovladani...  + online podpora/upravy   ... teoreticky z tovarnich 130 PS / 300 NM na  cca 150 PS / 330 NM.... 

111271138_racechip.png.5042dffde2fc1c9f62a539842065d8e4.png