Jump to content

Medvědí třistašestá

Recommended Posts

Po několika letech relativně pohodového soužití se 406kou (závažný problém byl "jen" propálený píst a tudíž nutná výměna motoru) se začal projevovat i nedostatek financí (měl jsem několik let problémy s prací) a tudíž různé odklady oprav. Když mi jednoho dne v Praze na parkovišti přes den ukradli katalyzátor a při tom mi prolomili oba dva prahy, nechal jsem katalyzátor provizorně "nahradit" trubkou a jezdil jsem s tím, že do roka stejně auto bude potřebovat STK a tak se bude muset katík, prahy, rozvody a co se najde stejně udělat. To bylo na podzim ... 
Zimu jsme nějak zvládli a na jaře, když Pavel odjel na jarní prázdniny, jsem před Helu položil informaci, že v létě budeme muset vysypat tak 30 000,- Kč za servis 406ky, přes to že asi nejede vlak. Hela nebyla šťastná, ale situaci přijala hrdě s tím, že pokud ta "plečka" STK projde, tak do dvou let musíme našetřit na něco jinýho, že už do toho sypat prašule nebudeme. Otevřel jsem bazar tady na klubu a - byl tu obsáhlý inzerát nabízející 306ku Break za 33 000,- Kč a Hele se auto líbilo. Ten člověk byl z Prahy, auto dovezl Trnkošovi na prohlídku, slovo dalo slovo a 306ka se koupila. Ještě v tom týdnu jsem vyhodil inzerát na 406ku, kde jsem popsal stav a nahodil cenu 25 000,- Kčs. Druhý den volal Matrix, že by jí chtěl jeho táta, že rozvody, prahy ani katík nejsou problém a že by se v pátek přijeli podívat - no a rovnou i odjeli.
A tak měl Pavel po návratu z hor překvapení - 406ka pryč a před domem stříbrná střela

2021-01-22.jpg

2021-01-22 (2).jpg

2021-01-22 (1).jpg

IMG_20180903_125822.jpg

IMG_20180903_125832.jpg

IMG_20180903_125842.jpg

IMG_20180903_125909.jpg

Nakonec jsem 306ku v roce 2018 prodal za 25 000,- Kč jednomu studentovi od nás ze školy a dělá mu radost ještě dnes.

Edited by Medvěd