Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

309 1,8 TD - tím to před lety začalo


Medvěd

Recommended Posts

Tak díky tomuhle stroji jsem před mnoha lety byl nucen pátrat, kdo by něco věděl o specifických bolestech P 309 s turbodieselem, až jsem objevil Peugeot-club a zaregistroval se v něm



1364704563_MedvdvPeugeot3.thumb.jpg.3730f4d57eb069232bc57cafa631438a.jpg

23591.thumb.jpg.1d1dd9a62205fe59d38c5ee680a73ac9.jpg

Výbava - dnes bychom řekli "socka", ale tehdy se mi moc líbilo třeba střešní okno velikosti výkladní skříně nebo elektricky stahovaná přední okna. Bohužel velice brzy po koupi (auto r. v. 1992 jsem v roce 2004 kupoval za 88 000,- Kč) jsem zjistil, že je to tehdy zcela běžný "svařenec" (byla řízlá podlaha za předními podběhy a oba přední sloupky = předení třetina jedno auto, zbytek druhé) a to mě stálo poměrně dost peněz (neustále se měnily ramena a silentbloky v přední nápravě, přičemž rameno na turbínu stálo krásných 4800,- Kčs a na klasického diesela asi 1000,- Kčs). Nicméně peníze jsem tehdy měl, auto mě celkem bavilo a tak se do něj "sypalo" až tak, že když jsem ho po letech prodával bratranci jednoho klubáka z Moravy, tak ten si lebedil, že do něj víc než dva roky nedal za servis krom oleje a běžných věcí ani kačku.

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsi měl docela smůlu, potože můj P309, ještě starý model (teď nevím, jestli 1988 nebo 1989) jen jezdil a jezdil (a tenkrát jsem jezdil hodně). Výhoda byla, že to nebylo turbo, ale nesmrtelný 1.9D. Nevzpomínám si na žádný problém. Proto jsem také na klub přišel až později ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krom těch ramen, což byl důsledek zřejmě křivě svařené kastle, se měnilo i těsnění pod hlavou, mám pocit že i hlava, repasovala se zadní náprava, spojka ... - ale taky ten Piškot najel za 3 roky 90 000 km (Hela je ze Slovenska, tak se minimálně  2x měsíčně valilo do Nových Zámků).
Jediný "zbytečný" investice byla koupě liťáků, co jsou na fotce (původně byl na plechách) a předního nárazníku GTI včetně 4x mlhových světel - to jsem sháněl snad rok a nakonec koupil někde na vrakáči za moc dlouhý kačky

100_1105.thumb.JPG.3725dda44fb4ba906bd13a65adbfba07.JPG

Šebetov

506916948_Peugeot309.jpg.a4cd78aca4f409e65cda1bd21fa42da3.jpg

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...