Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Servisní nastavení manuálního řazení 508, rv. 2011


Jakub DV

Recommended Posts

Zdravím, potřebuji radu ohledně seřízení manuálního řazení na 508, rv. 2011, 2.0 HDI. Před půl rokem jsem měnil dvouhmotu se spojkou a od té doby mi nejde skoro vůbec zařadit zpátečka. Vždy musím zařadit 4 a pak hned R. S jedničkou a dvojkou je to truchu lepší, ale když na semaforu nejde 1, tak bych vyskočil z kůže 😃. Olej v převodovce je originál od peugeotu a posouvat s táhly na převodovce jsem zkoušel několikrát. Existuje nějaká aretace řadící páky kvůli seřízení táhel??? Moc děkuji za pomoc. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak je to u 508 ale C4GP, kdyz vyskubnu manzetu a zvedu ji nad paku, mam pak pristup k bowdenum a serizeni vuli tahel. Tam jsou oba lanovody zajisteny takovyma aretacnima kolikama. Kdyz se ty koliky vytahnout, vystredi se paka a znovu ty koliky zasadis. K tomu je presne nejaky postup, ale nevim kde jsem ho mel - nemohu najit. Ale jestli je tato moznost taky u P508 fakt nevim.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
V 24. 2. 2021 at 14:45, jarokare napsal:

U 508 jsou ty zajišťovací kolíky lanovodů na straně převodovky - kolíky se povytáhnou , řadička se zaaretuje v poloze neutrálu (přípravkem) a pak se ty kolíky zase zamáčknou .

lan.PNG

Zdravím, možná už jsem přišel na závadu. Mám prasklé futro uvnitř zjišťovacího kolíku a tím mám velkou vůli v řadičce. V autorizaku nejdou objednat ☹️ pouze celá řadička a cena je 7500 😃😃 nevíte kde je sehnat?? Díky 

IMG_20210327_140829.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se že to je natolik specifický díl že v druhovýrobě to nikdo dělat nebude. Takže jedině koupit nové v peugeotu nebo zkusit štěstí jestli by se to dalo koupit na vrakovišti z nějaký mrtvoly ale tam si myslím že ti taky nabídnou jedině celé řazení a za adekvátní cifru té co to stojí v peugeotu. Nebo zkus poptat opravu v peugeotu tuším že existoval nějaký program slev na starší auta třeba by to vyšlo levněji si to nechat opravit v autorizáku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se pokusit to někde sehnat  našel jsem to na forda na škodovku a dál jsem nehledal, tak na peugeot to musí taky existovat. 

 

před 2 hodinami, jarokare napsal:

Podívám se v práci , jestli se tam něco neválí , ale nic neslibuju .

Děkuji 🙂

Upraveno uživatelem pavelu96
Necituj přímo předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...