Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zajímavá věc, vyhazov z STK


frcer

Recommended Posts

Pokud to tu někdo přečte tak bych se rád zeptal jak vyčistit zarosené okénko s VINem karoserie na předním skle na 807 nelze totiž přečíst ani vyfotit, byl jsem kvůli tomu vyhozen z STK, prý je to základní identifikační znak vozidla a bez něj nelze udělat technickou kontrolu.

z interieru jsem se tam nedostal nelze tam prostrčit ani tenký drát a z motorového prostoru  - nevím.

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlhko si myslím v interiéru nemám, auto se nezamlžuje a teď v tomhle počasí ani nezamražuje uvnitř, jezdím denně do práce a foukám o106, a z toho důvodu si myslím že se na to VINko z interiéru nedostanu.

radu zkusit to fénem už jsem taky dostal ale bojím se aby to neprasklo?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fénem ti sklo nepraskne (ale nespleť si ho s horkovzduškou :D ), normálně ho už x-let používám v zimě při sundávání dálničních známek. Větší kovbojka mě přijde ta horká voda :D Ono teď v zimě se vlhkost do auta dostane snadno, nataháš si tam na botách sníh, při jízdě roztaje a voda se vsákne do koberce, ale už ti to nestačí vyschnout, když auto potom v zimě zase odstavíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za komentáře, zkusím tedy ten fén, jinak dostal jsem "školení" od toho nekompromisního technika že musí zkontrolovat nějaký tři identifikační znaky a z toho je právě to číslo na karoserii pod tim sklem(pro Pe.Tr) to nejdulezitejsi, a prý od letoška vyžadují i *vylepenej* idetifikaci štítek který tam naštěstí mám, staršího pana s felicii prede mnou upozornoval ze do priste bude požadovat i tento lepenej stitek kterej tam on neměl. To třetí už si ani nepamatuju jsem byl vytočenej do Běla😤

No a bude hůř ☹️

jeste během dneška přidám tu fotku zamlžení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jsou to debilové. Já mám auto počmárané VINy komplet včetně všech skel tak doufám, že až půjdu na STK tak si u toho vyhoní. Není nad to když idiot dostane funkci a užívá si to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, frcer napsal:

staršího pana s felicii prede mnou upozornoval ze do priste bude požadovat i tento lepenej stitek kterej tam on neměl.

Já si myslím, že je to blbost - těžko tam může mít něco, co tam nikdy nebylo :roll Starší modely to měly přece na takových kovových štítcích, ne? Možná by technik potřeboval školení :bacha 
Na druhou stranu, 
alespoň budou mít reklamky kšeft: "Štítky s VIN na míru za výhodnou cenu" :aut :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to teda u 307, ale to je jedno. Po poslední výměně skla mi na VIN pod sklem zůstalo lepidlo-VIN nečitelné. Na STK mě na to upozornil, řekl jsem mu, že o tom vím já i servis, který sklo lepil a pokud to bude problém, servis slíbil nápravu. Pán na STK nad tím mávl rukou, napsal, že VIN nelze vyfotit, ofotil si VIN na kastli (klobouk tlumiče) a pak na štítku u držáku motoru a jel jsem. Takže osobně bych se proti tomu ohradil. Copak mu nestačí VIN 2X?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, HanysR napsal:

Přesně. Pokud je mi známo, tak auto musí odpovídat technickému stavu dané doby kdy bylo vyrobeno a provozováno 

Nemyslím si. Vždyť se na auta dodělávaly zadní mlhovky. A při tom je to taková zbytečnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tak jasně, někdy to smysl nedává což je u nás běžná věc a legislativa se může změnit jakkoli a můžeš se stavět na hlavu. My jsme taky měli v práci na autech věci které při montáži nemusely být v TP a každý říkal - neee to nemusí být a pak najednou problém a zpětně to dopsat, to bylo něco. Raději to nebudu ani pitvat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...