Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Rozobratie motora


Zdeník

Recommended Posts

zaklad je, aby sly ven vstriky, kdyz nepujdou, tak vetsinou musi motor ven, abys mel dost mista na jejich vytazeni nejakym pripravkem. Ale i tak je tam dosta malo mista, vetsinou se sundava napravnice a motor se popousti dolu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Hafity napsal:

No ale on nechce vyndat vstřiky z hlavy, ale hlavu z motoru.... Pokud to teda není jako u 2,2....

To ja vim, ale bez vyndani vstriku nesunda viko ventilu a nesunda ani hlavu. Takze tim se musi zacit a kdyz jsou vstriky zarezly, protoze u 806 na ne casto chcije voda od predniho skla, tak se da na tom zahy po zacatku ztroskotat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohode, nic sa nedeje a okrem toho, kazda snaha sa ceni. Dnes som tomu venoval asi 7 hodin, zastavila ma hadica odvetrania klukovej skrine, je k trubke po 20 rokoch prilepena a ani za nic nechce povolit. A zas ja ju nechcem poskodit, lebo to nebude lacna a dostupna zalezitost. Tak to necham do zajtra oddychovat, a porozmyslam ako s tym vybabrat...

Upraveno uživatelem Zdeník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tesnenie pod hlavou bolo fuč. 375 tis. Km. Pri rozoberaní som zničil dva vstreky.  Najprv som myslel že zoženiem druhý motor ale RHW stojí na rozdiel od RHZ celkom dosť peňazí. V poľsku idú po 500 a viac eur a RHZ okolo 100 🙄

Upraveno uživatelem dusan2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak prišlo mi to rozumnejšie.  Neviem si predstaviť ako by som vyberal tie vstreky. Tak som si aspoň všetko skontroloval , čo bolo treba vymenil , ( podtlakové hadičky , brzdové trúbky atď), dal nové rozvody , štartér  a alternator  na repas. Nebola to zase až taká tragédia. Hlavne vzhľadom na to že nie som mechanik. 😉 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, robim to pre seba. Problem bol ten, ze ked bolo okolo nuly a menej, motor po starte tarokoval a ukrutne dymil. Po miernom zohriati uz startoval aj isiel normalne, Výkon v pohode, spotreba normalna, olej nezral....    A kedze som ekologicky zalozeny, stvalo ma to, a chcel som to vyriesit.

Najprv som cvicil cez diagnostiku so vsetkym moznym okolo motora, neveriac, ze by mohol mat vseobecne vychvalovany motor mechanicky problem. Nakoniec som sa donutil zmerat kompresne tlaky, a zistil som 23,23,19,23bar. Po rozobrati a premerani vole v zamkoch piestnych kruzkov na tretom valci som si povedal, ze to bolo v tom. Tak som kupil nove kruzky a zacal cistit a skladat. Pri cisteni piestov a oskrabani malinkej vrstvy karbonu som nasiel na prvom pieste prasklinu. Cize treba piest....

Tak som teda zacal z druhej strany a ocistil a namontoval stvrty piest. Tam vsetko ok. Ked som vsak zlozil a namontoval piest cislo tri, po vysunuti do hornej uvrate sa mi zdal volaky viac utopeny ako ten vedlajsi. Vravim si, vypadla mi salka z ojnice. Kuknem zdola, salka bola na mieste. A uz som vedel ktora bije. Po vymontovani von bolo uz volnym okom vidno, ze je ojnica skrutena do "S". Po premerani a porovnani so "zdravou" ojnicou mi vysiel rozdiel 1mm, co je ukrutne vela. Ale aspon sa ukazal rukolapny dôkaz tej vyrazne nizsej kompresie. Takze teraz zhanam ojnicu.

Ta suma je taka vysoka, lebo som dal autu v roku 2020 nove cerpadlo v nadrzi, novy regulator vysokeho tlaku paliva, nove trysky, nový stred a konec vyfuku, nove predne ramena, nove loziska v prednych kolesach, nove manzety poloosi, nove kotuce a platnicky, nove valceky a celuste vzadu, nove krasne elektrony, nove silentbloky zadnej napravy,

A teda motor dostal nove kruzky, novy EGR ventil, vsetky tesnenia. Piest a ojnica pojdu jazdene. Aspon ze turbo je ako z tovarne a nemusim sa ho ani chytit.

Takze uz ti je jasne, preco som ho nedal do srotu, ale tlacim furd dalsie €urace.

 

 

Upraveno uživatelem Zdeník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Zdeník napsal:

A uz som vedel ktora bije.

Podle popisu je jasné, že tomu hovíš.... Jak to čtu, jako bych viděl sebe.... :D  Se všemi pozitivy i negativy.... :roker  Držím palce ať se to točí :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som zhruba asi tiež na tisícke.  Ešte som menil zadné brzdy komplet ( brembo) plus lanovody , vpredu dosky (ATE)  plus ramená . V pondelok ide auto ku klampiarovi na výmenu prahov , zohnal som  pozink , a do lakovne.  Po oprave som zviezol pár známych a úprimne boli prekvapený ako pekne to chodí,  nič nevŕzga,  neklepe,  nebúcha s netrasie. Na 20 ročné auto super vozenie. Milujem to auto 😁👌

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...