Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P 407 SW 2.0 HDI vs R Laguna Combi 1.9


Lojzeg

Recommended Posts

Zdravím vás všechny a děkuji za přijetí. 

Rád bych se zeptal na jednu věc. Jezdím s Lagunou.V pondělí 300 km do práce a ve čtvrtek zpět. Laguna mi vyhovuje ale už koukám po něčem "lepším".Zaujala mě právě 407 sw.Nenasel by se tu někdo kdo by mi poradil? Jde mi hlavně o komfort jízdy atd. Ale i o opravy. Mám možnost koupit 407 sw 2.0 HDI chip na 135 kW, automat, najeto 300000.Cena 35000kc, rok výroby 2005.Moje Laguna je 2007,1.9 96 kW, 350000 najeto, manuál, Social edicion. 

Předem diky

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak to napsat aby jsi hned neutekl?  Doufám že sneseš upřímnost a nebudeš to brát jako moc velké mudrování. Ale když to vezmu kolem a kolem co Tě vede k tomu že uvažuješ o změně vozu?  Když to vezmu úplně upřímně tak v téhle změně kterou nastiňuješ nevidím žádné velké plusy ani mínusy. Současné auto má najeto 350 tis. km vyhlédnuté 300 tis. km což je + pro vyhlédnuté současné auto je 2007 vyhlédnuté 2005 což je jeho - . Kolik by jsi mohl dostat za současné auto když se povede tak do 20 000 Kč. S ohledem k tomu co jsi psal že do práce jezdíš 300 km jednu cestu tak předpokládám že současné auto máš v celku ucházejícím technickém stavu aby takovou nálož km vydrželo ano píšeš že to je soc. výbava ale to auto znáš výš co od něj můžeš čekat. To vyhlédnuté neznáš nevíš kolik bude třeba investovat do prvnotního servisu aby po nákupu za 35 000 nebylo do auta než se s ním poprvé rozjedeš potřeba nacpat dalších třeba 10-15 tis. Kč. Nepíšeš jednu zásadní informaci jak jsou na tom auta s platností STK.   Zcela na rovinu já bych od té výměnu auta v téhle situaci nejspíš upustil. Pokud by teda současnému vozu nekončila STK a vyhlédnuté by nemělo čerstvou STK ( max. 4-6 týdnů starou) to by mohlo s pomyslným jazýčkem na váze pohnout ale to je tak asi jediné co by mě mohlo začít vyklat od rozhodnutí výměnu nerealizovat. Navíc u takhle starého auta s automatem bych se trochu více obával stavu té převodovky a navíc do toho určitě vstoupí i spotřeba která bude u vyhlídnutého minimálně o 1,5 spíše o 2 litry navíc oproti současnému vozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A *neumím psát slušně*a🤪🙂😀

Důvod výměny je ten že se mi prostě Laguna přestává líbit. Mám ji 3 roky a už prostě potřebuju změnu. Ta 407 je vzhledově určitě hezčí. To auto trochu znám. Měl ho můj bývalý nadřízený. Stále ho mají v rodině. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele to rozhodnutí musíš udělat sám. Já jsem Ti k tomu napsal svůj názor.  Vcelku i rozumím tomu že když se ti současné auto nelíbí že přemýšlíš o změně nastínil jsem ti některý aspekty který by bylo dobré zohlednit. Za mě když bych pořizoval jiné auto tak bych byl rád aby mě ta výměna posunula o něco dopředu tzn. pořídit mladší auto s menším nájezdem pokud nemáš jiné priority. U mě třeba u dalšího auta bude jeden parametr to kolik se dá za auto zapřáhnout současná 807 může tahat bržděných asi 1850 kg a potřeboval bych aspoň 2000 kg nebo i víc takže pokud by se objevilo auto které bude splňovat tohle kritérium a bude v dobrém stavu tak asi dokážu slevit z toho aby bylo výrazně mladší nebo mělo výrazně méně km než současné auto. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný. Asi to má logiku pořídit novější. Ale.... Prvotně mi jde o srovnání pohodlí těchto dvou aut. Prostě potřebují po těch 300 km vylézt z auta a jít ještě do práce což u laguny moc nejde. Z ty jsem rozlamany jako pes. A možná i z D1. A hlavně ta 407 se mi prostě líbí. A hlavně na silnější motor. Rád jezdím "svizneji".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jezdil jsem dlouhodobě s Peugeotem 407 i s Lagunou, jak tímhle ročníkem tak novější. Můj názor je , že P407 je hezčí ( což je subjektivní pocit ) , tak o chlup pohodlnější a má příjemnější interiér. Co se týče kvality zpracování a servisu, vyjde to úplně na stejno . Co se týče pohodlí a třeba sedaček, za mě určitě P407. Nicméně když udělat takovou změnu tak bych alespoň našel nějakou zachovalou 407. Přece jenom ta co má 300tis km, upravenou řj - tj někdo potřeboval závodit a nevíš jak se to podepsalo na komponentech, a taky ten Peugeoťácký automat není zrovna top :D 407Sw s motorem 2.0 Hdi s nižším nájezdem a hezkou výbavou najdeš v každém druhém bazaru a jsou toho plné inzerce. Pokud vezmeš s manuálem, bude tam sice spojka a dvouhmota, ale odpadne automat. Pokud chceš nutně automat tak jedině pokud by to mělo 6st Aisin, protože z toho 4st budeš nešťastný jako všichni co si ho koupili :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc díky. Přesně takové srovnání jsem potřeboval. Zkusím zjistit co tam je za automat. Máš pravdu. Laguna má interiér taková nijaky.Teda aspoň tak moje.Oproti 407.Pro mě je tam málo "cudlicku"😄😄😄.Ten chip byl dělaný profi firmou a rozhodně ne od nova.Zkusim a konkrétní 407 zjistit víc info. Počítám že s ní budu jezdit max. dva roky a proběhne další výměna tentokrát za něco vetsiho(Mitsubishi Grandis 2.4 automat, benzin. Asi.) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle fotek je to taky social edition jak píšeš o Laguně :D Kromě alarmu to očividně nemá z výbavy absolutně nic :D Za tu cenu seženeš mnohem lepší, případně pokud ti stačí bez výbavy tak seženeš za takovou cenu poloviční nájezd km :)  Na tohle opravdu kašli, chvili ještě vydrž na Laguně a počkej až se objeví zajímavější kousek.

 

Nedávno jsem koupil za 35tis taky SW, motor 2.7 150kw Hdi, automat, 148tis km, první majitel v Čr. Oproti tomuhle to má xenony, parkovací senzory předek i zadek, polokožené sedačky v elektrice a s výhřevem, radio na mp3, dvouzonovou klimu, R18 alu, amwar podvozek, samozatmívací zrcátko, chromové lišty, sklopné zrcátka, kožený volant :D  

IMG_20210309_162105.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, sharpers napsal:

No podle fotek je to taky social edition jak píšeš o Laguně :D Kromě alarmu to očividně nemá z výbavy absolutně nic :D Za tu cenu seženeš mnohem lepší, případně pokud ti stačí bez výbavy tak seženeš za takovou cenu poloviční nájezd km :)  Na tohle opravdu kašli, chvili ještě vydrž na Laguně a počkej až se objeví zajímavější kousek.

 

Nedávno jsem koupil za 35tis taky SW, motor 2.7 150kw Hdi, automat, 148tis km, první majitel v Čr. Oproti tomuhle to má xenony, parkovací senzory předek i zadek, polokožené sedačky v elektrice a s výhřevem, radio na mp3, dvouzonovou klimu, R18 alu, amwar podvozek, samozatmívací zrcátko, chromové lišty, sklopné zrcátka, kožený volant :D  

 

Tak jsi nakonec koupil naftu a 407🤔

Myslel jsem že shanis něco jinýho 😁

Upraveno uživatelem brixtr
odstraněn obrázek z citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...