Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej v převodovce


davidse

Recommended Posts

Koukám, že ten šéf v tom autorizovaném servise nedával pozor a pana Matouška na konferenci neposlouchal... Však oni na to časem přijdou i tam, až budou mít všichni elektra a oni nebudou mít do čeho píchnout :roll 
Patří tam necelé 2l Total Gear 8 75W-80 + max 1.hod práce (někde účtují 1/2hod, někde mají paušál) Tak si to můžeš odvodit podle cen na internetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty autorizáky jsou všude stejné 😯, místo toho, aby vyhověli zákazníkovi, melou furt ty stejné hovadiny o doživotní náplni :grr, já měl se svým nemlich to samé, tak jsem si vyměnil olej v motoru sám, co jiného dělat, když ti volové nechtějí naše peníze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@jarokare byl jsem s novýma pežotama v autorizácích v Ostravě 2x, Tichý, Hruška, v Opavě Hruška a když jsem chtěl vyměnit olej v motoru při stavu 2000 km, řekli mi, že to není třeba atd., atd., nakonec v Opavě výměnu udělali (přišel jiný technik a okamžitě šlo auto na dílnu)

s nynějším Hjundajem to samé--u prodejce žádám výměnu oleje v motoru, garančku mám až v srpnu, prodejce zavolal přijímacího technika a oba hučeli, že není třeba atd., můžeš mluvit, že si všechno zaplatíš, ať to zapíšou do serv. knížky, novým olejem a filtrem přece nic nemůžeš zkazit--všechno marné--není třeba, náš výrobek je super bla bla bla, nejsem na tom tak špatně, abych nemohl zaplatit výměnu oleje, zvláště u nového auta, ale prosit jak malý Jarda už fakt neee, navíc sám si vyměním olej i s filtrem za 1000 Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bylo jenom konstatování , jenom se divím , v dnešní době , kdy je boj o každýho zákazníka , že ty servisy těm lidem nevyhoví , asi mají zakázek tolik , že si můžou vybírat , co budou dělat a co ne . My tohle třeba děláme běžně a výměnu doporučujeme , není důvod ten olej nevyměnit , když o to zákazník žádá .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, ozzy56 napsal:

@jarokare byl jsem s novýma pežotama v autorizácích v Ostravě 2x, Tichý, Hruška, v Opavě Hruška a když jsem chtěl vyměnit olej v motoru při stavu 2000 km, řekli mi, že to není třeba atd., atd., nakonec v Opavě výměnu udělali (přišel jiný technik a okamžitě šlo auto na dílnu)

Tak já u Hrušky v Ostravě po ujetí cca 3700 km výměna oleje bez problémů. Řekl jsem že to chci udělat, technik že jestli už mám ujeto dle intervalu a já ne, že to prostě u nového motoru chci. Řekl žádný problém a šlo se na věc. 

Tím se nikoho nezastávám, jen má zkušenost. 

Cena je samozřejmě jiná věc - výměna motor oleje 4000,- 🤔

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to v lidech--jak píšu v Opavě přišel jiný technik a debata o ničem skončila, auto šlo do dílny..., při přebírání auta mi technik naznačil, že i mezi nima jsou takoví, co by tam neměli vůbec být, což u autorizáku nějak nechápu, jinak bych do Opavy šel znovu, ale až po telefonické konzultaci, který technik má směnu 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jestli ma kontrolni sroub, ale napln 2 litry myslim neni, je to tesne pod 1.8 mam pocit, to ze se to tam vleze, kdyz to nema kontrolni sroub odkud to zacne vytikat, kdyz je plno je vec druha.

A ten cas nemusi byt nutne spatne, pokud delal jen to, tak asi jo, ale spousta mechosu povoli necha vytect a poradne vykapat, klidne hodinu a pak teprv spuntuji a nalevaji.

Upraveno uživatelem Xantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, obsah oleje v převodovce je od 1.8 do 1.9 litru, ale můžete klidně nalít celé dva litry, nic se nestane, máme to dlouhodobě vyzkoušené, spíše je to z praxe lepší z toho důvodu, že ty PSA převodovky často tečou přes gufera poloos, takže je tam trochu oleje navíc, který postupně stejně vyteče, bohužel

kontrolní (nalívací) otvor u 308 není, (aby ta výměna nebyla zas tak jednoduchá jako kdysi) :grr, olej se lije shora přes odvzušňovací ventil

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...