Jump to content

Zesilovač + zapojení

Recommended Posts

Ahoj. Jelikož integrovaný zesilovač mého nového android rádia stojí slušně řečeno zanic, a disponuje pouze MONO výstupem na subwoofer, se kterým si můj sub nerozumí, rozhodl jsem se jít cestou zesilovače. Aktuálně se moje audio soustava skládá z tohoto rádia, subwoofer, přední repro, zadní repro. Zalíbil se mi tento zesilovač. Zapojení napájení a řídícího vodiče je mi jasné. Jen mě trochu matou vstupy zesilovače. Moje rádio disponuje celkem 5 RCA výstupy (PP,PL,ZP a ZL reproduktor a dále MONO subwoofer). Že je potřeba zapojit PP,PL, ZP s ZL na vstupy subwooferu, to je mi také jasné, ale netuším, k čemu je na zesilovači vstup na subwoofer. Je potřeba také zapojit RCA subu z rádia do zesilovače, nebo ne? Stačí tedy pouze ty repráky na vstup, a subwoofer dále jen na výstup zesilovače? (samozřejmě počítám s tím, že budu tahat z výstupů i kabely k repro co je ve dveřích). Nikdy jsem zesilovač nezapojoval, tak než se do toho pustím, rád bych, aby mi to někdo potvrdil :) 

• 1 month later...

https://sk.med-auto.com/ladenie/schema-pripojenia-subwoofera-a-zosilnovaca-k-radiu.html

skus pozriet toto

ak mas slaby vystup z radia asi ti to nebude co platne, ak nemas cince na zosilovac, mal by byt prevodnik high/low z repro na zosilovac.
Vystup zo zosilovaca na subwofer.

Je toho ohladne zapojenia dost na nete