Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sabatonovo 5008 1.2 MAN 6 - červená Ultimate


Sabaton

Recommended Posts

@Petr 3008 Děkuji, cena mi přijde vcelku přemrštěná, ale až se naskytne nějaká příležitost, možná si radost udělám. 😇

Dnes jsem dělal velkou očistu auta a použil jsem přípravky co má doma žena na čištění elektroniky a speciální utěrky (  ještě z mého působení v potravinářství ), které nepouští vůbec žádné chloupky a vypadá to dobře. Mám doma delší dobu nějakou nano kosmetiku, ale asi ju dopoužívám na služební auto a pro 5008 koupím něco nového a pořádného.

@doctortom508 Je to opravdu šílenost, prostě hned po dojezdu chcípnout motor a po několika málo vteřinách jej bezdůvodně opět nastartovat mi přijde jako zvrácené chování k motoru. Zapracuji na zautomatizování vypínání SS. U služebního auta jej nemám ve zvyku vypínat, ale tam jezdím každý den 200 - 300 km a většinu hlavně po dálnici, takže SS nemá moc šancí motor zhasínat. Z tohoto důvodu nemám vypínání SS zažité.

Jinak mě konečně čeká o víkendu pořádné cestování s Peugeotem. Mám volný víkend, takže si jej s rodinou pojedeme užít společně i s mými rodiči, kteří žijí dále od nás. Počítám s nájezdem přibližně 500 až 600 km, projedeme se i poměrně dlouho po dálnici ( což mi připomíná, že nesmím zapomenout koupit známku :D ) a tak budu mít šanci auto pořádně otestovat. Už se moc moc těším, víkend bude skvělý.

IMG_20210506_132722.thumb.jpg.937dbec822b4b2956ada54f07ed8a679.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže krásný víkend za námi. Hlavní bylo, že jsem si užil rodinu a děti především, opravdu mi to moc pomohlo mít volný víkend a načerpat energii od dětí. 🥰

Ale i se jezdilo s 5008. Najelo se nakonec méně kilometrů, než - li jsem předpokládal, jelikož jsme odvolali jeden výlet. Přes víkend přibylo tedy na počítadle ujetých kilometrů dalších 395 km, skladba přibližně 320 km dálnice a zbytek po okresních silnicích. Jízda probíhala po dálnici D1 s nastevenými 135km / hod na tempomatu, v opravovaných úsecích 80km / hod na tempomatu, okresní silnice do 100km / hod. V dědinách dodržuji limit ( 30 / 40 / 50 ) poctivě.

Před cestou dotankováno do plné. Spořeba dle tankování 7,2 l / 100 km. Auto ukazovalo dle PP spotřebu 7,0 l, takže to vypadá, že mi opravdu PP bude o těch 0,2 l kecat. :D

Nějaké postřehy :

Aktivní systém před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu jsem byl v opravovaných úsecích nucen vypnout. Nepoužitelné. Volant poměrně dost korigoval jízdní dráhu, bohužel mimo žluté pruhy, auto poté na mě " řvalo ", ať držím volant. :D Poprvé jsem si vypnul něco, co na autě mám. Ale bohužel to nešlo jinak. Vypnuto vždy při vjezdu do opravovaného úseku, po výjezdu z něj jsem systém zapnul. Na běžné dálnici použitelné, systém do řízení zasahoval minimálně a fungoval dobře.

Překvapila mě tvorba vodního " víru " na bočním skle řidiče při větším ostřikování čelního skla. Nebylo dobře vidět do špíglu, bylo zalito celé okno. Jsem zvědavý, jak se auto, respektive odvod stírané vody, bude chovat při větším dešti. Nebylo to moc příjemné.

Vyzkoušeli jsme i převoz většího počtu pasažerů. Cesta přibližně 10km. Obsazenost já řidič, vedle mne maminka, ve druhé řadě má těhotná manželka ( 7. měsíc ), syn 6 let v autosedačce a vedle dcera 2 1/2 roku taktéž v autosedačce. A ve třetí řadě taťka, vlevo za mnou. Celkem 6 lidí. Za sebou tedy seděli 3 dospělé osoby, manželka si sedačku posunula o něco blíže ke mě. Taťka ( výška 168 cm ) si místo pochvaloval, dost prostoru na nohy a sedělo se mu prý výborně. Jediné co mu vadilo, byl pás, který mu šel až skoro v úrovní krku a nešel prý výškově nastavit ( nezkoušel jsem zda to opravdu nelze ). Ale měl jsem radost, že opravdu je možnost nouzově převážet i 6 osob a nějaký drobný náklad. Další velké plus má u mě 5008. 👍

Cestování po dálnici je s autem velmi příjemné, každý kilometr jsem si užíval. Ani po téměř dvou hodinách za volantem nebyl člověk rozlámaný, sedačky výborné, nepotil jsem se v nich ani při výšších teplotách.

Motor úplně dostačující i na dálnici. Ano, netrhá asfalt, ale je řidičsky příjemný, jezdí fajn i při obsazení 2 + 2 a poměrně plným kufrem. V autě ticho, děti usnuli a byla možnost se i bežně bavit bez nutnosti křičet, nebo zvedat hlas. Spotřeba celková po nájezdu 395 km byla dle PP 7,0 l / 100 km. Limity a rozložení trasy jsem psal výše. Zpáteční cesta v délce 195 km ( 170 km dálnice, 25 km okresní silnice ) skončila dle PP spotřebou 6,9 l / 100 km. Jsem velmi spokojen.

IMG_20210509_194630.thumb.jpg.d134d180c0dfb3c03e1bf074b50e6da7.jpg

IMG_20210509_193036.thumb.jpg.902c4902003f6cd8832b0c18e52aa743.jpg

No a nakonec se ještě dnes musel mazlík umýt, ten pozabíjený hmyz mi vadil nejenom při pohledu na auto, ale i když jem kolem auta procházel v garáži. A žena by to se svým bříškem asi taky nerada pokaždé " poutírala ". :D Fajn výmluva proč jet na myčku, no ne? :D

IMG_20210511_123206.thumb.jpg.d370179cf6a57d4c5d275bab8d99dc0d.jpg

No nejenom za mě, ale i za rodinu mohu říci, že panuje velká radost z toho, že jsem se rozhodli si Peugeota pořídit. Mě auto baví řidičsky a rodinu v něm baví cestovat. Snad už se uvolní opatření a bude možnost více cestovat. Pokud to tedy dovolí i pracovní povinnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008
před 7 hodinami, Sabaton napsal:

Jsem velmi spokojen

tak to je dobře.  Vždycky se na autě najde nějaká ta chybka, něco co by mohlo být jinak, důležité je aby převládlo to dobré a měl jsi s auta radost a rád s ním jezdil. A to se splnilo, takže super.

Minule jsi ještě psal o funkčnosti hlídání mrtvého úhlu za deště. Napadlo mě jestli by tomu nepomohly zástěrky ?  Jen nápad, potvrdit nemůžu, zástěrky sice mám, ale hlídání úhlu ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@HanysR Nadšení je to opravdu veliké. Ono se to nezdá, ale auto mi i strašně ulehčuje rodinné přesuny. Přístup k dětem, variabilita sedadel, můj malej " šampion " sedí na prostředním sedadle a krásně vidí a může vše sledovat. Občas slyším " táto drž volant oběma rukama ", nebo " táto věnuj se volantu " :D . On ten skok z 10 - ti leté OII v zcela základní výbavě do nového a velkého auta předpovídal nadšení, ale je to asi umocněno tím, že auto až na drobnosti funguje parádně.

No kufr....ehm.... nelícuje a jeho špatné dovírání sice už není tak časté, ale občas zlobí. Seřídit by si zasloužil, ale opravdu mám z těch servisů strach. Nejraději bych si to udělal sám, ale popravdě moc nevím jak na to. :)

Nevím, zda to bude dobře vidět z fotek, ale kufr je níže oproti karoserii auta.

Zde pravá strana, hrana kufru a hrana střechy :

IMG_20210516_111346.thumb.jpg.e2d313dedf4eddd50c5ded515e074c24.jpg

A tady hrana pod světlem, asi by to mělo lícovat, ale je tam větší mezera nesedí to přesně, ale opravdu nevím jak by to mělo vypadat :

IMG_20210516_111237.thumb.jpg.c5fe823608bae14542453010c14547df.jpg

@Petr 3008 V pátek jsem jel služebním autem po D1 a stejný problém jsem viděl u Superbu, který jel předemnou. Velké gejzíry vody a autu svítil levý mrtvý úhel. Ono to bude asi občasný problém, který řeší možná nějaké hlídání úhlu kamerou, nebo nečím podobným. Ten senzor vzadu není příliš šťastným řešením. Ale nápad s zástěrkami mi přišel zajímavý. Jejich cena docela ujde, tak je asi zkusím objednat a uvidíme, zda to bude míti nějaký vliv.

Jinak jsem vyzkoušel " stěhovací " dovednosti 5008. Tedy, ty palety jsem tam dával strašně nerad, ale jinak to nešlo. Musel jsem je vrátit, jelikož při závozu dlažby na ně chtěli zálohu. Řidič, 5 - ti letý závozník a 3 palety. Vše proběhlo hladce.

IMG_20210512_161705.thumb.jpg.a97860778492e1c2bc3bc837aeff5d51.jpg

No  jelikož jak to tak bývá, dlažbu jsem špatně spočítal, musela se ještě nějaká přikoupit. 240kg velkoformátové dlažby a Peugeot to zvládl levou zadní. Odvoz přibližně 20km, obsazení 2 + 2 a bez jakéhokoliv zaváhání.

IMG_20210515_141025.thumb.jpg.9c4040998975debead43ea71fa6fe0f9.jpg

 

Upraveno uživatelem Sabaton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bavili jsme se o tom pouze okrajově, když jsem tam byl řešit připevnění SPZ, kde prý nesmí být podložka, jinak by ju brali senzory.

Prodejce říkal, že si to sedne, mechanik něco o opoužívání ( ochození ), nebo něco v podobném smyslu. Dle mě ovšem není problém v tom, že by se jednalo o úplně nové díly, ale o drobné neseřízení, kdy třeba ty gumové dorazy nedosedají přesně.

Naštěstí se nikde nic neničí, ani neškrabe a díly o sebe nedřou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tedy máš přidělanou RZ? U nových RZ byli lístečky s nějakým textem, že se nesmí provrtat. Viděl jsem snad někde nějaké speciální samolepky na to - už nevím přesně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Tam je právě asi nějaký problém s těmi panty. Asi s nima nejde nijak moc hnout, alespoň co jsem pochopil, když jsem řešil u 3008, a myslí, že tady to bude hodně stejné. Byla to šílená operace a nervy na několikrát.  To co říkají, je nesmysl, akorát se jim do toho nechce.  A pokud se k tomu nemají, potom jedině nechat sepsat jako reklamaci, pak už musí dát nějaké rozumné vyjádření.

Se zástěrkami určitě nezkazíš nic, buď to pomůže, nebo ne.  Na tom autě podle mě špatně nevypadají, a službu udělají. Jsou fajn zvláště ty přední, to co de na boky krásně pochytají.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

To je právě ono.. řezání pantů na novém autě. Nechtějí to udělat protože vůbec neví jak to dopadne.  Mě s řezáním taky strašili, já se ale odradit nedal, nakonec to srovnali v spřízněné karosárně, dokonce bez řezání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na své 508 také usazoval páté dveře. Na jedné straně byly proti kastli níže a větší mezera než na druhé. Musel jsem vyndat plasty v kufru a zadních sloupků. Potom uvolnit tapec stropu abych se dostal ke šroubům pantů ve střeše. Byla to opravdu "krásná" práce. Usazení přední haubny byla proti tomu brnkačka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...