Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

C5 po důchodci... aneb vozový park Citroënů se rozrůstá


skuci

Recommended Posts

tak jsem tady zase :) tentokrát zase s jinou károu.

Někdo o tom už ví, někdo tušil a většina ví prd :D

jelikož se naše "rodinná" situace trošku pohnula a přítelkyně přesedlá z Corsy na Picasso, tak jsem řešil otázku, čím budu jezdit. Mé srdce po 508 v sedanu, I40 v sedanu, Insignii v sedanu opět táhnulo k sedanu a tak jsem shlížel ty internety

 

Příběh je to dlouhý a původně ani nenaznačoval něco, že bych pro auto měl jet, ale před nějakou dobou se na internetu objevil inzerát, který na první pohled vůbec nezaujme... Bez fotky, velmi stručný popis něco ve stylu 

"prodám c5, 2012, najeto 51tis. slušný stav, garážováno, nutno vidět" a pár drobností. Když jsem se jednou jel podívat na jiné auto, které mi před nosem prodali, tak jsem na ten inzerát zavolal, zvedl to pán a sdělil, že už nějaké zájemce má, ale že jak jsou uzavřeny okresy, tak se bojí, já jsem byl cca 50km od něj (250km od Kolína :) ) tak jsem tam jel. V garáži čekalo auto opravdu v nevídaném stavu. Ve zkratce, jak už název vypovídá, tak si pán v 62letech koupil nové auto se kterým za 8 let a něco najel 51tis., auto garážované bez jediného škrábanečku, vedená serviska atd. atd... jen škoda, že to nemá navigaci :( 

 

tak snad spolu zvládneme pár let bez obtíží, poruch a bouračky (y) 

1616055230741.jpg

1616055230748.jpg

1616055230752.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda :super Navigaci neřeš. Stejně by tam byla RT6 a tam jsou nejnovější mapy vždycky rok starý, takže externí nebo v mobilu je větší jistota ;) 
Závidím to pohodlí :aut Volant to má taky ještě s pevným středem, nebo už je tam "normální"? :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Havlicek.Lukas napsal:

tak to vypada na lestenku - ta bude delar radost urcite dlouho
co v tom je za motorizaci a vybavu ?

 

výbava na tu dobu základní... klasický radio, tempomat, přední a zadní senzory, hydroactive... není to ta Exclusiv... jinak motor 2,0HDi 120kw

 

před 8 minutami, radim.1008 napsal:

Pěkný kousek. ;) Kolikrát můžu gratulovat? :D 🤰🤵👰?

Co v tom je za motor? 2.0HDi? 

tak zatím asi jen jednou :D a ano, motor souhlasí a 120kw

Upraveno uživatelem skuci
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, MJSytic napsal:

Paráda :super Navigaci neřeš. Stejně by tam byla RT6 a tam jsou nejnovější mapy vždycky rok starý, takže externí nebo v mobilu je větší jistota ;) 
Závidím to pohodlí :aut Volant to má taky ještě s pevným středem, nebo už je tam "normální"? :) 

jj po pár letech oživím Waze :D a ano pevný střed

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@skuci Tak to gratuluji C5 je překrásné auto a nejednou jsem po ní pokukoval. Paráda! Ten hydro podvozek jsem chtěl vždy zkusit takže závidím. To byla asi největší oběť šetření Citroënu ☹️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, HanysR napsal:

@skuci Tak to gratuluji C5 je překrásné auto a nejednou jsem po ní pokukoval. Paráda! Ten hydro podvozek jsem chtěl vždy zkusit takže závidím. To byla asi největší oběť šetření Citroënu ☹️

podvozek je fakt mazec... ale co si pamatuji, tak ta nová 508 s tím adaptivním podvozkem v komfortu je taky pěkná kolíbačka.

 

před 34 minutami, vagi napsal:

Jo, po C5...hlavně teda v kombajnu, se vždy ohlédnu...líbí se mi :super

@skucirozepiš se více o motoru atd. A ať slouží C5 k plné spokojenosti :super

motor je to 2,0HDi 120kw v manuálu, což jsem taky moc neviděl a po automatu nijak extra netoužil ;) asi jsem jeden z mála lidí, co ho měli a nemusí mít znovu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, skuci napsal:

 

motor je to 2,0HDi 120kw v manuálu, automat nechci, asi jsem jeden z mála lidí, co ho měli a nemusí mít znovu

Ó jak Ti rozumím 

Konečně někdo, kdo mluví stejným jazykem 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...no, moc pekne, takova lestenka... ..i po tech letech...  ..to se da koupit tak jednou za zivot, takova klika (to se mi povedlo s motorkou)...  ..to lehce preliznout voskem, tak to muze zpatky do showroomu.....

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Driver napsal:

Ty jo na první pohled jsem myslel, že jsi sem dal fotky mého auta. Stejná barva, stejné disky.... akorát to moje není taková leštěnka a má nalítáno 5x víc. Teď tvůj zadek pozná co je to pohodlí 😆

jj je to pohodlný... jsou to zimáky, na léto jsou tam jiná kola... a hele dotázek... našel jsem tem tlačítko CHECK, mělo by to mít měření tlaku v pneu, ale chci se optat, má to stejně jako ostatní auta měření přes ABS nebo je tam čidlo v kole?

 

Před hodinou, BubakGS napsal:

...no, moc pekne, takova lestenka... ..i po tech letech...  ..to se da koupit tak jednou za zivot, takova klika (to se mi povedlo s motorkou)...  ..to lehce preliznout voskem, tak to muze zpatky do showroomu.....

jako lak je bez jediného škrábance a ďolíčku... pán co to měl, tak byl fakt puntičkář, měl malou promáčklinu na levém blatníku a protože okolo toho stále chodil, tak to nechal před asi 5 roky vyměnit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, skuci napsal:

ale chci se optat, má to stejně jako ostatní auta měření přes ABS nebo je tam čidlo v kole?

Vzhledem k datumu výroby to bude mít hlídaní přes TPMS. Přes ABS se to objevilo až později kolem roku 2014, kdy to začalo být povinné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...