Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pomoc s výběrem auta


machulda

Recommended Posts

mno chlapyyy, dneska je opravdu diesel na pováženou, těch ekokravin pod kapotou je už fakt hodně, navíc vše za desítky tisíc..., jako nové jooo, ale s najetýma cca 200 nevím nevím, možná radši živit objemnější benzín, jak se tu píše:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to beru tak, že když koupíš nové, tak je to v podstatě jedno, protože většina najede cca 15 tisíc ročně, takže to trvá nějaký pátek, než najedeš 200 tisíc, kdy se to začne kazit..., problém je dnes diesel s těma 200 kkm, kdy se ho původní majitel zbavuje a na nového čeká servis... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@machulda ja to prave taky resim, a budou tady ty temata 2, protoze ja primarne nechi HDI (servis jde za mnou, palivo za objednatelem), mezi Peugeotama neni moc co na vyber a v ramci benzinu uz globalne to je strasny. Primarne nebrat zadny TFSI, TSI, FSI a tim mame 70% trhu benzinovych aut v podstate vyrazenejch. Zvaz ten najezd, protoze ja mam Mondeo na jezdeni o vikendu s rodinou a najedu kolem 15 za rok, a rozhodne se mi to auto nevyplati. U Peugeota bych rad zustal ale proste nevim no, koukam ted po tomto.....

https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/focus/18776376?goFrom=list

https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazda/3/19029893?goFrom=list

https://www.sauto.cz/osobni/detail/bmw/rada-3/18740490?goFrom=list

u techto motoru je jeste zarucena nejaka spolehlivost a kvalita......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technicky bych radil 5008 HDi, ale to je přes 150.

Lidsky bych radil: pokud máš na kontě 150, kup 307 za 50.

Mám tady ve firmě i v rodině různá auta, dost i funglovky. Nová auta mají tolik zbytečností, že když mi řidič hlásí, že "zase svítí kontrolka motoru", tak sním o staré dobré 307 SW (vůči kombi je rozdíl), s motorem 1,6 NFU benzín.

PS: anebo starou 406 ještě podržet. Je rezavá?

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych, aby to mělo alespoň 80kW a automat klimu. Samozřejmně aby to bylo v dobrém stavu, ideálně co nejnovější s minimálním nájezdem. Jiné zvláštní požadavky asi nemám.

 

tak to splňuje kromě toho aby to bylo co nejnovější moje 406😉, nájezdech 205 000km😄😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Charlie 1 napsal:

No ono to nebude do budoucna výhra i s těma primovstrikovyma Benzinamá s 200000km na krku jestli se toho dozijoua nebudou zakarbonovany.... Jo kdo to koupi  s bude muset mít připraveno hodně peněz na servis 😀😁😁

o tom mluvim TFSI, FSI, TSI vse co je na trhu ma najeto do 200tkm, po teto mete prichazi na radu GO, v hodnote vozu........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já s HDI žádnou špatnou zkušenost nemám. Ikdyž u tech novějších bude víc kazítek......

406 už hnije před očima a potřebovala by hodně velký servis, takže držet jí, se nevyplatí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

@Scratch Mezi nimi bych já vybral tu Mazdu, ale i ostatní dobré.

Jinak ten výběr v ojetinách je katastrofa, fakt není co vybrat a je jedno jestli v benzínu nebo v naftě. A bude hůř, protože ty současná auta budou jako ojetiny absolutně nepoužitelná.

No a k tématu - určitě vybírej podle sebe, co je ti bližší, co se ti víc líbí, co máš rád. Univerzální radu ti nedá nikdo. Někdo prostě miluje benzín, jiný naftu, .každý pro to má svůj důvod, každému vyhovuje něco jiného. Každá ojetina je v podstatě  nějaké riziko, s tím je třeba počítat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Trochu to tady oživým. Protože tu plno lidí ovládá schopnost, vidět v inzerátu věci, které já nevidím, nechám si to zde zkritizovat. https://www.sauto.cz/osobni/detail/peugeot/307/19088053?goFrom=list

Podle servisní historie to má jen 3 záznamy v roce 09, poslední při 26500km. Je někdo schopný zjistit i něco víc?

Má někdo zkušenost s prodejcem?

Má smysl o to přemýšlet, nebo utíkat pryč?

Díky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to privezene z venku....asi bych se zameril spis na stav auta live. nalesteny je pekne aproto ☝️ , budes prvni majitel v cr , ale co bylo predtim...asi bych si zaplatil carvertical.com  jestli tam nebude nejaka nehoda. muze to byt jen pocit ale prijde mi cumak po nehode ale zase z fotek to je abrakadabra.

Upraveno uživatelem Pe.Tr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle fotek můžu říct jen, že se mi to auto za ty kačky líbí - cokoli víc je věštění z koule. Pokud o to auto máš zájem, tak

a) domluvit si nějakýho mechanika, který by si s Tebou, diagnostikou a měřákem laku udělal výlet 

b) najít si poblíž Opavy prodejce Peugeot a zaplatit si tam prohlídku auta (ale to by tam s Tebou musel chtít ten bazarista zajet). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Original doklady na přihlášení. Stav km prověřen přes WinTarga.  Tak to bude mít prodejce asi nějaký protokol, ne?
Vypadá fakt pěkně :super  A jestli byl předek bořenej, tak je to teda luxusně spasovaný. Kdo to někdy dělal, tak ví jaká je to s těmi plasty "radost" :roll 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za povzbuzujcí názory. Na fotkách mi taky přijde, že je trochu jiný odstím blatníku... Zkusím ještě zaúkolovat bráchu, dělá v pojišťovně, tak jestli nezjistí nějakou bouračku.

Z mého okolí mě bohužel nenapadá nikdo, kdo by semnou auto prohlídl. Neznáte někoho z okolí Opavy, kdo by byl ochotný na to mrknout? Samozřejmně ne zadarmo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

Na fotkách fakt pěkné auto, chce to vidět.  Jestli tam byla nějaká ranka na předek by mi po kvalitní opravě nevadilo. Motor je až čistý až podezřele, nový řemen příslušenství, asi nové kotouče.. víc tam vidět není.  Jo, mohlo by to být zajímavé. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...