Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Taky šetříte žárovky, nebo baterku, nebo co ?


ozzy56

Recommended Posts

vidím to ve městě každý den--svítí pouliční lampy a vždycky se najde hovado, co šetří žárovky nebo co a jede potmě, myslím autem, co nemá denní světla a nesvítí mu vůbec nic 😯 , může se stát tohle  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/motorkar-pri-predjizdeni-narazil-do-neosvetleneho-auta-prisel-o-cast-nohy-40351664#dop_ab_variant=416501&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=90b4zgLCHz7-202102211547&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ono i ty různý neoriginální denní světla stojej za pěknej pendrek.
Zakázal bych to montovat na auta, který nemaji čidlo stmívání a automaticky se to nepřepne na hlavní světla.
Když vidíš za šera auto, který svítí vepředu jen nějakou denní bludičkou, kde mu v tom horším případě svítí každá druhá dioda a vzadu vůbec ničím, tak je to hodně nebezpečný.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono tohle nesvícení je svinstvo i z toho důvodu, že když mu nedám v noci přednost na hlavní (bo ho nevidím), tak on udělal jen přestupek (nesvítil), ale já porušil ,,důležitou povinnost řidiče'' (nedal přednost), takže je vina za DN celá na mě :roker, takhle to vysvětlil maník na školení řidičů

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, kirkiz napsal:

Ono i ty různý neoriginální denní světla stojej za pěknej pendrek.
Zakázal bych to montovat na auta, který nemaji čidlo stmívání a automaticky se to nepřepne na hlavní světla.
Když vidíš za šera auto, který svítí vepředu jen nějakou denní bludičkou, kde mu v tom horším případě svítí každá druhá dioda a vzadu vůbec ničím, tak je to hodně nebezpečný.

ono to je uplne jedno, kdyz vidis debily v desti na dalnici a automat jim neprepne svetla z dennich na potkavaci...... to ze nesvitej zezadu a jsou prd videt, to je taky pecka..... takze tim to uplne nebude. Je to porad o jednom, o inteligencni urovni ridice a s tim souvisejicim predvidani a kontrole vozu......

PS: me taky mondeo kolikrat neprepne z denniho hned, ale vetsinou tam kde ja uz svitim poradne, tam koncern  VW jede porad na denni ....... I tak proste jak zacnou kapky deste, tak to kontroluju.....

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svítím tlumennýma u všech aut, tzn. i u těch, kde je z výroby instalován automat - prostě to mám tak, že jakmile nastartuju, tak svítím vepředu i vzadu a tak to má být, tak je to správně.

Dodělávaný bludičky neměly být nikdy schváleny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svítím tak, jak je to nařízené vyhláškou a myslím, že to je nastavené dostatečně.
Nicméně pokud za volantem sedí blb, tak je to úplně jedno. Někdo nesvítí vůbec, někdo zase pálí mlhovky, i když jen lehce prší... Spousta lidí prostě nad tím, že řídí auto, vůbec nepřemýšlí :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už u starý 406 jsem dosadil relátka, aby se světla rožla po nastartování. Takže to svítí i vzadu. A žárovky jsem za celejch 6let neměnil. U kupátka platí to samý.

Nechápu proč u denního svícení moderních aut kde vzadu už jsou většinou taky LEDky to nemůže svítit taky. Na spotřebu a emise to má nulovej  vliv, ale EU tvrdí opak. Super když v mlze dojedete kašpara na deňákách co spolihá na automatiku a je línej přemýšlet, že zezadu ho je prd vidět a nechápe proč na něj zezadu někdo bliká.

Taky se mi párkrát stalo, že ve městě za tmy jsem potkal auto bez světel. Vždyť nemůže vidět ani na budíky. To nechápu. :myslim

Upraveno uživatelem Dave_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně nechápu, že auta s denním svícením z výroby kolikrát nemají automatiku na přepnutí. ( čest výjimkám) 

Já svítím stejně jako @Dave_k, na obou 406 doplněné relé a na 206 aktivované v BSI. Tak jsem si na to zvykl, že mi nevadí jet bez rozsvicenych budíků, ale u něčeho (snad nějaký Seat ) jsem zažil, že po startu se rozsvítily budíky, ale světla musel dotyčný zapnout ručně - to jsem fakt nepobral:roll

Domontovane LEDky mi nevadí, pokud jsou opravdu vidět. Ale kvalita něco stojí a když mi pak někdo tvrdí, že stačí "světla za dvě stě z burzy" tak jsem myslel, že mě trefí šlak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Medvěd napsal:

Svítím tlumennýma u všech aut, tzn. i u těch, kde je z výroby instalován automat - prostě to mám tak, že jakmile nastartuju, tak svítím vepředu i vzadu a tak to má být, tak je to správně.

Dodělávaný bludičky neměly být nikdy schváleny

lehky nazor motorkare...... denni sviceni bylo kdysi prioritou motorek, takze motorky oproti neosvetlenym autum byly aspon videt, a tak byly lepe identifikovatelne a bylo to vlastne i bezpecnostni opatrecni chranici motorkare. Zavedenim denniho sviceni motorky okamzite splynou s ostatnim plechovkovym provozem a jsou snaze k prehlednuti. Par tupych motorkaru sice jezdi na dalkove, ale nedojde jim, ze tim vlastne ostatnim ridicum znemoznuji moznost odhadu rychlosti motorky. Samozrejme v lese je zae vyhodou, kdyz auto sviti, protoze tam zase za plneho slunce muze dojit k prehlednuti neosvetleneho vozidla. Nevim, jak z teto bizardní situace ven, ale ja bych denni sviceni uplne v klidu asi zrusil..... leda jeste osvetlit cyklobuzny, peskobuzny, duchod tasky apod... :D 

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem tedy tlumennýma světlama svítil už dávno před tím, než to nařídil zákon (tipuju tak 1993?). Nejhorší bylo to období, kdy se povinně svítilo se zimním časem a v letním nikoli, to pak byl mazec potkat v 6 ráno blba se zhaslým autem, páč přece už nemusí 

Jinak s těma motorkářema možná i souhlas, ale nebezpečí přehlédnutí neosvětleného auta v prosluněném lese je za mě daleko horší 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno, hlavní důvod proč jsem to tu dal je ten, abychom zapínali světla radši dříve, než později (myslím u aut, kde se světla ještě musejí zapnout ručně samozřejmě), přece tím ježděním potmě nic neušetříme, ani žárovky, ani baterku nebo kablíky 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Scratch napsal:

..... leda jeste osvetlit cyklobuzny, peskobuzny, duchod tasky apod... :D 

Včera jel po Národní třídě v 18,20 cyklouš s bednou WOLT a nesvítil ani vpředu ani vzadu (a dokonce jel i bez držení řidítek). Co pak s takovým volem, co se tím ježděním živí a zjevně je pro něj podobné chování standart?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cyklisté jsou kapitola sama o osobě.. Teď nedávno jsem pár dni po sobě potkal hned 3x cyklistu který prostě nebyl vidět.. Jeden sice měl žlutou bundu a jakousi bludičku vpředu, ale díky autům za sebou stejně nebyl vidět. Další dva už byli ale větší blázni. Nechápu to, že by to pro ně byl adrenalin? Nebo jsou vážně tak hloupí??

vlcsnap-2021-02-22-12h33m44s076.thumb.png.068c088a042e02346083067c0075a887.pngvlcsnap-2021-02-22-12h34m44s807.thumb.png.6fcc50fbe4eec074df14be44ee9bf61a.pngvlcsnap-2021-02-22-12h33m18s589.thumb.png.f39fad32f02a2aede519560793b7b5d5.png

A jako třešnička na dortu byla PČR předminulý týden.. Ve dvě ráno v IONIQu pouze na denní svícení - a to jsem myslel že je to moderní auto se senzorama.. Asi šetřili baterky? Měl jsem chuť je probliknout, ale nechtělo se mi pak vysvětlovat co dělám ve dvě ráno venku :D 

vlcsnap-2021-02-22-12h35m31s443.thumb.png.4f00411e390a57c1b38285d3a9c4190b.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes rano sem v kolone aut jedoucich do TPCA - teda vlastne uz Toyota Motor..... jelo starsi aygo bez svetel - jelikoz jel v kolone aut neprislo mu divne ze nesviti (ono prece ty tlumeen svetla se od auta pred Vami vubec neodrazi)- svetla bohuzel nezapnul ani mimo obec kde uz nebylo poulicni osvetleni - timhle adrenalinovym pocinem dojel az na parkoviste fabriky 

@Rikic339no co by si jim vysvetloval - jedes do prace/z prace to oni ti musi dokazat ze to neni pravda
jinac sem asi na FB nebo to bylo tady videl video z palubni kamery jak PCR jela bez svetel a ani probliknuti od ridice je nevzrusovalo - ve finale malem srazily na krizovatce chodce protoze je nevidel

Upraveno uživatelem Havlicek.Lukas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako on by samozřejmě nebyl problém to dokázat, jel jsem z nočního servisu z ČT, spíš šlo o to že jsem měl už dost a nechtělo se mi zdržovat s nima :) Mě jen zaráží, že tam není nějaká pojistka proti blbosti, aby v noci prostě denní zapnout ani nešlo a svítilo to normálně.. Hyundai je v tomhle prostě jinej, už několikrát jsem i v Praze v tunelech potkal i30 s denním svícením, párkrát i v noci. Jak je to možné netuším

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...