Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rychlostní index U - existuje náhrada?


Medvěd

Recommended Posts

Čeká mě koupě sady nových gum. V TP mám specifikaci 215/60 R16 95U a u nových gum je buď 95H nebo 95V, přičemž obě dvě hodnoty jsou pro mezní rychlosti přes 200 km/h (H = 210 km/h, V dokonce 240 km/h). Logika mi říká, že asi bude technicky správné jít v abecedě k vyšší hodnotě (tedy V), ale zase na stranu druhou Galaxy je rodinný dostavník u kterého fakt nelze dosáhnout normální jízdou ani toho 200 km/h limitu, tak proč ještě připlácet několik stovek na gumě za mezní rychlost 240 km/h? 
Numero 95 asi bude index hmotnostní - stane se něco, kdybych použil gumu s indexem 99? Nemůže potom auto např. ztvrdnout?

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Medvěd changed the title to Rychlostní index U - existuje náhrada?

Ja mam u Focuse v TP psano letni U a zimni Q, asi je to fakt Fordi specialita. Koupil jsem V (bral jsem fungl novy Dunlop 205/55 r16 z druhy ruky na bazaru za 5500, tvrdil, ze to fasuje na sluzebaka v praci a nevyuzije) a zimni T, na stk chodim v lednu na tech zimnich a nebyl problem.

U je 200km/h takze to H s 210km/h ti to v pohode splnuje a V je fakt na takovou krabici zbytecny ( to koneckoncu i na muj focus :D )

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, sitler napsal:

Index U tabulkove neexistuje -> blbec urednik co neumi cist a psat.

 

Kdo je teď ... ?

 

před 9 hodinami, PaKr napsal:

Setkal jsem se s tím u švagrova Focusu MK1, hleděl jsem na to, ale našel jsem, že to je na 200km/h, tak jsem objednal H. Asi je to Fordova specialita:D, tady jsem zjišťoval:)

 

https://www.pneunet.cz/technicke-info/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...