Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rifter 1.5 BHDi AT8 Long - GT Line (96 kW, 7 mist, Cuprite, Grip Control, dodatecne i WEBASTO)


BubakGS

Recommended Posts

@VojtouNerCZ ... jsem se vcera vratil z Prahe a az po Hradec Kralove AdB bylo i balene..... ...tady v prdelakove ale neni....   ... ja ted mam diky Lihousovi 10 litru od nej a jeste 10 jsem koupil cestou z Prahy normalne na Shellce a mam i dotankovane auto....  ...kdybys byl uplne v prd.e.li ... tak bych Ti 10 l nechal....  ...akorat teda bydlim dost daleko.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...
  • O 4 týdny později...
V 25. 10. 2021 at 14:14, BubakGS napsal:

No tak me potkalo druhe tankovani AdBlue ...  ...uz ho dovezli i do Olomouce - pumpa Globus 29,90 Kc / l:

  1. tankovani pri 4.267 km do plna -> 14,6 l
  2. tankovani pri 10.322 km do plna -> 13,43 l    ( ujetych 6.055 km)

... z toho vyplyva, ze mi Rifter zere  0,221 l AdBlue na 100 km.  Kua, neni to nejak moc (docela maly dojezd)? Servis?

Ahoj. To mě připadá opravdu hodně. Já s dvoulitrem tankuju zhruba 14 litrů cca jednou za 13000 km. Takže něco málo přes litr na 1000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

..mno, rano jedu na rocni prohlidku + oleje a filtry.  Udelal jsem is kapkovou zkousku oleje na filtracni papir, protoze si tedy nejsem jisty, ze servis pri tech 5 tisicich ten olej opravdu vymenil, jak jsem chtel. A takhle vypada olej, bud po po roce a 13.349 km (pokud vymenen nebyl a ja to jen zatahnul na papire) a nebo (pokud ho pri 5.604 km vazne vymenili) po pul roce a pouhych 7.745 km najetych prevazne po meste. Olej je i citit po nafte...   ...rozhodne Long Life intervaly nacpat automobilce do riti a vymeny oleje si hlidat...

Je to moje prvni naftove auto - to je ten olej pokazde za chvili  cerny jak bota?

olej.png

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..mno tak olej 500 metru za servisem vypadal takhle....  ..tak nevim teda....  ...pred vymenou jsem olej nemel moc zahratej....proto je to huste.... ... sice me i prodejce rikal, ze u nafty je ten olej zase cerny hnedka po vymene...ale ze by az tak?

olej_2.png

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kontrolovat 500 metrů za servisem je chyba :roker, jinak starý olej je černý, nový olej na měrce prosvítá--neumím více vysvětlit, asi hraje roli i zkušenost

 je pravda, když řekneš technikovi, že si auto zkontroluješ před podepsáním převzetí vozu po opravě, tak vyvalí oči --nejsou na něco podobného zvyklí :bojim, ale když auto do servisu přebírá on, tak ho obejde velice pečlivě, takže něco na tom bude 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..u benzinu to bylo vzdycky poznat dost zasadne.... ..tady jsem z toho jelen.....  ...nicmene muzu zkusit jeste jeden neautorizovany servis, ktery ma vyborne reference a hodit to na kontrolu k nim, pripdane ten olej nechat vymenit znova...  ..pak uz bych mel podklad pro advokata...  ..skoda nad 5 tisic apson...  ..platil jsem 7,5...

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...