Jump to content

Braking, ESP/ASR, Anti-roll back, ABS chyba + nejde otevřít kapota


Recommended Posts

Tak včera po 10-ti km na mě začala skákat jedna hláška za druhou z ničeho nic. Všechny chyby mohou být spojené s korozí kontaktů, bohužel to poslední (kapota) mě přivádí k myšlence, že jsem asi měl návštěvu pod kapotou. No uvidíme, zítra to jedu dát do servisu, co se děje neděje. Setkal se s tím někdo? 508 SW, 2l HDI 110 kW rv.2016 bez automatu.

2143455891_Vstiek.thumb.JPG.f3609de572415da32d52c701146c73c9.JPG

Link to post
Share on other sites

Dal jsem ho do servisu ráno, tak uvidíme. Pak dám vědět co to bylo. Ale jak jsem psal, obávám se kuny už i s ohledem na to, že nejde otevřít motor.

Link to post
Share on other sites

Tuto sadu hlasek jsem mel nedavno u 508, nejdriv jsem.myslel ze odeclo abs cidlo. Ale paknjsme koukli na pojistky v motorovym prostoru. Kostrici sroub rezatej jak svina a  pojistky zoxidovany. Vymenil jsme pojistku a prostrikli to  a je klid. Pojistka uz byla zarostla a nechtelo se ji ven.

Link to post
Share on other sites

Tak, kapota bylo zaseknuté jedno lanko (jedno lanko vede pod stěrače, kde přes mechanizmus vede druhé k otvírání kapoty). 

Hlášky je důsledek toho, že jsem před zimou řešil baterii zda jí vyměnit či nikoliv. Paradox je, že auto i v -17 nastartovalo, ale už nemá tolik šťávy aby baterie utáhla všechny systémy. Čekal jsem jen na to, abych nenastartoval a šla by, ale i tak jsem vždy auto natočil 🙂. Obrázek níže mluví sám za sebe, dnes objednaná Autobaterie Exide Start-Stop AGM, 12V, 70Ah, 760A

Hold budu muset vyměnit a ještě jednou zajet na výmaz chyb.

image.png.1d71ae56e5408b539902f4ea4e238856.png

Link to post
Share on other sites

Tak Autobaterie Exide Start-Stop AGM, 12V, 70Ah, 760A je v kufru auta, teď jí ne vyměnit a vymazat chyby. napíšu jak to dopadlo (zda to byl skutečně ten problém) a hlavně pak po nějaké době i zkušenosti s tím, jak funguje. Dle dealera/servisu Peugeot tyto baterie (kapacitně stejné, ale o polovinu levnější) nejsou vhodné pro tyto auta, že vše neutáhnou. Asi již zde bylo možní někde diskutované, ale uvidíme.

Pavel

Link to post
Share on other sites

Ten eskamotér v servisu tě akorát lakoval. Tahle Exide AGM se v našich končinách vyskytovala právě jako originální díl. To, že v druhovýrobě už nemusí mít stejnou kvalitu je sice pravda, ale stejně tak je pravdou, že baterky likviduje hlavně to nesmyslné "eko dobíjení". A pokud servisák tvrdí, že je předepsaná baterka pro daný model slabá. Měl by to nahlásit inženýrům do Francie. Určitě to na rozdíl od něj nepočítali a dali to tam od oka ;) 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...