Jump to content

Recommended Posts

Zdravím,mám problém ,když je studený motor,tak nastartuji,krásně to chytne ,motor běží,všechno v pohodě.Když to jedu projet,tak všechno funguje,jak má,jakmile se to ohřeje na 80st.,tak to chcípne a nejde nastartovat.Pak musím počkat,až to vychladne,a zase to v pohodě nastartuji.Dneska jsem to zkusil nechat běžet jen na volnoběh,od studena to běželo cca25min.a pak to zase chcíplo.Zkoušel jsem odpojit čidlo teploty , podtlaku a nepomohlo.Myslíte,že by to mohlo být teplotním čidlem(je tam dvoupinový zelený),nebo něčím jiným?P206 1.4 benzín 55kw.Na diag.je bez chyb.

Edited by josef d
doplnění
Link to post
Share on other sites

Na diag chyba bude vidět ;) ale chce to origo a číst v live datech :) 

čidlo teploty ti tohle neudělá.. spíše bych to viděl na problém ECU, čidlo otáček, vačky, popř svazku... ale to chce opravdu diag

Link to post
Share on other sites

Díky za radu.Zaměřím se na snímač kliky,ten svazek zkouknu,ale tomu nedávám moc šancí,protože to opravdu chcípá úplně pravidelně v závislosti na teplotě.Pak už asi ta ecu.Orig. diag. bohužel nemám.Na vačce jsem žádné čidlo nenašel.

Link to post
Share on other sites

Na vačce je čidlo přímo nahoře u vačkového kola ;) 

1.4 není nijak složitá, tam toho není tolik co by mohlo být za problém... ještě by to mohlo být teoreticky skočený.. ale to by zase nemělo výkon za jízdy

Link to post
Share on other sites

Skočený to nebude,krásně to chytá, i za mrazu jede to parádně,ale potom,jako když utne a už to nechytne.To čidlo vačky uvidím,když sundám ten horní dekl na 2šroubech?

Link to post
Share on other sites

Tak dneska jsem se zkusil znovu projet a zase to samé.Tak jsem vyndal čidlo kliky a ofoukal jsem ho vzduchem,namontoval a hned to chytlo,i za tepla,už jsem ho objednal,tak pak dám vědět,jak to dopadlo.

Link to post
Share on other sites

Tak vyřešeno.Vyměnil jsem čidlo kliky a už je to v pořádku.Díky ChouLu za radu.Jen tak ze zvědavosti jsem ho ohmicky změřil,tak za studena to mělo cca 500 ohmů a když jsem ho pomalu zahříval horkovzdušnou pistolí,tak za chvilku tam byl přerušený obvod.Snad to někdy taky někomu pomůže.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...