Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co Vám dnes udělalo radost


Medvěd

Recommended Posts

že by to byla bůhvíjaká radost to nee, spíše nevím, kde to dát, šikmoocí mají ty PP asi dost ulhané , bo včera mě ta spotřeba fakt překvapila, i když cesta trvala nekonečně--dost se na mé trase opravují povrchy a tak se čeká u semaforů..., ale od září bude obchvat prý hotový, takže pak se bude fičet :super, a ano, jízda podle předpisů, dyť ani jinak nejde dopoledne, samá auta... :myslim

DSCN2785.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prostě jak si motor sedá, jde to níž a níž, pevně věřím, že ještě tak půl roku a v nádrži bude benzín jízdou přibývat... 😂🤣, mno, samému mi to nejde do kebule, za 4.5 nejela ani P 2008 s tříválcem 1.2 benz., ač to měla psané v papírech , ale na konci roku udělám uzávěrku a spočítám přesně spotřebu dle tankování :super, jinak jak jsem už psal--nedávám to tady na forum peugeotu proto, abych ukázal jaký jsem machr (protože já vím že jsem 🙈😂), ale spíše jako zajímavost, že to de :)

DSCN2469.JPG

DSCN2406.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po pěti týdnech laborování a hledání příčin (samozřejmě spojeno s nákupem mnoha různých možná i potřebných dílů) jezdím, klima chladí a i DPF by tudíž mělo fungovat. 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, ozzy56 napsal:

nedávám to tady na forum peugeotu proto, abych ukázal jaký jsem machr

Kdybys alespoň nekecal, jak ti pak máme věřit tu spotřebu 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radim.1008 - v podstatě úplně vším.
V pátek jsem auto odvezl do Ford servisu (ne koncesionář, ale dílna specializující se na Fordy. Byl jsem tam asi před rokem, působili dobře, ale když jsem tam před měsícem a půl volal, řekli mi, že mají čas nejdřív za tři týdny a já - blbec - začal řešit jinde). Cestou jsem se zastavil v myčce, páč auto bylo poznamenáno parkováním pod hnízdem :D a když jsem s nastartovaným motorem čekal než se domeje auto přede mnou, najednou se mi zpod kapoty a cca z prostoru pod řidičem vyvalil oblak páry. Myslel jsem si, že auto konečně regeneruje (teplota byla O.K., otáčky taky ..) a tak jsem pak po umytí dojel normálně do servisu.
Mechanikovi (majiteli) jsem povyprávěl celý příběh (jak jsem nejprve nechal klimu naplnit, pak nechal vyměnit elmg spojku na klimakompresoru, pak vyměnil řídící jednotku sahary, pak i saharu (staré jsem mu ukázal v kufru, což se ukázalo jako dobré), povyprávěl jsem mu i příběh, jak se mi někdo z Ford clubu celou neděli hrabal v elektrice a hledal zalomené drátky i tu příhodu od myčky a odjel jsem domů. V pondělí se do opravy měli pustit a zavolat, co to bude stát - žádný telefon. Včera dopoledne jsem tedy volal a bylo mi řečeno, že je to celý divný a že mi večer zavolají co a jak. Večer opravdu telefon, že teda opravili svazek, pak museli udělat nějakou rošádu sahara / řídící jednotka sahary, páč něco z toho prostě nemakalo, ale že ik když už sahara funguje, tak klima furt nechladí a že ještě dnes budou pátrat.
Ráno jsem znovu upozornil na tu příhodu z pátka (oblak páry u myčky) a bějhem dopoledne potvrzeno - klima byla bez média a teď snad bude fungovat (kdyby měla nějaký únik, mám se ozvat a budeme řešit dál)

Jo - když se daří, tak se daří.
P.S.
Nakonec, kdybych se v tom nevrtal a ty tři týdny vydržel, věřím, že bych už dávno jezdil a i bych ušetřil nějakou korunu

P. P. S.

Mûj dvorní mechanik Trnkoš mi rovnou řekl, že nemá ani plničku klimy a že má čas taky až za dlouho, tak jsem se holt pustil do toho různýho zkoušení, co se asi moc nevyplatilo.

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak původně to mělo skončit tou opravou klimakompresoru. 

Následné akce kolem sahary probíhaly jinde, páč první pán neměl týden čas a v klubu se našly ochotné ruce, co byly ochotné saharu vyměnit. Bohužel ale problém pokračoval směrem ke svazku = další klubák mi řekl, ať v neděli dojedu, že se na to koukne a po 6ti hodinách to furt nemakalo.

Sám píšu, že jsem měl postupovat jinak, ale kdyby to už po té klimaspojce fungovalo, bylo by to dávno v pohodě.

Víš jak to je o tý bitvě a generáloj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady přece prvotně nebyl záměr ušetřit, ale nechtěl jsem tři týdny čekat, až bude mít servis čas a chtěl jsem co nejdřív mít auto v cajku a  jezdit. Ve finále to trvalo dýl než kdybych čekal, což uznávám, že byl krok špatným směrem

Kolikrát ale i na zdejším fóru proběhly akce ve stejném módu ("Servis nemá čas? Tak mi to dovez, já se Ti na to juknu ...") a byly vyřešeny ke spokojenosti všech zúčastněných

P.S.
K tý regeneraci. Nejvíc mě právě vyděsila informace (neověřená, nepotvrzená, ale dost děsivá), že pokud mi nejde sahara, tak se mi auto nedostane do fáze, kdy může začít regenerovat. Fakt nevím, na kolik to může být pravda a vlastně ani netuším, kolik jsem bez funkční klimy mohl najet km (páč byť jí mám puštěnou celoročně, tak to, že nefunguje, jsem zjistil až ten první jarní teplejší víkend).

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověk si takhle jede od zubaře a vidí na křižovatce modrou 306ku. Normálně ve mě hrklo, kdo mě s ní jede. :D A o hodinu později jsem ji potkal na parkovišti. Tak ze samé radosti, jsem ji narychlo cvaknul. :D Chápu, že lidem s běžnými barvami to tak nepřijde, ale já když potkám stejnou modrou, tak je to svátek. :D

IMG_20210617_162344.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@radim.1008Dnes v noci se mi zdál naprosto šílený sen, který byl jak živý. V něm jsem kecal s kamarádem a měl jsem odemčené auto a pootevřené  dveře. Když jsem se pak otočil k autu a chtěl odjet, zjistil jsem, že tam není, někdo ho ukradl. Ráno jsem se vzbudil celý zpocený, něco tak hrozného se mi dlouho nezdálo 🤣 Pak jsem zbytek snu hledal pomocí Patriot ale nedopadlo to nijak. Takže Radime naprosto chápu, jak dnes v tobě hrklo 🤣 úplně jsi mi to připomněl, jak jsem přišel o mou rudou krásku 😁 Ráno v garáži jsem ji 5 minut hladil než jsem odjel 🤣🤣🤣

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D:D No vidíš a mě se minulý týden, než jsem si vyzvedával vyčištěný autobus zdálo, že když jsem pro něho přišel, měl okna jak když je poleješ mlékem. :D Když jsem odjížděl, tak jsem to známému převyprávěl a on na to, tak takovýho pacienta, jsem tu ještě neměl. :D:D

Upraveno uživatelem radim.1008
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...