Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Medvědí Galaxie (od lva k modrému oválu)


Medvěd

Recommended Posts

Jo - asi to tak dopadne a nechám vyniknout juniora

Díky všem za názory

Hlavně mi štve ten tisíckrát bouchlý lem nad PZ kolem (důsledek šikmého parkování pravým předním rohem k chodníku, kdy neopatrné otevírané dveře vpravo parkujícího auta vychází přesně do blatníku auta stojícího po levé straně) a  úmyslná rýha (snad klíčema) přes celý LZ dveře. Zbytek je kosmetika 

Ta korekční tužka se koupí asi ve Fordu, nebo?

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Včera před cestou pro juniora po nastartování hláška "Low beam Bulb fault", což jsem už před lety v Bulharsku zjistil že znamená, že je v řiti žárovka v hlavním světle. Ač jsem byl přesvědčený, že náhradní musím mít někde v autě, nenašel jsem jí a tak jsem jako jednooký bandita vyjel směr pumpa (stejně jsem potřeboval natankovat) no a tam jsem se rozhodl, že ve stejném módu dojedu až do Vlašimi a nechám juniora předvést, že se neučí autotronikem nadarmo.

Mravokárci do mě TEĎ 😃😃🤪

Koupil jsem tedy 2x H7, ať mám v autě náhradní a ve Vlašimi jsem na mladýho nahrál překvapenýho, že se ta hláška musela objevit zrovna když dorazil k autu a že kupodivu i přesně vím, kde náhradní žárovky máme.

Mladej se postavil před auto a chvíli kroutil hlavou, pak se snažil cosi dělat i s přepínačem světel v autě a pak mi oznámil, že je dobře, že máme ty žarovky dvě, i když teda netuší proč je vozíme dvě, páč nám nesvítí ani jedno tlumený světlo.

U baráku 100% nesvítilo jenom pravý, levá žárovka musela prdnout cestou do Vlašimi, tedy svítila asi tak o hodinu dýl než kolegyně (ještě, že v mlhovkách má Galaxa origo denní svícení, které pro případné polísmeny mžouralo tak, že by mě neměli důvod zastavit).

Vím, prihoda na prd, ale za celou řidičskou praxí jsem nezažil, že by žarovky křuply tak brzo po sobě.

Jo a výměnu obou žárovek mladej zvládl naprosto s přehledem, během cca půl hodiny bylo vše hotovo.

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No me teda žárovky praskají různě.

V Bulharsku jsme byli před mnoha lety a tehdy jsem určitě měnil jen pravou. Levá svítila celou dobu, co Galaxii máme a teď tedy rupla nejdříve opět pravá a během hodiny se přidala i levá. Asi jí makat o tolik dýl taky přestalo bavit.

Mmch - byť německý konstruktér vymyslel denní svícení dalšími žárovkami v mlhovkách, stejně svítím trvale tlumenými světly (a mám to tak u všech aut kterými jezdím)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Radek Hurvajz napsal:

.... Proto se vždy mění žárovky v páru, i kdyby ještě jedna z nicch svítila.

Kdybych takhle měl postupovat i pri výměně všech žárovek třeba v lustru (2 x 15, 1 x 18 ramen), když se jedna rozhodne dosvítit, možná bych nevydělával na nic jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lustr je poněkud jiná situace (a hlavně je úplně jedno, když 1 z 15 vůbec nesvítí)...

Ale i v autě se tohle "pravidlo" nedodržuje a nedává smysl. Rozhodně není pravidlem, že žárovky odchází cca stejně. Tuplem pokud nejedes jeden konkrétní tip jednoho výrobce. Já měním tak 1x za 4 měsíce.... Tak různě na střídačku, ale vždycky s dlouhým odstupem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sitler "měním žárovky tak 1x za 4 měsíce"

V tom případě jezdím se zázračnými auty

o Galaxy už jsem psal, pravá žárovka měněna 1x v Bulharsku (2019), v neděli měněna pravá i levá

Doblo - za pět a půl roku pořád původní, jedinej "problém" je s osvětlením RZ, tam už je tuším třetí žárovka (taky ale měním jednu ze dvou)

Transit - za deset let asi 4 žárovky v hlavním světle 

Octavia III - zatím bez výměny

Octavia II - taky si výměnu žárovky nevybavuju

Možná je to tim, že jezdím převážně dlouhý štreky, ale možná mám jenom štěstí 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud někdo používá žárovky+30%+50%,atd, které mají tenčí vlákno,tak to mění často,používám klasiku a pohoda. A že H7 jsou hodně údajně praskající. Báwo jezdí denně 80km+víkendy a dovolená,přijelo když bylo na tacho 90000,teď je tam 160000 a měnilo se jednou. Ulysse ,když moc ,tak za tu dobu co ho máme tak 4 páry žárovek za 140000km. Zbytek je v autě původní.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě mě synátor obvinil ze lhaní a připomněl mi, že jsme žárovku v levém světle měnili (tedy on jí měnil pod mým dohledem) asi 3/4 roku po návratu z Bulharska, když jsme kdesi u Boleslavi byli pro sadu letních gum - což vysvětluje i proč jsem nemohl najít tu rezervní žárovku, co jsme kupovali při výměně v Bulharsku (po týhle akci u Boleslaví jsme jí asi nekoupili).
Úplně jsem to vytěsnil, ale uvědomil jsem si, že má opravdu pravdu.
Nicméně furt to není jako u Sitlera co 4 měsíce žárovka - nepřebíjí Ti altík?

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Medvěd napsal:

Nicméně furt to není jako u Sitlera co 4 měsíce žárovka - nepřebíjí Ti altík?

To je přesně o tom co piše Milan. Ty maš obyč žárovky a ty vydrží třeba 100tis km, kdežto ty s vyšší svítivostí např u mě Osram NB silver (+100%) max 18tis km. Pokud používá třeba Osram NB Laser (+150%), nebo NB 200 (+200%) tak ty vydrží cca 9tis km i méně.

Kilometry jsou uváděny s rozsvícenými potkávacími světly. Pokud má někdo denní svícení tak se to takto určit nedá.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Menim odhadem jednou za 4 mesice jednu, tzn cyklus na jedno svetlo cca 8-10 mesicu, coz je u me neco okolo 20 000km, vozim tam NB, protoze od rijna do brezna proste jezdim hodne, hodne za tmy... a nemam denni sviceni (resp mam aktivovane denni sviceni jen prednima potkavackama), takze zarovky proste trpi. Ale tak tech cca 20 000 na zarovku mi prijde v pohode :D , zas takova prace s vymenou neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...