Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rifter 1.5 BHDi AT8 Long - GT Line (96 kW, 7 mist, Cuprite, Grip Control, dodatecne i WEBASTO)


BubakGS

Recommended Posts

Tu bezovou barvu jsem puvodne taky chtel. Ale nakonec jsem se rozhodl usetrit a vrazil jsem to radsi do vybavy. Bila mi nevadi, bude to vypadat asi tak jako auto na obrazku.

Libi se mi skoro kazda barva, paradoxne nejmin se mi libla ta tmave Modra a ta je ve skutecnosti dost dobra. Hneda se mi libi jen na Rifterovi, na ostatnich zase vubec ne.

image.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cekam, ze pristi rok prijde facelift a hodi do toho neco mene usedleho. A hlavne FullLED svetlomety. To mi tady hodne chybi a ma to kazda "fabie". V aute za 400t to neocekavam, ale kdyz uz clovek vezme nejvyssi vybavu a ma zarovky, tak to zamrzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...no... s tema LED svetlama bych byl opatrnej ... me na Galaxy (auto v top vybave, svyho casu za 1,2 mega s DPH)  chcipla pulka full LED zadni lampy po 7mi letech ... ..ta pulka co je na kufru ... mno   nikdo jinej nez Ford to neprodava a stoji ta pulka 10 tycek bez DPH ....  sehnal jsem z Anglie z vrakace na eBay za 3,5 ... ...ale to pak premyslis, ze zlaty zarovky....  

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tímto se taky uklidňuju 🙂V případě nehody je ta výměna světlometu taky o dost levnější.

Myslím, že ty full LED přední světlomety můžou stát klidně 20-30tis. Kč. Na oktávce tuším přední světlomet vyšel kolem 2tis.Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..to je cely trend tehle doby... ...a konstrukce v podstate kratkodobeho spotrebniho zbozi - auto po dobu zaruky bude vice-mene ok. Ja jsem Galaxy neprodal vcas (manzelka furt ryla, ze na co zase novy auto...) a pak jsem cucel ...  ..potkala me generalka podvozku ... nekolikrat brzdy, dvouhmota, turbo, automaticka prevodovka (jednou oprava, pak vymena za novou)... celkem asi dalsich 300 litru za opravy po zaruce + jeste k tomu pravidlena udrzba ...   ...bohuzel ... auto je potreba po tech cca 5ti letech prodat, aby tyhle naklady odsral nekdo jiny..... 

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...no to me ho teda vyndej ...  ...auto jsem vcera konecne prezul ze zimnich plechacu 215/65/R16 s Barum Polaris 5  na ty 17" Aoraki s tema GoodYear slupkama, co tam davaji ve fabrice ..... ... kua, francouzsky pohodlny auto je v riti 😀 a drncam se skoro jak v konzernu...  ... sice mam v instalaterske dodavce ten skoro zavodni volant (i-Cockpit i s tema F1 padlama na razeni) ...  ale na rallye jsem si to uplne nekupoval...   😀

..este  zmerim tlaky, jestli mi to nedali prefouknuty.... ...ale rozdil jak cyp teda....  ..a na umyvani ty kola taky nic moc 😀

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..no to ja poznal na prvnich 50 metrech v nasi rozbity ulici .....   ...uvidime na delsi ceste...  ..on ten podvozek Rifteru se sice naklani znatelne vic nez jina auta... ale behem te tisicovky km jsem se stihl svezt i sam a svizneji...  ... no a jiste, neni to zavodni auto, ale ten podvozek drzel pekne a jevil se mi velmi schopne i na tech zimacich .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..no tak ted  vikendu koncene probehl rodinny test. Napric republikou tam a zpatky, 70% po dalnici (tacho 140-150 km/h) zbytek po silnicich (tacho 100-110 km/h). Auto slusne nalozene. Pres 600 km a dojmy celkem pozitivni. Motor se evidentne zacina "rozbihat", k prakticke strance dlouheho Rifteru neni treba nic psat - mista pro rodinny bordel hafo, kufr jak garaz na male auto a dvoje bocni soupacky pro deti jsou k nezaplaceni. Na 17" letnich kolech je podvozek tvrdsi, ale porad pohodlny - nalozene auto diky setrvacnosti pusobi jeste pohodlneji, nez prazdne. Spotreba sympaticka - auto nesetrim a jsem nekde na 7,6 l/100 km lisovanych dinosauru. Dynamika auta odpovida motoru. Trochu to zachranuje kroutak a hodne se to snazi zachranit vyborny Aisin (8AT), ale na dalnici uz ten 3-pivovej 4-hrnek dech ztraci - hlavne pokud me nekdo z tech 150 zabrzdi na 90-100. Nicmene, jako prakticke rodinne auto muzu s klidem Riftera doporucit - ale spis nakonfigurovat v Allure a usmlouvat cenu co nejniz a rovnou s Webastem z fabriky - pak to auto v nafte dava nejvetsi smysl....

..nebyt EU a skrceni emisi, tak uplna pecka v Rifteru by byl ten BHDI dvoulitr. To by pak frcelo uplne paradne.....

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...přibývají km (teď 1752 km) a veselé klesá spotřeba. Poslední jízdy po městě a trochu kolem mám v rozptylu 5,2 - 6,6 l na 100 km. Začíná to vypadat zajímavě a to rozhodně nejezdím eko rallye alá šnek. Nebo že by se noha na plynu začínala přeučovat z benzinu na naftu? 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Motor - cca 2.000 km najeto. Začínám tomu dávat i napít. Na to jak je ten 1.5 BHDi motor malej, tak je docela statečnej - minimálně v jednom s taškou věcí na 2 dny. Včera večer z Moravy do Jižních Čech jsem ho mrzáka vůbec nešetřil a 7,2 l lisovaných dinosaurů na 100 km. Dálnice 150-160, silnice 110, obce 50. Dá se s tím jet svižně. Koně z Galaxy mi schází, ale dá se to přežít.

Audio - protože jsem jel sám, tak jsem si nachystal nějaké léky na dlouhou chvíli. Dymytry, Distrubed, Metallicu, nějakej speed a powemetal, Nightwish a trochu gotiky.... ..no, upřímně mě ta top multimédia jednotka v GTcku příjemně překvapila. Trochu jsem si to poladil a  hraje to hodně slušně na instalatérskou dodávku....

 

..a pro Sabatona ... jo i Sabaton tam mam  :D

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

..mno.. nevim, co bych dodal. Auto jezdi, nic s nim neni a spatne slicovane / vyrobené mam nastesti jen 2 veci - ramecek kolem toho kolecka z mikrovlnky na ovladani prevodovky a pak ten jeden bocni plast pod strechou v kufru..... Najeto 2.874 km a prumerna spotreba od 6,1 do 7,3 podle toho jestli jezdim ve meste nebo nekam dal...   ...zatim ok, je to fajn auto. :D Dneska jsem si do founu stahnul songy Walda Gangu  :D ... dal volume do prava a u songu "Eldorado" mi z auta malem opadalo to venkovni oplastovani....   :D  ...jak ty dvere rezonujou tak se ty plasty trepaly jak drahej pes ...  budu muset klidnit hormon, aby me ty plasty z auta neomlatily lak az na plech .... :D:D  ...vevnitr nic nedrnci a hraje to na OEM system velmi dobre ....   ..ale kua zvenku to rachoti jak lopata sterku v prazdny michacce   :D:D

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...