Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Router


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Potřebuju radu, doma by se hodil nový router, jelikož potřebuju řídit šířku pásma pro některý stroje, mame to tu napůl s mladejma a současný TP Link Archer C6 nějak nepřiděluje rychlost tak jak by měl, někdy se stava že jeden NTB na sebe stahne 90% pásma a na zbyvající mnoho nezbude. Mame tu asi 5 PC a cca 6 telefonů a 4 tablety, int radio, dvě TV, chytrý zasuvky, takže celkem dost.

Požadavky splňují Asusy, ale ja zaboha nemužu překousat kterej by to měl bejt. WiFi dosah bych potřeboval lepší, ale pokud bude stejný jak u C6 tak OK, hlavně aby to nebylo horší. Mam tak nějak vybrano ale prostě nevím, pokud mate jinou lepší volbu tak sem s ní. Ted váhám mezi temito dvěma. USB bych asi neřešil, i když bych tam rád pichnul tiskarmu, ale protože asi nebude fungovat Scanner tak ji tam nejspiš nepichnu, a Gbit Wan port asi taky ještě dlouho nevyužiju, rychlost vyšší jak 100Mbit u mě asi dlouho nehrozí, i když nikdy neviš no.

https://www.tsbohemia.cz/asus-rt-ac68u_d180608.html

https://www.tsbohemia.cz/asus-rt-ac85p_d322265.html

Mimo tyhle dva Asus nabízí ještě hafo dalších, nevyznám se v tom co má kterej navíc nebo míň, Takže tipy, zkušenosti, sem s nima. Na cenu v odkazech nehleďte, daji se oba koupit okolo 2500,- Jinak bych rád zustal v hladině do 4000,-

Dík

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu 68 tady mám od loni co začal houmáč,tak na tom jede cca 7 ntb,7 founu plus občas TV a SAT.  Ještě uvažuji tam dát nějaký úložiště.Nastavení jak to bylo ,jen zaheslované. Nemám na dnešní dobu žádné extra připojení na Wi-Fi,taky co chtít za cca 230…240kc,barák jsi viděl, obsáhne to 2 patra plus sklep a zahradu. Nikdo si nestěžuje a mládež je z dob stahování piccooo.... pryč

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Milan+ dik, ja věděl že ho tu někdo má, ale nemohl jsem si vzpomenout kdo to tu psal.

 

@Schreek Nj, ale Mikrotiku bych se chtěl asi vyhnout, složitost nastavení se mi přiliš nezamlouvá. Designovku nepotřebuju, ale chci něco co nebude složitý i na mě.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mikrotiky už mají celkem přívětivé rozhraní pro automatické nastavení, takže ho nastaví i laik. Naopak zvládnou perfektně rozdělovat rychlost podle tvých potřeb, do toho nastavení se dá prokouknout za chvilku, případně naložim ChouLáka a zajedeme na kafe :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Milan+ napsal:

Zase jak se tyhle firmy staví k reklamacím,tak já raději zaběhnuté a jisté.

No jo Maďaři, záruku nedrží výrobce, takže záruka většinou neuznána. Já bych byl opatrný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Asus je v pohodě. Různé nastavení QOS i přes apku a spousta dalších věcí. Docela častá aktualizace FW a  apky v mobilu. Ideálně každému zařízení nastavit svou max. rychlost. Samozřejmě kromě sebe. Tisknou přes to jde, ale skenovat ne. 1Gbit je pro vnitřní síť nutnost. Kopírování souborů po síti. Využívání USB na routeru jako úložiště. I AC66 zvládá poměrně hustý provoz.

Mikrotik to je vyšší dívčí. Hraju si sním min měsíc... a docela se mi daří ho učením uzemnit tak, že odmítá komunikovat a musí jít do továrního :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždy u všeho je nej udělat vše znova. Žádná záloha. Já bych ze všeho vybral asi Asus, Netgear nebo Ubiquiti, max router od Synology. Zvítězil by ale zřejmě Asus 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po dnešním kousnutí wifi objednáno - https://www.mironet.cz/asus-rtac85p-mimo-router-ac2400-24ghz-600mbps-5ghz-1733mbps-gwan-4x-glan-usb-30+dp381862/

 

Zajimavý že se wifi kousne vždycky když má ten inženýr online vyuku z toho jeho notesu co žere připojení. Buhví co vyučuje :D

 

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, MotoMoto napsal:

Není jednodušší si krok po kroku dělat zálohu nastavení a obnovit pak do toho nastavení, než to nastavovat celé znovu?

Ne pokaždé se to "povede". Přece jsem už ve stádiu :D, kdy se to nemůže po... a pak se to při dalším kliku ... potentuje :bacha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...