Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 HDI Teplota, nevyřešena.


L.U.K.A.S.S.S

Recommended Posts

To buď rád, že sa ani nehne, niekedy sa stane že sa pohne, a pre zmenu zostane zablokovaný v uzavretej polohe. Výsledok, ak si to nevšimneš, nie že iba vyvrie chladiaca kvapalina, ale poznám aj prípad, kedy tlak kvôli zablokovanému termostatu doslova roztrhol plastové potrubie vedúce k topeniu, a gejzír z neho odstavil BSI... Takže zaseknutý termostat je nutné vymeniť ihneď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Neviem, či by mi vedel niekto poradiť. ? Mám podobný problém. do 20 st. vonku všetko O.K. Nad 20 st. začne sa voda prehrievať (podľa zaťaženia) až na 110 st. Menený rermostat, nič. Sahara ide. Chladič cca 3 roky menený za nový. Mali to rôzni odborníci a nič.

Nemôže to byť vodnou pumpou? Možno má očesané koleso, alebo sa nekrúti. Menená pred troma rokmi s komplet rozvodmi v Peugeot. Ale akú pumpu dali neviem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Ešte sa vrátim k tomu. Nič nepomáha. Zohriava sa trocha menej.Asi chladič nemá požadovaný výkon, ináč už neviem. Po vyčistení chladiča, výmene pumpy, odzdušňovacej hadičky (zalomená v starom termostate) sa zohrieva na 105 st.C. Podozrievam málo výkonný chladič. Žiaden výrobca chladičov neuvádza jeho výkon. Starý chladič mal obdlžnikové rebrovanie cca 1cm jedno od druhého. Nový chladič je trubkový (trubky cca 3cm od seba vzdialené). Nemám už chuť kupovať nový chladič, ale nič iné už nemôže byť. Nevie niekto, kde sa dá zistiť výkon vodného chladiča?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nový chladič bude lépe chladit než ten tvůj starý, to je jasné, ale 105 stupňů není v těchto vedrech nijak moc, pokud to sahara dál nepustí, myslím při posunování po městě...:myslim

jinak bych zkusil origo nebo značkový termostat, ty levné stojí za houno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, PSK napsal:

sa zohrieva na 105 st.C

Čím to bylo měřeno? Pokud je to údaj z ukazatele na palubce, tak je nutno si uvědomit, že to je údaj pouze informativní.... Čidlo má svou třídu přesnosti (od - do) a to samé "budík".... Pokud se teplota nezměří nezávislým a ověřeným teploměrem, tak jistota není.... A pokud se to jinak chová přijatelně, tak bych to neřešil.... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 6. 2021 at 9:39, PSK napsal:

Menený rermostat,

Když jsem měl ještě 806ku, tak jsem sháněl termostat, který otevře co nejpozději, protože teplota bližší k 80, než k 90 se mi prostě nelíbila.... Nakonec jsem sehnal nějakej, co udržel teplotu nad 90....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...