Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zkušenost s koly 19" na Peugeot 3008


mates03

Recommended Posts

Guest Petr 3008

Nemůžu porovnávat vlastnosti jednotlivých velikostí, s 19 jsem nejezdil.  Na autě mám 18 a asi bych je klidně za 17 vyměnil, hlavně zimáky.  Zákonitě jsou tvrdší, katastrofa to ale žádná není, jezdí se na nich dobře a ani to nijak nemlátí.  Myslím si ale, že ty 18 jsou tak akorát přijatelné maximum. Já bych do větších nešel v žádném případě. Ale pochopitelně je to jen můj názor a pocit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Ozzy - pokud jsou v techničáku...

Jinak záleží, jak moc preferuješ pohodlí. Ona ta 17" kola jsou vyloženě papuče.

215/65 R17 - výška bočnice 140mm

225/55 R18 - výška bočnice 124mm

235/50 R19 - výška bočnice 118mm

Jak je vidět největší rozdíl je mezi 17" a 18". Od 18" do 19" rozdíl tolik patrný už nebude (plocha průřezu gumy je tam navíc už stejná, tedy v gumě bude stejně vzduchu - spíš bude záležet na tvrdosti bočnice). Auto na 18" mám (2 týdny:)), auto s nima funguje výborně.

Spotřeba + výkon - záleží, co tam máš za motor. U nafty bude rozdíl ve spotřebě malý, u benzínu to může být patrnější - ale žádná tragédie to nebude. Spíš bych čekal rozdíl v rámci hmotnosti kol, než v šířkce, ale netuším, kolik ta kola váží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Petr 3008

@mates03Jaký to máš rok výroby? Že máš v TP zapsány všechny rozměry..  Takhle by to mělo vypadat, ale o tom se nám už může jen zdát.

Jinak jak píše @Ajapmezi 18 a 19 už takový rozdíl nebude a 17 jasně nejpohodlnější.  A určitě záleží i o výhodnosti nabídky jakou na kola máš. Shání se špatně a jsou drahá jak prase..  takže jestli je to přijatelné.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A za jako cenu můžeš koupit ta 19" kola, jestli to není tajný? Já kupoval auto 2 týdny zpět, dostal jsem k němu druhou sadu disků Detroit 18" za 17800Kč (takže 4450Kč za disk). Normálně stojí k 10000Kč za kus.

K těm rozměrům kol - už se nedělají alternativy, protože každá alternativa se musí homologovat zvlášť včetně všech emisních testů, atd. Stojí to děsné peníze a moře času. Samozřejmě je to kvůli kolonce "spotřeba" v techničáku. Můžeme poděkovat "ekologům".

Upraveno uživatelem Ajap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ja ted mam 19" na mem novem Peugeotu a premyslim ze je prodam. Jako neni to takova hruza s tvrdosti, ale tak ja si kupoval SUV i pro cestu na chatu a tam se ty kola moc nehodi, nebo se spis bojim, ze je poskrabu. Jen ja chtel jsem GT verzi a ta byla jen s 19".

 

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odmazana inzerce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MJM Vítám Tě na Peugeot clubu :papa

1) - pokud chceš něco prodat, tak si založ v sekci inzerce legální inzerát.

2) - než začneš prodávat kola, tak se raději podívej do velkého TP, jestli máš zapsaný jiný (menší) rozměr disků (v poslední době to většinou není možné)

3) - rovnou poprosím o přečtení a dodržování pravidel fóra https://www.peugeot-club.com/guidelines/

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...