Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rifter 1.5 BHDi AT8 Long - GT Line (96 kW, 7 mist, Cuprite, Grip Control, dodatecne i WEBASTO)


BubakGS

Recommended Posts

..no... bylo dokonce za 55.894,- s DPH (topeni TT Evo 5, zastavbova sada, ovladac Telestart T100 HTM, prace). Protoze jsem chtel, aby na tom (moje nove auto) delali jako na svem vlastnim, nic nepodreli, elektriku pekne peclive zakonektorovali a zapaskovali ...   Takze na tom stravili asi o 4  hodiny vic, nez je normo-cas od Webasta. Na material jsem teda dostal 10% slevu, ale holt praci jsem platil delsi - ale to jsem tak chtel a taky to podle toho vypada - precizni montaz, nikde nic odrene, nikde ani tecka spiny.... . Mohu ten servis jen doporucit....

 

EDIT: .. akorat, ze nez jsem sehnal auto (...vlastne od minuleho jara) a nez se namontovalo WEBASTO .. tak se udelalo zase jaro  .. 😀 ... takze tak trochu jako si ted jit koupit brusle...  

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Par dalsich info - zatim najeto 744 km se spotrebou  7,4 l / 100 km (pulka po dalnici a momentalne hlavne po meste a na zimnich kolech). Auto ma hlucnejsi 5tku a 8micku (pry si prevodovka jeste sedne).  Aktualizoval jsem infotainment i mapy.  Ted vysla dalsi aktualizace map, ale pro zmenu nejde stahnout ze serveru TomTomu - soubor urceny pro franouzske soudruhy. Taky s apkou MY PEUGEOT mam trochu potize - nefunguje spolehlive. Auto jinak ok, smontovane je, zda se, celkem dobre. V interieru jsem narazil na par drobnosti - nekde neco trochu nelicuje, nekde je videt, ze nejaky plastovy vylisek vypad z formy ne uplne perfektni ... nastesti nic hrozneho.  Jinak je to velmi fajn auto a to i ve meste - parkovaci senzory s kamerou vcetne toho dopocitavaneho top view jsou perfektni.

 

EDIT: ... tak aktualizace map stahnout jde, jen MY PEUGEOT posle odkazy na stazeny ve fromatu http:.....  a ne jak je ted potreba  https:....  Tohle je spravny odkaz:   https://download.tomtom.com/OEM/PSA/MAP/PSA_map-eur_9.0.0-r0-NAC_EUR_WAVE4.tar

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No som zvedavy, ci tie prevody stichnu, lebo podla mna by dobre poskladana prevodovka nemala byt hlucna ani ked je nova. Viacero ludi tu riesilo problem s hlucnostou niektorych rychlosti na manualnej prevodovke a tam to rozhodne nestichlo, niektorym prevodovky aj menili. Napis po 5000 km ci nastalo zlepsenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..no  update toho infotainment bazmeku a map je fakt francouzsky porod jezka proti srsti p.r.d.e.l.i ....   ...19 GB dat stahuju na dedikovane (jen moje) 50/10 Mbit lajne 5 hodin, abych to pak na mem naslapanem hernim kompu skoro 40 minut dearchivoval z .tar souboru na flashku .... .... a pak dalsich 40 minut sedel v nastartovanem aute na zahrade, kterou mi luxusne pokryva wifina a cucel jak si auto sosa data.....     🤬

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj, jsem cekatelem na Combo XL 1.2 Puretech s EAT8. Kvuli najezdu a financim jsem zvolil benzin a taky Combo, i kdyz Rifter se mi libi ze ctyrcat nejvice. Holt rozumova volba. Musim si postezovat, u Opelu je ta kombinace vybavy tragicka (v nejvyssi vybave u automatu (!!) nelze priplatit za adaptivni tempomat, ani elektronickou parkovaci brzdu a vyhrivany volant. Zato je tam bezklicove startovani, ktere bych klidne ozelel).

1) Priplatil jsem si za Grip Control (u Opelu Intelligrip). Zkousel jsi v zime jeho vyuziti? Diky za zkusenosti.

2) Je k necemu paket Rodina? Ja jsem to priplatil, ale nejsem si tim vubec jisty. Jako nejvetsi nevyhodu beru, ze je pod sedadly druhe rady prostor pod podlahou, ale diky tomu tam nejde dat autosedacka "s nohou". Je vyuzitelne to male zrcatko? Budu mit zatmavena zadni skla, takze asi uplne ta stinici roletka nebude tolik potreba.

Upraveno uživatelem MiraZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když jsem jezdil prvním Berlingem tak jsem měl taky ty kaslíky pod podlahou ač jsem několikrát slyšel že si lidi stěžovali že to dospělí člověk prošlápne já jsem s tím problém neměl a myslím že to bylo užitečné protože jsem měl jen jedny šoupačky tak v tom blíže ke dveřím bylo uložené nářadí a nějaké drobnosti a v tom dále od dveří bylo uložené náhradní oblečení pro holku když byla malá kdo cestuje s malejma dětma ví že jedny tepláky mikina triko fusekle a pos.rávačky se můžou hodit kdykoliv a zrovna když si maminka myslí že tu svojí princeznu oblíkal nejlíp jak mohla tak se princezna vyráchá v kaluži nebo protože je za princeznu tak je jí zima nebo chce na svézt na tom koníkovi ale v šatičkách to nejde. Takže za mě to bylo jedinečný zařízení v autě. To malé zrcátko mám v 807 holka je už velká takže kvůli ní ho nepotřebuju ale opravdu se přes něj dá kontrolovat celý interiér já ho používám když tahám přívěs tak přes něj kontroluju přívěs protože jak je uložený vejš než normální a díky té vypouklosti je přes něj na vlek vidět dobře. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostor v podlaze mám u své 5008 taky a zatím jsem dal nic nedal. Ale zrcátko a roletky na zadních oknech využíváme i přes zatmavená zadní okna. U rodinných aut by to mělo být standartem. Lepší než nějaké nalepovací stínící nesmysly se kterými nestáhneš okno a nevyvětráš. Jen přes zimu dávám roletky dolů, aby měl junior lepší výhled. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, Vena garážmistr said:

No když jsem jezdil prvním Berlingem tak jsem měl taky ty kaslíky pod podlahou ač jsem několikrát slyšel že si lidi stěžovali že to dospělí člověk prošlápne já jsem s tím problém neměl a myslím že to bylo užitečné protože jsem měl jen jedny šoupačky tak v tom blíže ke dveřím bylo uložené nářadí a nějaké drobnosti a v tom dále od dveří bylo uložené náhradní oblečení pro holku když byla malá kdo cestuje s malejma dětma ví že jedny tepláky mikina triko fusekle a pos.rávačky se můžou hodit kdykoliv a zrovna když si maminka myslí že tu svojí princeznu oblíkal nejlíp jak mohla tak se princezna vyráchá v kaluži nebo protože je za princeznu tak je jí zima nebo chce na svézt na tom koníkovi ale v šatičkách to nejde. Takže za mě to bylo jedinečný zařízení v autě. To malé zrcátko mám v 807 holka je už velká takže kvůli ní ho nepotřebuju ale opravdu se přes něj dá kontrolovat celý interiér já ho používám když tahám přívěs tak přes něj kontroluju přívěs protože jak je uložený vejš než normální a díky té vypouklosti je přes něj na vlek vidět dobře. 

Takove princezny mam doma dve a v lete pribyde treti. Takze toto velmi dobre znam. Na nemeckych forech jsem cetl hodne rozcarovani ohledne toho Family paketu a nemoznost umistit tam autosedacku s nohou. Ja jsem to hodil za hlavu, ze sedacku s nohou dam proste doprostred, kde zadny otvor v podlaze neni. Jinak samozrejme kazdy odkladaci prostor je dobry. Tady jsem akorat cetl, ze v zime tam muze zatekat roztavajici snih z bot, takze to neni uplne suchy prostor. Muzu tam dat treba bajonet od tazneho zarizeni. Skoda, ze sedmimistna verze nemuze mit tu skrinku pod stropem v kufru. To je myslim prakticke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No aby tam nezatékal tající sníh z bot tak to bylo první co se holka učila že když leze do auta tak má mít oklepané boty. A já navíc celoročně používám gumové koberce takže to je u mě v klidu. Nevím jak je to řešené ta sedačka s tou nohou za nás to asi ještě nebylo ale ta noha by měla bejt štelovací nebo ne takže když to dáš na kraj tak sundáš víko toho prostoru a nohu opřeš až opravdu o dno jestli to chápu dobře tak o tu nohu je zapřená jakási základna která je v autě instalovaná " na pevno" a jen se do ní kotví sedačka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne takto se to s tou nohou ma resit. Oprit to o dno toho prostoru. Bohuzel ale vetsina tech noh neumoznuje takovy rozsah a nedosahne tak daleko. Ale jak rikam, ma jednu takovou sedacku a tu bud prodam nebo ji dam doprostred.

Daji se vubec v treti rade vozit deti v autosedacce? Dle navodu je to mozne, ale ADAC a EuroNCAP snad pisi, ze ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslím že podle předpisů tomu asi nic neodporuje ale nejsem si jistý jak moc by bylo pohodlné to mrně do třetí řady šmodrchat. to už bych raději dal jednu sedačku dopředu na spolujezdce než do té třetí řady. A ADAC a ENCAP to nejspíš hodnotí takto z podobných důvodů a navíc asi vycházejí z nějaké statisky nárazů zezadu a tam je to dost jasný ty sedačky jsou v kufru tudíž je tam velká pravděpobnost že dojde k těžkým zraněním jakéhokoli pasažéra natož prcka v dětské sedačce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..ja paket rodina nemam a ani mi tak moc nechybi - mam zatmavena okna a docela to staci.  Jako v Galaxy ty roletky ve dverich a i vzadu mam a je to gut, neni dovnitr videt vubec.  Combo jsem testoval, a krome toho, ze je nejosklivejsi ze 4cat, tak mi vadil podvozek a zvlastni kombinace vybavy...  V podlaze v Rifteru ty schranky  nemam. V Galaxy jo a nikdo je nikdy neproslapl a ani nevadily autosedackam (vajicko s nohou jsem mel taky).

Mrnave deti bych do 3 rady nedaval, je pak k nim dost spatny pristup a to i v Galaxy s fold flat sedackama - tam kdyz vsechny zaklopim do podlahy, tam mam uplne vodorovnou jednolitou plochu. V tomhle jsou 4cata PSA na how.no ... protoze 2 sedacky z kufru musis vyndat uplne a ty 3 (mam v druhe rade 3 samostatne) sice sklopis, ale ne do roviny ... to jsem trochu nedomyslel pred nakupem....

Deti zasadne vozim uprosted auta. Pokud mam na prazdninach doma i 2 od svagra .. tak nejstarsi sedi v kufru a zbytek uprostred....

 

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..tak se rano prehouplo prvnich 1.000 km.  Spotreba vesele klesa, z nejakych prumernych 7,8 l/100 km na zacatku jsem ted cca na 7mi.  Delsi plynule jizdy za 6,7 a fakt lehka noha za 5,9 ... to je fajn. WEBASTO je asi nejlepsi vychytavka v aute. Jinak si asi seda i prevodovka a ruzne zvuky se trochu "uklidnuji"......  Konecne taky auto prehodim na ty puvodni letni kola na 17" Aoraki discich - jsem zvedav, jak to pofrci na nich.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 4/15/2021 at 10:20 AM, BubakGS said:

..ja paket rodina nemam a ani mi tak moc nechybi - mam zatmavena okna a docela to staci.  Jako v Galaxy ty roletky ve dverich a i vzadu mam a je to gut, neni dovnitr videt vubec.  Combo jsem testoval, a krome toho, ze je nejosklivejsi ze 4cat, tak mi vadil podvozek a zvlastni kombinace vybavy...  V podlaze v Rifteru ty schranky  nemam. V Galaxy jo a nikdo je nikdy neproslapl a ani nevadily autosedackam (vajicko s nohou jsem mel taky).

Mrnave deti bych do 3 rady nedaval, je pak k nim dost spatny pristup a to i v Galaxy s fold flat sedackama - tam kdyz vsechny zaklopim do podlahy, tam mam uplne vodorovnou jednolitou plochu. V tomhle jsou 4cata PSA na how.no ... protoze 2 sedacky z kufru musis vyndat uplne a ty 3 (mam v druhe rade 3 samostatne) sice sklopis, ale ne do roviny ... to jsem trochu nedomyslel pred nakupem....

Deti zasadne vozim uprosted auta. Pokud mam na prazdninach doma i 2 od svagra .. tak nejstarsi sedi v kufru a zbytek uprostred....

 

Diky za reakci. Souhlasim, Combo z tech ctyrcat designove asi nejhorsi, ale uplne Multipla to neni :-). Penize hraly az prvni roli. Na druhou stranu objednal jsem XL verzi a ta uz neni tak proporcni v zadnem z modelu. Rifter ma byt v ramci te ctyrky nejluxusnejsi a automat se nabizel jen k nejvyssi verzi GT Line, ktera v zakladu byla o 50tis. drazsi nez moje Combo v nejvyssi vybave se vsema doplatkama. Kdybych dokonfiguroval Rifter na stejnou uroven, tak jsem urcite o 80tis. vys. Asi bych dostal nejakou slevu, ale tak nizko bych se zrejme nedostal. Zkousel jsem poptavat i Toyotu a tam mi dali jen koberecky zdarma a nejake doplnky, jinak z akcniho ceniku nechteli slevit nic - byl to ale konec roku a zrejme meli kvoty splneny.

Mne se naopak libi, ze ty sedacky jsou vyjmout a nejsou zaklapeci do podlahy. V drtive vetsine pripadu totiz pojedu jen v 5ti mistne verzi a s 3ma detma urcite s plnym kufrem (objednal jsem i sit do zavazadloveho prostoru). Takze sedacky budou odpocivat v garazi. Kdyz bude potreba a prarodice pojedou taky, tak to tam nacvaknu. Neni akorat domyslene, kdyz budou v druhe rade sedadel tri autosedacky, tak se nebude moct nasedat do treti rady - leda kufrem. Proto jsem polemizoval, ze bych nektere z deti mohl posadit uplne dozadu, aby se jedna sedacka v druhem rade dala sklapet. Samozrejme bezpecne to tolik neni, ale na druhou stranu je to jenom jednou za uhersky rok a v XL verzi ma i za sebou clovek celkem dost prostoru (neni nalepeny na zadni sklo).

Upraveno uživatelem MiraZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..do 3ti rady se lip leze kufrem ... mista mezi sedackama na protazeni je dost.. to je  v pohode....   ....ale jo cenove je Combo asi vyhodnejsi, kdyz se povede trochu podusit dealera..  :D ...  jinak ja si koupil nakonec demo auto s luxusni slevou ... misto toho, co mi Peugeot zrusil v zavazne objednavce......  ... jasne neni uplne jak jsem chtel ... ale da se to prezit  :D

Upraveno uživatelem BubakGS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, MiraZ napsal:

Diky za reakci. Souhlasim, Combo z tech ctyrcat designove asi nejhorsi, ale uplne Multipla to neni :-). Penize hraly az prvni roli. Na druhou stranu objednal jsem XL verzi a ta uz neni tak proporcni v zadnem z modelu. Rifter ma byt v ramci te ctyrky nejluxusnejsi a automat se nabizel jen k nejvyssi verzi GT Line, ktera v zakladu byla o 50tis. drazsi nez moje Combo v nejvyssi vybave se vsema doplatkama. Kdybych dokonfiguroval Rifter na stejnou uroven, tak jsem urcite o 80tis. vys...

Já mám za nejméně povedeného Citroëna. Berlingo XL dostal kolega v práci jako služební na montáže a Combo XL má dcera od sousedů. Obě jsou v takové té krémové barvě a Combo vypadá tedy líp. :myslim No a minulý týden jsem potkal Riftera v modré a jako nebylo to špatné. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...