Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 1.6HDI 80KW rok 2006 kouří


Ronass

Recommended Posts

no asi budu ted za blbce,ale nemeril jsem. jen jsem vytahl zhavicky,zkusil na baterce,zda zhavi a vymenil. ale jak mam promerit zhaveni?je mi jasne ze zmerit napeti pri zapnuti klicku na zhavicce. ale zhavi to i kdyz mam v garazi 13 stupnu? treba dnes jsem  to zkousel zda to zas kouri,v garazi mam 13stupnu a pri zapnuti klicku se kontrolka ani neobjevila. na druhem peugeotu co mam 2.0 hdi i na teplem motoru problikne,ale na tady tom se ani na chvili nerozsviti. podle me to asi kdyz je takove teplo nezmerim. nebo jde to promerit? ale podle me to nemuze kourit,kdyz to startuju ve 13 stupnich i kdyby nesli zhavicky. tady bude jiny problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi takto. To, ze ti iba blikne alebo ani neblikne kontrolka zhavenia neznamena, ze zhavice nezhavia. Na mojom P406 2,0HDi mam dorobene  tri zhavice ( z Octavie) do chladiaceho okruhu aby sa motor skor zohrial, ale ich spustenie je zablokovane do casu, kym su napajane zhavice v motore, lebo 7 zhavicov naraz by bol pre alternátor prilis velky odber. Kontrolku mam vyvedenu na pristrojovku, takze viem, kedy sa povoli ich zapnutie.

A aj ked je vonku 15 stupnov, su zhavice v motore napajane 4 az 5 minut. Je to z dovodu znizenia emisii. Ci to realne zhavi alebo nie, by mala zaznamenat diagnostika. Aspon cez Lexiu to tak funguje. Casta zavada u Frantikov je, ze sa vypecie silovy kontakt na ovladacom rele zhavicov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, maju jednoznacne vyznam. Cas ohriatia motora je zhruba polovicny ako bez nich. Druha vyhoda je, ze auto velmi rychlo kuri, kedze kvapalina pretekajuca okolo tych zhavicov ide rovno do kurenia. Mam ich nasroubovane  priamo do tej plastovej skrine v ktorej je termostat. Samozrejme na kazdom musi byt ocko, ktore zhavic ukostruje. V kabine mam vypinac, ktorym mozem ich funkciu vyradit, inak funguju automaticky. Zapojene su cez poistku a rele priamo na bateriu. Relatko ma na jednej strane vinutia +15 ukradnutu zo stieracov, druha strana vinutia je privedena cez prilozny 70 stupnovy termospinac na zhaviace sviecky motora. Takze kym zhavia tie v motore, je na oboch koncoch vinutia ovladacieho relatka 12V. Ked dozhavi motor, 12V sa strati a zhavice sluzia ako minus pre relatko. Vtedy sa zopne, pridane zhavice zacnu pracovat a v kabine sa mi rozsvieti kontrolka. Ked motor(hlava na ktorej je primontovany termospinac) dosiahne 70 stupnov, termospinac rozpoji obvod a hotovo.

Tento system dohrievania pouziva aj Renault, aj VW, aj ine znacky, avsak u vela starsich aut to nefungovalo z roznych dôvodov, a majitelia to na svoju skodu ani nevedeli...

 

P.S. Ozzy, od teba by som ziadnu ironiu ani neocakaval, mam co to od teba nacitane, a vzdy to malo hlavu a pätu. Po pravde, tu v Peugeot clube sa snad ani ziadny "rýpalové" neobjavuju. Co sa bohuzial neda povedat o niektorych inych forach.

Upraveno uživatelem Zdeník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto mohu potvrit, ma xantie hdi ma rovnez akorat 4 zhavice, primo na hadici k radiatoru a je to tak z vyroby, dodelal jsem si tam taky kontrolky, jak jsou spinane, akorat u me funguji na 2 okruhy po 2 zhavicich, ale stejne temer vzdy jedou vsechny 4, jen pri spusteni se zapnou 2 a pak dalsi 2 asi skrz proudovy nabeh. Funguje to automaticky kdyz je venku pod 10 stupnu, tak dohrivaji vodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsem tady zase. Mam novy problemn a to jsem jeste nevyresil stary. Auto porad kouri,kdyz dlouho stoji,ale dela to cim vic je zima,tim vic to zakouri. jsou vymenene zhavicky,zkontrolovane vstriky,repasovane turbo. mel jsem jet pristi tyden na diag,jelikoz si asi myslime ze to zhaveni nejde a je to nespalena  nafta. jenze co se dnes nestalo,turbo ktere je po repasi za kterou jsem dal 5tisic, vydrzelo tyden. jel jsem z obchodu a najednou rana,a zaclo neco piskat . prijel jsem domu,sundal hadici a je to jasne. rozlitlo se. ulomena matka mi vypadla z turba.prikladam foto. mam dotaz. jak se to mohlo stat,ze repasovane turbo se takle rozlitlo? mam strach,ze se ten borec co to delal bude skubat,ze to je ma vina. muzete poradit,zda se tam mohlo neco stat jineho?

20210404_182445.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak turbo mam zpet znovu zrepasovane. uznali to a rekli ze to byla asi vada materialu. Nicmene turbo je namontovane,ale problem trva. Dnes jsem byl na diagnostice. vse se nacetlo atd. cerpadlo,vaha,turbo ,tlak paliva a vse mozne davaji dobre hodnoty. Jen je problem se vstrikovaci.pri porovnavani vstrikovacu maji rozdilnou korekci. 

1 valec    +0.5

2 valec    +6

3 valec    -0,25

4 valec     +0,5

neco je asi spatne s druhym valcem asi ze? vstrikovace byly venku a byly na stolici pry vsechny ctyri ok. jeste me napadlo,muzu prohodit treba druhy s tretim a jestli se to zmeni? a nebo to nesmim prehazovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musel bys v ECU prekodovat cisla vstrikovacu na prohozenych valcich. Spis bych zmeril tlaky valcu a taky zmerit tlak mazani. Zkontroluj taky vzduchovy hadice od airboxu a vsechny zahyby v nich na ceste od filtru k turbu, aby tam nebyl nekde zaseknuty ulomek turba, ktery  pak vleti do noveho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pri reklamaci toho turba jsem se ptal,zda ty ulomky muzou byt ve filtru atd a tvrdil mi,ze vse skoncilo v intercooleru. ze do filtru atd to nemohlo jit. ale vse jsemprojistotu vycistil. no asi uz mi nic jineho nezbyva,nez ty tlaky zmerit. dnes jsem byl na dalsi diagnostice a nechapu to uz. vsechny vstrikovace meli stejne hodnoty jak na vcerejsi diagnostice,akorat vcera tu vysokou hodnotu hlasil 2 valec a dnes na druhediagnostice tu hodnotu vysokou hodnotu hlasil na 3 valci 😄 . takze uz fakt nevim. jinac to napsalo dalsi chyby a nejdou smazat. chybu P0483 a P1351. chyba P0483 je ventilator,pritom se spousti a jedou.ale je fakt ze jsem tu resil,ze se spin i kdyz je motor jeste studeny. no a chyba P1351 je zhaveni,je tam sice zalomena jedna zhavicka,muze to byt diky ni?ze jsou tri nove a jedna je nezapojena?tim padem nejde vubec zhaveni?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ulomeny kousek zustal hned na kraji v turbu,takze ten se hned vytahnul. a male kousky z lopatky jsem vylil z chladice i s olejem. hodnota korekce +6 je opravdu hodne,ale kdo mi vysvetli ze jednou na druhym a pak to je na tretim valci :-d

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...