Jump to content

Recommended Posts

před 15 hodinami, Fatka Pavel napsal:

Antipollution Faulty

Ahoj Pavle... jsme rádi, že ses na nás obrátil pro radu a pomoc, budu ještě radši, pokud tu radu a pomoc opravdu dostaneš, ale "antipollution system faulty" je obecná hláška..

Určitě zadej do hledání - to je ta lupa nahoře.. na fóru je spooousta příspěvků o tomto problému..

Další co pro to můžeš udělat, aby ti clubáci pomohli, je, že uvedeš nejaké bližší informace k autu... tj model, rv, motor .. atd...

Nyní poprosím moderátory, aby tvůj dotaz přesunuli do správné sekce..., toto je pokec, nikoli servis... :)

držím palce ať je to jen nějaká hloupost...

Ja myslim, ze to bude stale dokola to same, co tu jiz tazatel resil v roce 2018. Podle me rozhasene LPG, opotrebovane netesnici LPG vstriky, opotrebovany nebo spatne serizeny vyparnik, co dava spatny tlak a tim se rozhazuje LPG a nasledne benzinova mapa, nevhodne ci opotrebovane svicky, tady bude tezke neco radit. Je potreba nechat zkontrolovat cely LPG system a jeho nastaveni a nasledne resit chovani na benzin.

Edited by Ferry
Posted (edited)

Dobrý den, ano, benzín extra a LPG. Já osobně studené starty zatím nemám. Onehdy jsem byl u servisu Peugeot, 207 SW 1.4 70 KW 16V a bylo mě řečeno, že to mohou být lambda sondy, ale neví to přesně, tak že vyměnit a čekat. Potom jeden technik podotkl, že si mám natankovat benzin 98 a vyjet celou nádrž svižným tempem - dálnice. U nafty doporučují natankovat v SRN a stejný postup - pročistit střiky... to je asi levnější verze, tak že asi naše paliva mají kvalitu nic moc, a Shell nebo Benzina není 100%.

Edited by brixtr
upravená citace
před 4 hodinami, Weri 605 napsal:

Ahoj Pavle... jsme rádi, že ses na nás obrátil pro radu a pomoc, budu ještě radši, pokud tu radu a pomoc opravdu dostaneš, ale "antipollution system faulty" je obecná hláška..

Určitě zadej do hledání - to je ta lupa nahoře.. na fóru je spooousta příspěvků o tomto problému..

Další co pro to můžeš udělat, aby ti clubáci pomohli, je, že uvedeš nejaké bližší informace k autu... tj model, rv, motor .. atd...

Nyní poprosím moderátory, aby tvůj dotaz přesunuli do správné sekce..., toto je pokec, nikoli servis... :)

držím palce ať je to jen nějaká hloupost...

OK, Peugeot 207 1.4 70 KW 16V rok 2009 najeto 180000 Km.

Tak tohle mělo být hned na začátku..... Potom jsem si všimnul, že @Ferry vyšťoural, že už jsi to rozebíral v jiném vlákně.....

Edited by Hafity

"benzín extra" - to je jakože co?

"Já osobně studené starty zatím nemám." - taky nerozumím, jak zatím, teprve přijdou, nebo jak?

"že to mohou být lambda sondy, ale neví to přesně" - ano mohou, ale jak neví přesně. Přece vezmu diag nebo osciloskop a mrknu na hodnoty, to je raz dva. Takže neměnit lambdy a nečekat, ale nečekat a vyměnit servis.

Jinak jak už jsem psal, na 95% bude chyba v rozhašeném LPG, ostatní chyby z toho pak pramení. Takže začít s tím. Víc se tu poradit nedá a dle popisu problému a přístupu a vědomostí tazatele (bez urážky, sám taky nerozumím všemu) ani nemá cenu víc dlouze diskutovat

před 1 hodinou, Fatka Pavel napsal:

vyměnit a čekat

To patří spíš do lovu ryb.... :roker

Chtělo by to asi dočasně odpojit (stačí pojistkou) systém LPG, provést reset ŘJ a chvíli jezdit jen na benzín, než se to porovná....

Ty nesourodé odpovědi tazatele jsou takové divné.... Jak z češtiny do češtiny přes překladač Google....

před 8 minutami, Hafity napsal:

To patří spíš do lovu ryb.... :roker

Chtělo by to asi dočasně odpojit (stačí pojistkou) systém LPG, provést reset ŘJ a chvíli jezdit jen na benzín, než se to porovná....

Ty nesourodé odpovědi tazatele jsou takové divné.... Jak z češtiny do češtiny přes překladač Google....

Yes, LPG, reset elek.box...systém LPG, provést reset ŘJ

před 21 minutami, Ferry napsal:

"benzín extra" - to je jakože co?

"Já osobně studené starty zatím nemám." - taky nerozumím, jak zatím, teprve přijdou, nebo jak?

"že to mohou být lambda sondy, ale neví to přesně" - ano mohou, ale jak neví přesně. Přece vezmu diag nebo osciloskop a mrknu na hodnoty, to je raz dva. Takže neměnit lambdy a nečekat, ale nečekat a vyměnit servis.

Jinak jak už jsem psal, na 95% bude chyba v rozhašeném LPG, ostatní chyby z toho pak pramení. Takže začít s tím. Víc se tu poradit nedá a dle popisu problému a přístupu a vědomostí tazatele (bez urážky, sám taky nerozumím všemu) ani nemá cenu víc dlouze diskutovat

Komentuji, že nemám problém s studenými starty, kolik mám najeto.( 180000km)

@ozzy56 : mám takovej divnej pocit, že v tomto případě to o slušnosti není, ale nevím, kde je chyba, tak se to snažím zjistit.... :roker

Edited by Hafity