Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co Vám dnes udělalo radost


Medvěd

Recommended Posts

Véno, garáže v Libni skončily provoz dávno před povodní v roce 2002, o konci a přesunu do Hostivaře se mluvilo už v roce 1991, kdy jsem tam já končil (přecházel jsem 'mistrovat" do Řep 😀). 

O tom, že to tam zcela změnilo tvář samozřejmě vím, ale "jen" z pohledu z tramvaje, když tama projíždím. Každopádně včera na mě nějak dolehl fakt, že se mladýmu nejsem schopen pochlubit ve smyslu: "Hele, tak tady v tý dílně jsem opravoval ty Avie a Lízy, jak jsem Ti vyprávěl" a když jsem viděl, co všechno tam bylo vybudováno, nějak to, při tom pohledu z vyhlídky Thomayerova parku, na mě dolehlo. 

https://prazdnedomy.cz/domy/objekty/detail/4987-garaze-liben

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě musím zmínit druhou věc která mi dnes udělala radost a to za velké pomoci @Péťa. Je to otáčkoměr ze 70tých let a rovněž za krásné penízky...

@PéťaDíky a už se moc těším na 📦... 

Screenshot_20210315-215551.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi Pavel udělal radost tím, že si samostatně přezul kolo do nových plášťů. 

Jak psáno jinde bylo v pátek v plánu zavézt všechna rodinná kola na jarní údržbu a v rámci ní by se i ty pláště přezuly. Bohužel ale kamarád cykloservisman volal, že má kovida a tak Pavel řekl, že chce v týdnu jezdit a že si ty pláště prohodí sám. 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 3. 2021 at 22:02, KoudaK napsal:

A ještě musím zmínit druhou věc která mi dnes udělala radost a to za velké pomoci @Péťa. Je to otáčkoměr ze 70tých let a rovněž za krásné penízky...

@PéťaDíky a už se moc těším na 📦... 

Screenshot_20210315-215551.png

Foto ve founu neodmáznu,ale z nostalgie jsem si ho od @Péťakoupil také. Ale já ho mam v lepším stavu v případě nástavců.

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes den plný radostí. Začalo to cestou pro vzorky do ČEPRA v Loukově, což je kousek od Hostýna a tudíž z Prahy hezkej výlet. Jel jsem Octou a snad proto mě poprvé za celou tu dobu zákazů vystrčit nos z města stavěli policajti. Bylo to ale jen ukažte mi OP a papír, co máte mít, a můžete zase jet = nezdrželo mě to víc než 1 - 2 minuty, takže pohodička. 

V Praze jsem absolvoval opět antigenní šťourání v nose s negativním výsledkem a pak už jsem chvátal, abych byl doma na montáž nové myčky. Má i to některými tak vychvalované zobrazení displaye na zem, ale naše kuchyň je tak konstruovaná, že pod myčkou je jakési prkno a tak display může svítit hák chce, ale vidět není. Takže došlo na má slova, byli jsme i bez něj a budeme i dál. 

Jediný mínus bylo zřejmé nějaký znefunkčnení mého milovaného tabletu. Celou cestu z Prahy do Loukova mi do WAZE problikávalo upozornění, že mi nefunguje Clean Master - vždycky jsem to jen odmázl (stavět kvůli tomu na dálnici se mi nechtělo A WAZE normálně fungovala, tak proč se vzrušovat? Jenže když jsem v Loukově tablet restartoval, WAZE mi vůbec nenaběhla, což mě tedy pěkně krká. Zvláštní je, že třeba Mapy.cz fungují. 

Asi ho teď doma zase restartuju a uvidím, co se bude dít... 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem měl velkou radost! Přijel jsem na parkoviště Lidlu a při hledání místa co nevidím, nová 508 GT FastBack, v Ultimate červené. Vedle ní bylo místo, tak jsem to k ní musel zaparkovat. Zavírám dveře a přichází paní s nákupem, už z dálky mě pozoruje. Otevírá kufr a já ji říkám Dobrý den, máte krásné auto a ona že já taky. Proběhl pozdrav a šli jsme po svých. Byla to pro mě fajn vzácná chvilka 😍🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jééééé dneska toho bylo.... :D
ale spíš taková škodolibá radost.... :D

Ale jednu jako vypíchnu...
Žáci moji dneska všichni pochodovali ve vestičce a s trojúhelníkem 50m..... jako nepíchli sme, ale to oni nepoznaj.., takže mi chudáci věřili... :D ale všichni to vzali jako super ... 😃
No a rčitě mi v rámci toho udělalo radost, že u nás zastavili 3 motorkáři a chtěli nám pomoct...! Zlatíčka a fešaaacííí..., poděkovala sem a vysvětlila, že je to jen nácvik a přišla pochvala, že je to dobře, tyhle věci učit... takže  - budu v tom pokračovat nejen 1.4.....!!! :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele @Weri 605 když jsi to nakousla v osnovách AŠ něco takového jako nácvik postupu při podobné události není ? Ptám se asi blbě ale já jsem do AŠ chodil ještě v dobách kdy jsem klidně dostal pohlavek když jsem něco pokazil a ještě jsem za to poděkoval protože to v hlavě zůstalo na vždy. A takovýhle věci jsme taky trénovali i prakticky a nejlépe se to trénovalo když pršelo. 

 

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není.... :( osnovy ale máme

1-2 autocvičiště nebo trenažer, 3-8 lehký provoz, 9-17 střední provoz a 18-28 silný provoz. Během toho se musí naučit tohle

základní znalosti a dovednosti úkonů přípravy vozidla před jeho použitím, rozjíždění s různým stupněm obtížnosti, zastavení vozidla, couvání a otáčení při couvání, zajíždění do omezeného prostoru a vyjíždění z něj, podélné, šikmé a kolmé zaparkování vozidla, zastavení a rozjíždění ve stoupání, řízení vozidla při malé rychlosti nejvýše do 30 km.h-1, řízení vozidla na různých druzích pozemních komunikací, řízení vozidla na křižovatce, která je řízena světelnou signalizací, řízení vozidla na úseku, kde je provoz hromadné osobní dopravy a kde je dostatečný pohyb chodců s vyznačenými přechody pro chodce, řízení vozidla mimo obec a v případě velkých měst alespoň na vícepruhové komunikaci, kde je dovolena rychlost vyšší než 50 km.h-1, ovládání vozidla ve vyšších rychlostech a při různých manévrovacích situacích, rychlé a bezpečné rozhodování v dopravní situaci při řízení vozidla, správné reakce na vzniklou dopravní situaci.

😅 někdy je to fuška..... 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi udělala radost připomínka daru, co mi dal junior před lety k 50tinám

Cca 11 minuta - https://www.autosalon.tv/epizody/2018/autosalon-18

Sice jsme tehdy byli suverénně poslední, ale i tak jsme si to užili


 image.thumb.png.b22c8abe98b8f242edcb31ac5a1bc938.png
 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...