Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 1.4 rok 2001 nestartuje,vadná BSI ?


xxxe

Recommended Posts

Zdravím často se stalo že baterie nenastartovala a starter jen cvakal.Jednoho dne se přijelo domů a ráno už nechytlo ani z kopce.Diagnostika píše chybu P1612 špatná funkce  immo.

Je vada v BSI?Kroužek u spínačky vyměněn a je to stejné,spínačka také jiná.Při její výměně když se párkrát odpojila BSI od proudu a znovu zapojila tak auto třeba 6x nastartovalo.Když se vše zadělalo tak opět nestartuje.Po znovu rozebrání a odpojení proudu nastartovalo asi 2x a pak opět nic.

Stačí vyměnit BSI nebo je potřeba něco v ní přehrát nebo přeletovat ze staré eeprom do nové?Je tam tahle https://www.dilypeugeot.cz/jednotka-bsi-t17?gclid=Cj0KCQiAj9iBBhCJARIsAE9qRtA7hYKRmqpMA2VTUfkbY2DT8gSW_Ejz9iuEXaNAZIfsN6OTIxgEMWwaAqGrEALw_wcB

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je na origo diag a čtení live dat. ANo může to být BSI, ale taky vůbec nemusí ;) 

Nová BSI musí být buď uplně stejná, se stejnou revizí a verzí SW aby se zkopírovala z původní, nebo naopak musí být ve virgin, aby jsi jí opět originální diagnostikou nakonfiguroval.

Ale ve výsledku, to může dělat klidně i jednotka motoru, čip v klíčku, COMy pod volantem atd... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klíč je bohužel jen jeden.Po  kompletním odpojení pojistkovky u řidiče a BSI + motorové pojistkovky a ŘJ.To už nejde nastartovat ani jednou.Kabeláž vypadá všude jak nová.Krožek u spínačky se zkoušel také jiný (musí se nějak párovat)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Nakonec jsem s BSI nic nedělal a na netu našel  jednoho co odblokuje immo v ř.j. Poslal jsem ji a  vrátila se jako odblokovaná a že mám přerušit jeden drát k ř.j. to jsem udělal a namontoval ji.Hned to startovalo ale jen asi 5x a nastal stejný problém jako před zasláním na odblokování immo.

Co s tím ,na co se zaměřit?Našel jsem na netu že se přerušují na některých 2 dráty.Nechci to znovu někam posílat a platit 2 tis. a pak 5x nastartovat.

 

Díky

 

Upraveno uživatelem xxxe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu jsem volal.Myslí si že to je někde elektrikou v autě ale tam to není .Mám ji prý kdyžtak poslat znovu a  koukne na ř.j. a jestli se tam něco opět posralo tak ji znovu přehraje.A udělá nějakou cenu,už teď to celkově stálo 5 tis. (kroužek immo,zapalovací rampa,snímač otáček + ten odblok co stejně asi nefunguje) a auto je mrtvola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš.. a kdyby jsi dal od začátku na radu origo diag a live dat, tak to pravděpodobně jíž bylo vyřešeno a stálo mi to možná méně ;) 

K tomu co jsi psal do zprávy, opět mohu odkázat jen na origo diag a čtení parametrů :) kabely se přerušují jen u některých jednotek a někde jeden, někde více ;) 

Cestou vypnutí immo si však pravděpodobně nic nevyřešil a ani nevyřešíš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...