Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

807 WIP Nav Bluetooth, aktualizace a 3D


jamike2

Recommended Posts

Rozrůstá se nám rodina, proto jsme koupili Peugeot 807 2.0 HDi 120 kW z roku 2011.

První dojmy z auta jsou skvělé, jen se trochu trápíme s palubním počítačem.

Úspěšně jsem připojil svůj telefon k dvěma Bluetooth s názvy Peugeot a WM. Telefonování funguje. Přehrávání hudby však ne, ačkoli podle telefonu je vše v pořádku, přehrává hudbu přes Bluetooth "WM", akorát teda není nic slyšet. V menu Music v autě se však kromě rádia nezobrazuje žádný vstup. V čem může být zakopaný pes?

Druhou bolístkou je navigace. Mapa se zobrazuje jen 2D, což je dost nepraktický. Rád bych se obešel bez nutnosti připojovat tablet. Vyřešila by to aktualizace firmwaru + map? Našel jsem je třeba zde: https://navi.international/cs/home/9-rneg-becker-firmware-r-50-03.html#

Má s tím někdo zkušenosti? 

Za jakékoli rady a tipy předem děkuju!

IMG_4673.thumb.jpg.a6d5214e67cec26edc4120f6746a7a90.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@jamike2 Tenhle systém přehrávat hudbu přes BT neumí. Neumí to ani po instalaci nejnovějšího FW r50.03 r50b. 3D zobrazení to samozřejmě umí viz video
Jinak oficiální poslední mapy jsou 2018. Dají se ale sehnat neoficiální - upravené z BMW. Hledej na internetu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, anton308 napsal:

ahoj ja mam v svojej 308 tu istu verziu ale mne sa da iba telefonovať a dva bluetoothy ? a ta 2 d nav. boli 2 sistemy jeden wip nav a wip nav 3D to 3 D je radio ng4 a keby si chcel 3D tak nusiš k ng4 kupit aj grafiku osoitne taku krabicu z ktorej  ide kabel do radia ahoj anton 

Opravdu 2 připojení Bluetooth, jedno s názvem "Peugeot", druhé s názvem "WM". Telefon je nejen vidí, ale dokáže se s nimi i spárovat (s oběma zároveň). V případě "WM" navíc píše, že se jedná o stereo v autě. Navíc na čelním panelu autorádie je logo Bluetooth. Proto jsem doufal, že stačí aktualizovt firmware a bude fungovat jak handsfree, tak přehrávání hudby.

Druhou možností je připojit mobil kabelem do audiokonektorů v přihrádce spolujezdce, ale to zdaleka není tak pohodlný, protože to bych musel mít mobil zavřený v kastlíku (jinak by se kabel přiskřípl). De facto to vyžaduje, aby pak přehrávání hudby obsluhoval spolujezdec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, MJSytic napsal:

@jamike2 Tenhle systém přehrávat hudbu přes BT neumí. Neumí to ani po instalaci nejnovějšího FW r50.03 r50b. 3D zobrazení to samozřejmě umí viz video
Jinak oficiální poslední mapy jsou 2018. Dají se ale sehnat neoficiální - upravené z BMW. Hledej na internetu.

Děkuju za pomoc, nebudu ztrácet čas ve slepých uličkách. Hádám, že koupě novějšího firmware tím pádem nemá moc smysl. Zkusím ještě pohledat, kde se mění to zobrazení na 3D.

Co se těch map týče, našel jsem jen toto:
https://www.ebay.com/itm/Peugeout-Citroen-Europe-Central-East-2020-RNEG-MyWay-WIP-Nav-map-SD-card-/223800996264
Mohlo byto být ono? O BMW se tam nic nepíše. Preferoval bych nákup na standradním e-shopu, ale nedaří se mi nic najít.

Odpusťte ještě jeden hloupý dotaz začátečníka:

Kromě navigace má auto ještě tlačítko traffic s informacemi o provozu. Chápu to správně, že to jsou aktuální informace, a že je bude palubní počítač při hledání tras zohledňovat, i když má zastaralé mapy?

V principu mi jde o jedinou věc: Dá se v tomto voze i v roce 2021 fungovat s vestavěnou navigací, nebo to budu muset zase řešit připojením iPadu (+ k tomu další kabel na přehrávání hudby z mobilu)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Traffic je v CZ více méně k ničemu. Jinak navigace se s aktuálními mapovými podklady používat dá. Ale samozřejmě to na "online" navigaci nikdy mít nebude :nevim 
Každopádně mapy se dají prostě normálně stáhnout. Stačí se jen správně zeptat Google :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc! S Googlem mi to celkem jde (použvám rutinně i vyhledávací filtry a operátory), ale v tomhle případě jsem netušil, jak přesně pojmenovat to, co potřebuju (typ auta ani označení FW nepomáhalo).

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí příspěvek viz pravidla :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...