Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Externí disk - problém


Medvěd

Recommended Posts

Ahoj

Včera jsem zjistil, že mi TV nechce načíst ext.disk = vůbec ho nevidí. Šoupl jsem ho tedy do PC, kam jsem na něj v týdnu něco stahoval - a objevila se hláška
Capv_1NzOEh5x8ehNVYn2GRkLq7KWn96gyW7NvFw49rqXPbTt8zZXXiebwYWUkrKrH5vNItJ3t-PGTRqxCf4d5R6ikXHKDoYz3uJbK6d7dYrUMbgs4NNa_KqNFY2YMGlXNFOyr6raYgS0qUEZw5ktouETO8nlIttGh-PVLZ8_Ica5sPz0pgt_JKDyQ6PMnl0m92pETDIMXzKOYJA_T0PYoKuszpJIQ1k20rSZuffFENkCKQ8Ytyom_wS0TXYFIzD02bZHHqHjdRZM33gOf2mgtgtk6AG9PKhsdhet0Y8mUelxZDNBdE8jhIFY3K8kDc65wMleG6fausMIBU4uCN3lNvCrVmrjeRhjwq8jZLz9bKCUnkhTGMvHeVbrD02nvL6IOm3IRO6VD2o_IXQkISEWUJMxPP-JNWJIt7qUzelUDPDKIHsS3F0HogShFOn0ae1BUUxa0SH79UIPU9gEdwoWFCcWem0-YkX-ZA56LMuizLDITYenk94D1togqFAFSksxc1L2BLegFE7pfWxIJLcZAWmMR9C-JXKuhFb55ejN675_z-9gEpwBo8XslXNVqogOpTUHND-jb0kBICJn5YPuRTt2zdEhK89KcUbi_3qGTk2lr9J_0ZSgOOrrj2iHrlBGfMxGF9X1zH0ojT9e_9GHi5549tM0VyC4zkqvZ_a519f2MkWyXBj-Tr2o02bwA=w1210-h908-no?authuser=0

V týdnu nám světlo vyhodilo pojistky a ten disk BYL přes USB zapojený v PC. Je možný, že by ho ten výpadek poslal do lovišť věčných? Dá se ještě nějak zachránit (v Praze, do Náchoda mě vláda cca měsíc nepustí)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Méďo, obrazek bohužel nevidim, že by vypadek proudu ten disk poslal do věčných lovišť možné je, ale myslim že disk po zformátování bude dále fungovat. Pokud na něm nemáš životně duležitá data tak bude asi stačit formát a mohl by zase fungovat. Jistý to takhle na dalku není, ale možnost to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak data by asi zachranit šla, ovšem je otazka jesli budou všechny v pořádku, pokud potom pujde formatovat tak nasledně udělat kontrolu disku na vadné sektory, myslím že tenhle problem vzniknul z duvodu vadných sektorů, otazkou je kolik jich je, a jestli jsou opravitelné nebo ne.

Taky muže bejt jen vadnej kabel

Možna to bylo vypadkem napajení a možná jen shoda náhod.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus příkazový řádek spustit jako správce, tam napsat chkdsk F: /f, může to být "jen" rozhozená partition, při výpadku napájení a aktuálně probíhajícím zápisu na disk se to často stává

Druhak si pro jistotu stáhni třeba HD Tune (stačí trial nebo free verze) a koukni na SMART statistiku, jestli hlásí nějakou hodnotu u "Pending Sectors" a "Reallocated sector count", jestli je tam cokoli vyšší, než 0, tak disk je zralý na hod daleký, jakmile začnou "padat sektory", tak oprava disku je nemožná 😞, pokud neukáže žádné hodnoty, HD Tune umí udělat scan disku na vadné sektory (jak Radek doporučoval, přidám se k němu i já)

Ještě jak psal Radek - pokud chkdsk pomůže, raději jej přeformátuj, je to jistota

Upraveno uživatelem lucnikonik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lucnikonik - děkuju, ale tyto informace jsou pro mě dost podobné jako bys na mě mluvil svahilsky. Blbý je, že je to 2TB disk, kde je nahraných několik hodně desítek filmů a tudíž budeme aktuálně v době zaracha nejet sedět doma na řiti, ale nebudeme si moct pustit ani nic "ze zálohy", což mě teda trošičku hněte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím Tě, na ten disk nahráváš z TV a nebo slouží jen k přehrávání obsahu tam uloženého? Jinak ten CHKDSK je strašně jednoduchý. Když by jsi potřeboval připoj to k PC a zavolej, napojím se na dálku a udělám to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...