Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Renault Laguna 1generace??


Print

Recommended Posts

před 41 minutami, vagi napsal:

Devět let soužití s tímto povozem a tak vím, že je u tebe asi něco špatně. Mě žrala od cca 6,5l na sto (dálky klidné tempo) až po 12 a víc, záleží, jak se s tím jezdilo.

Měl jsem první, ještě lankovou verzi plynu, kód motoru AGU.

V Kaipoši mám auq 110kw a jak jsem to před svátky zprovoznil,tak to pak kanystr vycuclo jak prd,ale je fakt, že po ohřátí dostal za uši.

Upraveno uživatelem Milan+
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 58 minutami, vagi napsal:

Mě žrala od cca 6,5l na sto (dálky klidné tempo)

10 km do práce není dálka, pro děti do školy to taky není dálka. To je městskej provoz a že to bere 12 v tomhle režimu to je holej fakt. Taky mám AGU.
Na spotřebu jsem nikdy nejel, tak je možný, že to vezme do Chorvatska 6,5 a možná i 6,45 l/100km ale to není relevantní údaj.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Pe.Tr napsal:

PČR

Přesně tak. Vím to v té době kdy je tím vybavovali tak pár známých u nich jezdilo a vím že dost řešili že norma je x a auto žere y a že jim to dává tak že týden z měsíce musejí chodit po svejch aby mohli tři týdny jezdit. Myslím že i teď je to tak že v rámci nějakého toho režimu musí být většina jejich autoparku jen na benzín že naftová auta jsou jen u některých speciálních útvarů a tay ještě ne všechny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

@kirkizpo městě mi žrala cca 10. Dálky znamená 50km+ a taky záleží na profilu cesty a jak na to člověk šlape.

Průměrně jsem jezdil za cca 8 na sto.

Na ten motor vzpomínám jen a jen v dobrém. Kromě zákl. servisu (oleje, svíčky, filtry a rozvody) s motorem absolutně nic nebylo. Olej jsem měnil standartně, jako teď, 2x ročně po cca 5000 - 6000 km.

Tyhle starý benzíny, ať už v Laguně, nebo OI atd. jsou sice zastaralé, ale v mnoha případech servisně nenáročné.

Spotřeby mají holt vyšší, oproti dnešním šicím strojům, no :D

 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu tu přispěju s tou spotřebou, protože 307 SW s dvoulitrem by se dala docela přirovnat k tý laguně. Jezdil jsem předtím denně 35km tam a 35 zpátky do práce. Spotřeba 7.5. Teď jezdím převážně jen nákupy (takže do města 7, po městě tak 5 a zase zpátky), no a auto jezdilo za nějakých 8.5l. Jak tomu teď dávám čouda, jezdím za 12-13. Když jedu dálku, tak za 6. Nicméně i s tím dvoulitrem, když člověk pojede pohodový tempo se dá jet za krásnou spotřebu, a jako bonus když potřebuji, mám ten výkon :) Kolega BMW E90 2.5, když jede pohodu, tak se taky dostane na 7... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem kdysi měl Opela Omegu 2,4i v automatu a k 10 l/100km jsem se dostal podle palubního PC jedině na dlouhé štrece - po městě se nestyděla říct si i o 14 - 15 l/100 km. Taky jsem byl moc rád, že jsem jí rychle prodal za podobné kačky jako jsem jí koupil. 

Ale mohlo to být jednak tím automatem a druhak mou těžkou nohou (kdybych se snažil a nemusel tolik machrovat, jezdila by asi levněji). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktuální info je že Lagunu prostě chce. Volal tam a prý je to mc hezké auto (to, jsou všechny auta na inzerát :D) a v týdnu se na ni jede povídat.

@Hafity

Kdyby řešil spotřebu netrval by tak vehementně na banzinu :) na dlouhé střeky a výlety mají rok starou 3008 hdi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je to s cenou přepisu Euro2? A je nájez reálný? Podle mého to je stočené na půlku. Jinak mám renault moc rád a auto vypadá velmi hezky. Jen je to asi tak, že "na doježdění"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Každopádně je to škoda, za ty peníze vypadala dost slušně.  Kdyby to fungovalo, tak na takové to "doježdění" by to nemělo chybu. Ty jedničky byly úžasně pohodlné a místa v tom kombíku neuvěřitelně.  Brácha ji měl dlouhá léta a od té doby nechce o ničem jiném slyšet - v Lagunách pokračuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...