Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid Executive


gronholmm

Recommended Posts

@gronholmm jo já to vím, že se dají vypnout, já je mám i vypnuté, ale řekni to těm debilům, co si neumí přepnout světla ani na dálnici v mlze z denních na potkávací alespoň :D . to vždycky kvetu :D , natož po nich uvažovat aby mysleli, že protijedoucímu řidiči vypalují dálkovýma ve vesnici xicht :D  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, gronholmm napsal:

 Terka je po operacích kolen a blbě se jí leze do nízkých aut, takže to bylo poměrně rychle vyřešeno :D 

 

to je tak když si bereš starší ženu :D :P :D  (tvl hlavně ji to neukazuj , nebydlíte daleko :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Tohle je právě ještě to ideální auto s poctivým spalovacím motorem podpořené ještě vlastní elektřinou.  A pokud to jen trochu jde, je třeba se vybavit co nejdřív. Evropa za chvíli spalovací motory zařízne úplně a budeme jen běhat s kabelama, ne-li pěšky.  Např. BMW už vyhláísilo, že jde s dobou a během dvou let ukončí v Evropě výrobu veškerých spalovacích motorů a přejde jen na čisté elektro. Ostatní budou následovat protože jin nezbyde nic jiného. A pak už fakt budeme akorát tlačit trakař.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spalovací auta i stará budou mít cenu zlata... BMW byl výkřik do tmy minimálně do 2025 ale spíš 2030 spalovaky budou.... Stejný jako s dieslama že s nima každý končí a ejhle Ford má nový 2.0 diesel, VW přešel z 1.6 na 2.0 diesel... Zjistili že ty Voturbeny splašený trubky žerou ve skutečnosti víc než 2.0 nafta= mají i vyšší emise.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Displej mezi volantem je hodně zvláštní pro mne asi s nedostatečnými informacemi, co středový displej jakou má grafiku ?

Co ale nechápu je novodobý trend tlačítkového ovládání převodovky :myslim , za mne je to nebezpečné protože 100% musíš při každém přeřazení upřít zrak na středový tunel,které tlačítko máš vlastně mačkat. V tomhle tempu se bude zanedlouho řadit na dotykové obrazovce :(

Není nad uchycení jakéhokoliv ovladače převodovky do ruky a automaticky přeřadit dle potřeby dopředu/dozadu.

Jinak vypadá opravdu velice dobře :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, chuck11 napsal:

za mne je to nebezpečné protože 100% musíš při každém přeřazení upřít zrak na středový tunel,které tlačítko máš vlastně mačkat

Já nevim , ale normálně zmáčknu D a jedu , nevím , co proč něco mačkat za jízdy , abych na to musel koukat :myslim Zpátečku tam stejně dáš až po zastavení .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@chuck11 lepší vyzkoušet. Tim ze D ma okolo vystouplou hranu a zpátečka se zamackava tahem do auta tak to od začátku zvládám bez pohledu na řazení. A pokud dávám P nebo někdy budu dávat N tak na to se klidně podívám,  stejně budu stát.  

A co ti chybí na displeji? Středový displej zkusím vyfotit 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@chuck11 Rozumim, otáčkoměr to nemá, a ani nevím zda by u CVT měl smysl, páč on furt drží konstantní otáčky a rychlost mění variátor tak nevím zda by tam měl opodstatnění ;) Je tam graf využití síly motoru. Ukazatel vody a oleje to nemá a je pravda že aspoň vodu to mít mohlo :myslim

Co se týče LKAS tak to umí ukázat které má načtené, na té fotce byl vypnutý. A vzdálenost ACC je tam zobrazená nastavená a to jsou ty 3 čárky před tím autíčkem. 

@Milan+ Díky, jsem si početl a v podstatě mě utvrdili vtom co mám už zažité s tím autem :D A koukám že mají úplně to samé co my :D To je ta výhoda-nevýhoda Hondy  - skoro žádná personifikace :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

K tomu ale pochopitelně směřuje velká většina automobilek.  Minimální personifikace, minimalizace ovládacích prvků a minimum údajů. Určitě je to jen o zvyku i když je jasné, že naše představa pořád je něco držet v ruce a všechno sledovat.  Ale ve skutečnosti to potřeba není, auto si žije vlastním životem a hlídá si to všechno samo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petr 3008 - byť si Tvůj koment předkládám jako že tento vývoj bereš jako možný a jsi se mu ochoten podřídit,  já za sebe řízení auta a jeho ovládání beru jako zábavu a opravdu se modlím, aby ta doba, kdy se z aut stanou pouze krabice umožňující přesun z bodu A do bodu B, přišla  za co nejdelší dobu (ideálně vůbec nikdy). Pak totiž taky může přijít chvíle, kdy někdo rozhodne, že nejbezpečnější je vůbec neopouštět dům, páč to bude nejlevnější a doma se nám nic nestane. 

Každý člověk se od druhého rád odlišuje a hra na co největší ořezání možných výbav, to může být dobré pro výrobce, ale pro mě je to návrat do hluboké historie, která je už dávno překonaná (můžete chtít jakoukoli barvu, bude-li černá - Henry Ford, Ford T) 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Petr 3008 napsal:

auto si žije vlastním životem a hlídá si to všechno samo.

jo jako treba cca 50 procent debilu za volantem co jedou v mlze na dalnici na denni sviceni, protoze auto si hlida vsechno samo......

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

@Medvědjasně, byl to jen komentář současného stavu, nic víc.  Mě osobně taky vyhovuje mít všechno v ruce a řízením se bavit a jsem rád, že to zatím jde.

Vidíš to sám na každém novém modelu kam to směřuje. Šetří se náklady, zmenšují ovladače atd.,atd.  Dělají se výbavové balíčky, kam prostě už nic nepřidáš ani neubereš. Jasně, že výhodné to je akorát pro výrobce. Jako zákazník s tím už bohužel nic neuděláš. Když to auto potřebuješ nebo prostě chceš nové koupit musíš se tomu nějak podřídit.

@Scratchno to jsou prostě debilové

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tomu chybejicimu otáčkoměru, 

dneska hodne automobilek uz ma misto klasickych budiku LCD/LED panely a jako uzivatel si tam muze zobrazit cokoliv co chce od navi, 360 kamery , navadeni v pruzich, kompasu, otackomeru, ukazatelu k turbu, voltazi,info o baterkam , radio, vyskomer, rychlomer, i hodiny, obraz z kamery na zadni sedacky (kontrola deti) , cteni znacek,nocni videni,...... 

co takhle sleduji na zakaznickych autech, malokdo tam ma otackomer 😉

IMG_20210312_191848.jpg

IMG_20210312_191913.jpg

IMG_20210312_191932.jpg

IMG_20210312_191951.jpg

Upraveno uživatelem Pe.Tr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...