Jump to content

Rychlostní index U - existuje náhrada?

Recommended Posts

Čeká mě koupě sady nových gum. V TP mám specifikaci 215/60 R16 95U a u nových gum je buď 95H nebo 95V, přičemž obě dvě hodnoty jsou pro mezní rychlosti přes 200 km/h (H = 210 km/h, V dokonce 240 km/h). Logika mi říká, že asi bude technicky správné jít v abecedě k vyšší hodnotě (tedy V), ale zase na stranu druhou Galaxy je rodinný dostavník u kterého fakt nelze dosáhnout normální jízdou ani toho 200 km/h limitu, tak proč ještě připlácet několik stovek na gumě za mezní rychlost 240 km/h? 
Numero 95 asi bude index hmotnostní - stane se něco, kdybych použil gumu s indexem 99? Nemůže potom auto např. ztvrdnout?

Edited by Medvěd
  • Medvěd changed the title to Rychlostní index U - existuje náhrada?

Rychlostní index U jsem nikdy neviděl. Není auto dovezené z venku a při vyplňování techničáku úředník napsal U místo V? Vyšší zátěžový index by neměl vadit.

Ja mam u Focuse v TP psano letni U a zimni Q, asi je to fakt Fordi specialita. Koupil jsem V (bral jsem fungl novy Dunlop 205/55 r16 z druhy ruky na bazaru za 5500, tvrdil, ze to fasuje na sluzebaka v praci a nevyuzije) a zimni T, na stk chodim v lednu na tech zimnich a nebyl problem.

U je 200km/h takze to H s 210km/h ti to v pohode splnuje a V je fakt na takovou krabici zbytecny ( to koneckoncu i na muj focus :D )

Edited by Ferry
před 11 hodinami, sitler napsal:

Index U tabulkove neexistuje -> blbec urednik co neumi cist a psat.

Kdo je teď ... ?

před 9 hodinami, PaKr napsal:

Setkal jsem se s tím u švagrova Focusu MK1, hleděl jsem na to, ale našel jsem, že to je na 200km/h, tak jsem objednal H. Asi je to Fordova specialita:D, tady jsem zjišťoval:)

https://www.pneunet.cz/technicke-info/