Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výlet (i když se nesmí opustit katastr obce)


Recommended Posts

Dnes jsem objevil tenhle portál
https://www.stezky.info/ns/naucnestezky/naucne-stezky-praha
a díky němu vyrazíme do míst nepoznaných aniž bychom porušili pravidlo: "Neopustíš území obce své"

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

@Medvěd Neodpískal jsi to Rumunsko nějak brzy?  Já bych docela ještě chvilku počkal, co kdyby...  A kam si měl namířeno?

Každopádně mi ta zmínka osvěžila vzpomínky. Jezdíval jsem tam, je to ale už pár let.  Schválně jsem šel zapátrat do starých map, o nějaké navigaci se nám mohlo jen zdát, takže pěkně poznámky přímo do mapy nebo vedle na papír.  Určitě to mělo svoje kouzlo, vždycky byla poctivá příprava před cestou a člověk měl alespoň trochu přehled kam vůbec jede.  Pro mě bylo Rumunsko tenkrát docela příjemné překvapení.

IMG_20210310_191931.thumb.jpg.57e9994b649392e37cda73a080cbe108.jpg 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rumunsko v mém pojetí je podnik závislý na spoustě veličin, které jsou více či méně finančně náročné (nájem auta, jeho obsazení, zajištění servisu v Banátu ...) a vzhledem k plánovanému odjezdu v půlce května je dost velké riziko, že by se všechno nemuselo povést.

Ale asi nejdůležitější je pro mě fakt, že čeští krajané v Banátu jsou převážně důchodového věku a být ten, kdo tam s partou možná zavlekl to svinstvo při vědomí "kvalit" tamního zdravotnictví, to si prostě na hřbet vzít nemůžu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Návštěvník

Oni obecně ty mořský živičichové málokterý útočeji bezdůvodně. Ale když jsou v ouzkejch, nebo když si sáhneš či šlápneš na mimikry, tak to většinou dost bolí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

https://www.zonerama.com/VrakPlavijadranChorvatskoMurter/1004880
Tenhle vrak je v hloubce asi 15 - 20 metrů a v době návštěvy byl asi dva roky potopenej a ještě se nesmí dovnitř. 
Foťák jsem koupil starej za 1500,- i s pouzdrem, kvalita fotek tomu odpovídá. Zatím nehodlám investovat 40 a víc tisíc do kvalitního foťáku s kvalitním pouzdrem.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...